Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz devast #165 üzenetére

    "a múltbeli teljesítmény nem irányadó a jövőre vonatkozóan, eddig amit csinálok a számok alapján engem igazolnak."

    Kíváncsi vagyok a tavaly 3000$-os árfolyamnál mit mondtál volna ugyanebben a témában :) (persze OK, ha pl. 10$-os árfolyam óta tartod, akkor nyilván nyerőben voltál akkor is). Pontosan a számok igazolják, hogy játékpénzen kívül hosszútávon sem szabad alapozni az árfolyamára. Semmi nem zárja ki hogy holnap 8.000-re korrigáljon, aztán nyárra felszaladjon 75.000-re, majd vissza 12.000-re.

    De aki tavaly év elején belevett a Teslába, az ugyanúgy mondhatja hogy a számok őt igazolják, (sőt, az 8x-ozott, hát hol van ugyanezen időszakban a bitcoin, kutyafüle :D).

    De egyszerűen semmilyen józan gondolatot nem tudok egy olyan "befektetés" mellett felsorakoztatni a jövőmet megalapozó/biztosító fedezetként (mert ha jól értem erre számítasz) ami éves távon tud hatodolódni, majd tízszereződni is.

    És ne érts félre mert süt a szavaidból hogy nem egész nap a buy/sell gombok felett ülsz remegő kézzel (riszpekt) de egy olyan portfólióval ami tudott egyáltalán 85%-ot esni, nem igazán látom hogy tudsz hosszú távon tervezni, bármennyire hidegvérű vagy. De persze ez egyéni preferencia (ahogy mondtad, mindenkinek más a kockázattűrése), így csak megjegyzés, nem kötözködés :)

    #167 egész sokáig kellett várni a "szemétbankok" illetve "érdekek" mindent elsöprő érvelésig. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák