Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Dicséretes, de az előző generációk lefedettségére is érdemes volna odafigyelni. Vidéki kis falvakban gyakran nullához közeli a térerőm. A páromnak van egy hétvégi háza egy nem is túl eldugott faluban egy vasúti fővonal (Budapest - Szolnok) mentén. Ott a Telekom és Telenor lefedettség kereken nulla, zéró, nyista, semmi. Amikor lemegyünk egy hétre pihenni, akkor a telefonom még segélyhívás indítására sem alkalmas, olyan mintha teljesen ki lenne kapcsolva minden hálózati funkció.

    Lehet szidni a Vodafone-t, hogy nincs 4G meg LTE, de amíg náluk voltam ilyen soha nem fordult elő. Sőt elég sokat túrázunk szerte az országban (borospince látogatások, túrázás a természetben, falu látogatások, stb), párom még mindig Vodás, neki mindenhol kifogástalan a térereje, míg az én telefonom elég sűrűn esik ki a hálózatból (nem a készülékkel vagy beállításaival van a gond).

    Most azt persze letojom, hogy esetleg a mobilnetem sebessége lassú, de az már bosszant ha annyira nulla a térerőm, hogy hívást sem tudok kezdeményezni. A legszebb mikor a vidéki házban vagyunk, bevásárlás, fagyizás, vendéglőzés alatt használom a bankkártyám és ugye értesítő SMS-t nem kapok hálózat hiányában, majd amikor jövök haza és elhagyjuk a falut, akkor hirtelen kapok 8-10 új SMS-t a banktól, hogy ekkor meg ekkor használtam a bankkártyám. Szuper.

    (#1) gghrtz: Ne is mond, tavaly mentem fotózni a kecskeméti repülőnapra. Nem tudtam előre, hogy ki lesz táblázva, hogy melyik lehajtón kell lejönni az autópályáról, gondoltam indítok egy Google Maps-et és megnézem (ofc. nem én vezettem), de katasztrofálisan nulla volt a kapcsolat. Nálam is visszaváltott GPRS/EDGE hálózatra, ami helyenként hol megszakadt, hol pedig alig csordogált 6-8 kbps sebességgel. Amikor meguntam elkértem nagybátyám Vodás telefonját és megosztottam róla a netet, azon persze pörgött hibátlanul a 3G.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kcsa #4 üzenetére

    Én nem gondolom, hogy vagy-vagy reláció van a 3G és a 4G/LTE között. Tök jó, hogy fejlődik a következő aktuális generáció Magyarországon is, egyszer talán valami gyakorlati haszna is lesz (jelenleg csak annyi, hogy a mobilra optimalizált Index.hu nem 0,8 hanem 0,3 másodperc alatt töltődik be). Viszont mindenképpen érdemes lenne elérni, hogy mindenhol legyen legalább valamilyen ALAPSZOLGÁLTATÁS, ami most 2G, 3G, HSDPA vagy akármi más, az mindegy. De az nagyon gáz mikor használhatatlanul lecsökken a térerő.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #11 üzenetére

    Nem akarom egy pillanatig sem lehúzni a 4G/LTE előnyeit, nem is állítottam olyat, hogy azt ne fejlesszék, legyen helyette inkább mindenhol 2G/3G.

    Csak sajnos annak nem sok értelmét látom, hogy a nagyvárosokban ott a 4G és ha lelépsz vidékre, akkor az meg tele van sötét foltokkal, ahol nem csak 4G, de még az ősöreg, régi hálózatok sem találhatók meg, még nyomokban sem. Csak annyi lenne az elvárasom, hogy 2G/3G legyen mindenhol, ha nem is az erdő kellős közepén, három heggyel körülvett pacsirtamezőn, de legalább egy falu méretű településen az Alföld síkjának közepén ne kelljen már attól szenvedni, hogy teljesen nulla a térerő.

    Tök jó a 4G, szépen épül a hazai hálózat, de... hát na, nem írom le ezredszer is.

    (#13) madgie: Volt már rá példa, hogy nekem tökéletesen jó térerőm volt, de a barátnőm Vodás csodahálózata meg egyszerűen eltűnt egy feketelyukban. A Voda lefedettsége sem 100%, de összességében a gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy náluk ritkábban bújik el teljesen.

    Példának okáért a Balaton is ilyen. Én hétvégén jöttem haza Balatonfüredről, egy hétig voltunk lent. A most megjelent 4G-ből nem sokat érzékeltem, de azt igen, hogy a Tagore-sétányra, illetve Balatonra néző, tetőtéri szobánkban alaposan küzdött a 2G-vel is.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #18 üzenetére

    Ezért lett volna jó, ha a frekvenciákra kiírt tendert nem kaszálják el (az okokat nem fejtegetem, arra ott a Politika topik), mert sokat javított volna mindhárom szolgálató helyzetén az alacsonyabb frekvencia. Nagyobb terület fedhető le vele és arra jó lett volna, hogy legalább az előző generációs hálózatok arányain javítsanak. Meg emlékszem még, hogy mindhárom szolgáltatónál milyen infrastrukturális fejlesztések voltak beütemezve, de ahogy bevezette a kormány a telekommunikációs ágazati különadót, mindenki szépen befarolt és leállított mindent.

    Nem akarok én mindent a szolgáltatók nyakába varrni, csak tényleg van olyan, hogy a lefedettségi térképről komplett települések hiányoznak. Ezen bármilyen gazdasági helyzetben illene javítani, legalább elégséges szolgáltatás nyújtani.

    A falu ahova pihenni járunk az olyan mintha egy hatalmas Faraday-kalitkában létezne. A falu határát jelző táblát átlépve egyszerűen egy pillanat alatt eltűnik minden kapcsolat, onnantól elérhetetlen vagy. Volt, hogy kaptam lecseszést a főnökömtől. Visszatértem az egyhetes szabadságról és közölte, hogy tiszteletben tartja a pihenésem, de nem kellett volna egy egész álló hétre kikapcsolni a telefonom, mert nem találták az egyik doksit és csak két percig kellettem volna. De az is vicces, mikor a falu melletti mezőkre mész ki, akkor zsír a térerő, ha a falu melletti tóra mész ki horgászni, akkor meg már a 3G/HSDPA is full vigyorral hasít, de elég csak 1-2 km-t kerékpároznod vissza a faluba és kész, csutkára elvágták megint. Pedig ez egy majdnem 4000 fős település. A környező falvak sem sokkal kisebbek és ott is ez van. Nem egy eldugott tanyavilágról van szó, a környék összlakossága kiad egy közepes várost.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #29 üzenetére

    "Mindhárom cég közleménye kiemeli, hogy az adó kedvezőtlenül hathat az iparág és azon keresztül az ország versenyképességére, mert veszélyezteti a telekommunikációs beruházásokat és fejlesztéseket, melyeknek fontos szerepe van a versenyképesség javításában." - Írta: ITcafé

Új hozzászólás Aktív témák