Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz genlog #98 üzenetére

    Tudsz-e valamit bizonyitani belole?
    Vannak benne tortenelmileg helyes kijelentesek, de az egyhaz addig ollozta az egeszet amig az O erdekeit nem szolgalta. Kozben a vallast ugy alakitottak, hogy a a kovetoinek meg azt is elmondjak, hogyan ertelmezzek amit olvasnak.

    (Akkor most mirol beszelunk, anyuka az agyban amikor mesel a gyereknek pontosan ugyan ezt teszi, a gyerek kerdez, es anyuka ertelmezi neki az elhangzottakat.)

    Azert hivtam mesekonyvnek, mert te meg azt sem erted mikent kellene mukodni, egy tampontot ado konyv, sajat beked megtalalasahoz, mint egy jo mese, a vegen katarzis lesz, ha jol csinalod. De nem, te ezt itelkezesre hasznalod fel, memondod belole(Ahogy kiforgatod onnos celjaidra), hogy mas hogyan eljjen.

    Vagyis a jelenlegi formaban, nagyon nehez kihamozni belole azt mi is lenne a lnyege, ezert pont az ellenkezojet erik el vele. Tudod, az egyik fejezetben egy duhos allat az isten aki mindent elpusztit, akinek ez tetszik ezzel okoskodik, a masikban meg egy szereto segito szandeku. Amit mostanaban senki nem emleget, mert a szeretet mindentol fuggetlen kell hogy legyen, pl nemi identitastol is. Ugye ugye azert csak a sajat csapdadba esel, es kiderul milyen felszines is vagy.

    Hol uszitasz, ahol kotelezo ervenyukent mint axiomat emlited, hogy a hazaszeretet kotodes nelkuli emberek senkik, gyakorlatilag ezt irod. Csak annyira megszoktad mar, hogy fel sem tunik ugye?

    En nem gyulolok senki, csak azt utalom, ha meg akarjak nekem mondani, hogy nekem mi a jo. Lehet szepen mondani, hogy lehet jobb is, de hogy kinyilatkoztatod, hogy mindenki hulye csak a vallasos helikopter, meg a hazafi, az egy kicsit sok.

    Nincs semmi bajod sem veled se a kollegaddal, csak gondoltam kicsit beviszlek a malnasba, hogy vegyetek magatokat eszre, ez mar nem a kozepkor, meg nem is a szolgalolany meseje, akarmennyire is szeretnetek. Megnyugodhatsz, ha az utobbi bekovetkezne, en lennek az elso ako ormommel es dalolva vet veget onnon eletenek, ahelyett hogy egy ostoba kenyszredett vilagba kelljen kepmutatnom. Szerintem asszonykam ugyan ezen a velemenyen van, ugyhogy a "paradicsomi allapotokat " csak a hozzad hasonloak elveznek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák