Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    Hát mi Budapest külső kerületében élünk, és itt se rózsás a helyzet, sőt....

    Csomagban jön net (már nem a kis package-ekre gondolok, amik áramlanak), TVvel, telefonnal együtt. Mindezért kell kb 12k-t fizetni (valahogy akörül legalábbis), ebből a net kb 4k, most mértem egyet, és 5/0.5 a sebesség:D (most nézem csak, 10/0.5 járna, azért az se valami sebes....)

    Lehet sírni, rimánkodni, majd meg is fog történni, de a fenének van kedve mindig a körmükre nézni.... (általában betelefonál az ember, elmondja, hogy valami gond van, megüzenik, hogy kivizsgálják. Leáll a net, bent bepötyögik a főnökgépbe azt, ami jár nekünk, újraindítják, és küldenek egy SMS-t, hogy keményen dolgoztak, és nagy nehezen sikerült megtalálni a hibát!)
    ÉS ami a legmeglepőbb: egy szolgáltató van itt is, nem lehet választani!! Mint a régi szép időkben:D

  • icons

    addikt

    válasz Fecogame #55 üzenetére

    ingyé: 200perc T-mobile hálózatába és 5000perc minden belföldi alapdíjas vezetékes hívás.

  • icons

    addikt

    válasz Fecogame #65 üzenetére

    De egy FullHD videóhoz se kell több 4-5 megánál (nekem annyinál már jön olyan gyorsan, mint amilyen gyorsan nézni szeretném), máshoz pedig messze nem kell ennyi sávszél szvsz. Legalábbis most nem jut eszembe olyan felhasználás.

    Ellenben amikor fel szeretnék tölteni x képet (legyen az akár 20), akkor több tíz perceket kell arra várnom, hogy felmenjen...

    Félre ne értsd: nem veled veszekszem, csak én sem értem, hogy miért ennyire durván a letöltés irányába mentünk el:)
    És jójó, értem, hogy ritkán kell a feltöltés (ne adja az ég, hogy fullHD videót akarjak feltölteni YTra:D), de ha 10,5mega amit maximum kifér a csövön, akkor egy 8/2,5-tel már megötszörözték a feltöltést, a letöltésnél pedig az a 2 mega senkinek se fog fájni (20%).

  • icons

    addikt

    válasz Fecogame #69 üzenetére

    És akkor mehetne RAIDbe az SSD, hogy ki tudjam használni, na az lenne csak a szép élet!:D (amazon most úgyis SSDs ajánlatokkal bombáz:D)

    Tudom, tudom, hogy kisstílű vagyok, de haverom kolis 100/100as netével is meg tudnék elégedni! (persze nem könnyen, de valahogy kibírnám vele:D)

  • icons

    addikt

    válasz bambano #71 üzenetére

    Valójában egy vicc szeretett volna lenni, mivel az SSDk tudtom szerint nem kapacitálnak túl sokat a RAIDből:) (ahogy azt már Fecogame is írta)

    De ha már itt tartunk: egy 5,4k-s HDD vinyóm van, és még szekvenciális sebességben se közelíti meg a 100MBps-t.
    4k olvasás/írásról nem is beszélve (0.312 MBps körül jár:D). Ha gyalog vinyó alatt 10k Raptor-ra gondolsz, az se hozza.

    De a te kedvedért: itt van egy teszt. lehet, hogy én nézek be valamit, de nem túl sok HDDt látok a 125ös érték felett! Konkrétan egyet se.

    pontosan mit is akarsz kihasználni?
    A kérdésre a válasz: az internet sávszélességét :)

    [ Szerkesztve ]

  • icons

    addikt

    válasz bambano #74 üzenetére

    A helyesbítést köszönöm, nem tudom, honnan vettem, hogy ez a kapacitál szó azt jelenti, amit gondoltam :D
    Utánanéztem, és az SSDk Raid0ban olvasás/írásban valóban elérhetik a lineáris skálázódást, átlagos otthoni felhasználás során viszont nem érezni ennyire a különbséget (gondolom ezért is olvastam több helyen, hogy "nincs értelme") :)
    Mindez a tényen mit sem változtat, hogy nem szükséges RAID az SSDkhez a gigabites sebesség eléréséhez :)

    Én elhiszem neked, hogy többet tudott a tied, de akkor valami isteni sugallat lephette meg a gépedet!
    Néztem még egy tesztet, ez relative újnak számít. Szekvenciális sebességben csak a VelociRaptor és az Intel 230as SSDje jobb a tiednél. Az összes többi vinyó rosszabb eredményt ért el. Úgyhogy kifogtad a világ két legjobb RE4esét:D Mindezt megfejelted egy olyan notebook vinyóval, ami többet tud pl mint egy egy éves WD Scorpio Black, ami szintén notivinyó, ráadásul a jobb fajtából!
    Tehát kijelenthetjük, hogy piszok mázlista vagy!

    De az átlag gyalogdiszkek az általam átnézett tesztekben nagy nehezen tudták csak hozni a gigabites sebességet. Mindez az 1 évvel ezelőtti modellekre vonatkozik és az asztali 7,2k-s vinyókra :)
    És akkor még mindig szekvenciális olvasás/írásról beszélünk, ha megnézünk egy 4kbyte-os fájlokkal történő olvasás/írás tesztet, akkor 3MBps körüli érték jön ki pl a VelociRaptornál. Ami természetesen nem reális, de szerencsére csináltak mixelt tesztet is, ahol 50MBps jött ki, ezt itt láthatod.
    Innentől csak felhasználása válogatja, hogy éppen mit szeretnénk az 1Gbps-es csatornán átküldeni, és hogy azt milyen sebességgel tudjuk megtenni, de a "...125 MBps, ezt egy gyalog mechanikus vinyó is képes elvileg kisámfázni..." kijelentést azért túlzásnak tartom :)

    "A gigabites otthoni linkkel az a másik baj, hogy kellene hozzá gigabites szerveren levő tartalom, amiért érdemes tartani."
    Ezzel teljesen egyetértek, átlag felhasználáshoz teljes mértékben pazarlás lenne ilyen sávszélességet fenntartani.

    [ Szerkesztve ]

  • icons

    addikt

    válasz bambano #96 üzenetére

    Inkább maradjunk annyiban, hogy ott fejleszt, ahol a legtöbb előfizetőt tudja elérni a lehető legkevesebb ráfizetéssel. Ami azért valljuk be, alapvetően nem nagy csoda, ezek nem jótékonysági vállalatok.

  • icons

    addikt

    válasz bambano #99 üzenetére

    Mondok rosszabbat. Ismerőssel tegnap találkoztam, és bár fenntartásokkal kezelem, de náluk most cserélték le a kábelt üvegszálasra, és mivel arra váltottak, ezért kaptak ingyen egy Galaxy S Mini-t. Amit azért kétlek, mert erről nem találtam információt a magenta honlapján (lehet én voltam figyelmetlen).
    Nálunk ehhez képest (2 utcányira vagyunk) most húzzák be a koax-ot, és csak az a híres egy darab szolgáltató van. Mindez Pesten.

    Úgyhogy nem csak a vidék van rossz helyzetben, erre szerettem volna utalni. Bp. külvárosában is ugyanez a helyzet (ahol nem panel van, vagy ezeregy ember egy rakáson), legalábbis eddigi tapasztalataim alapján.

    Ehhez képest Nagyvázsonyban vagy hol megintcsak valami szuper net megy szuper árért. Úgyhogy ennek a Budapest-vidék összehasonlításnak nem sok értelmét látom.

  • icons

    addikt

    válasz zseko #106 üzenetére

    Jaigen, ez: "Ehhez képest Nagyvázsonyban vagy hol megintcsak valami szuper net megy szuper árért. "
    Nem ironikus volt:D Tényleg olcsón gyors net van.

    Amit te mondasz, az is alátámasztja ezt. Nem azt mondom, hogy teljesen független a város-vidék, esetleg Budapest-nemBudapest viszonyoktól, de egyértelmű párhuzamot nem lehet húzni:D Az mondjuk jó kérdés, hogy picit zsákfalukba miért éri meg behúzni, de gondolom valaki ezt valahol kiszámolta.

  • icons

    addikt

    válasz MaxxDamage #131 üzenetére

    Hmmm... a hszed ide tartozik, de a kérdéseid már nem, inkább tedd fel őket a T-s topikban, és jó eséllyel fogsz rá választ kapni.
    De (ha már úgyis írok, akkor válaszolok, amire tudok) azért nem bírja el a vonal (és ezért sem emelik a sávszélességet), mert telefonkábelen kapod a netet, nem koaxon vagy üvegszálas kábelen. Ezen pedig valami 15Mbit a maximum sávszélesség (lehet, hogy nem pont 15, de valahogy 13 és 18 között van). Az IPTV 8megát eszik, emellé ezen a vonalon nem tudnak (az én számaim szerint) 7megánál gyorsabb netet biztosítani. Az meg, hogy 1Mbitet garantálnak, teljesen irreleváns (az idő 99%ban).

    A WiFi-s internet kifejezést pedig nem értem. Ha a router tud WiFi-t (amit azért úgy 100% eséllyel tud), akkor képes vagy WiFi hálózatot "kiépíteni" a lakásban/házban. Azt meg nem értem, miért fizetsz 15k-t ezért, mi azt hiszem többért adunk 11k-t.

    És nyilván olcsóbb lesz hűségidővel, ez teljesen logikus a részükről. Ők azt szeretnék, hogy ne mindenki random adja/vegye a szolgáltatásaikat, hanem "kötelezze" el magát mellettük, de hűségért cserébe mindenhol olcsóbban kapsz szolgáltatást (legalábbis az IT szektorban, egyéb szektorokról kevesebbet tudok :U )

    Továbbiakat Trés topikba.

Új hozzászólás Aktív témák