Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    Érdekes ez az elgondolás, hogy jogtalanul nyúltak bele mások gépébe a háttérkép megváltoztatásába, hiszen jogilag mindez valóban igaz. De akkor oda jutunk el, ahol most a társadalom tart, hogy nem törődünk egymással. Lassan ha valakit figyelmeztetek, hogy ne menjen tovább egy úton, mert leszakadt a híd, még nekem támad, hogy milyen jogon határozom meg neki, hogy mit tegyen és mit ne tegyen.

    Szóval másként fogalmazva: kell-e figyelmeztetnem egy embertársamat, ha őt kihasználják, vagy inkább nem dumálok bele az életébe és hagyom, hogy majd saját maga ráébredjen erre saját kárán?

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz VladimirR #61 üzenetére

    Nem a szoftver módosítására utaltam, hanem a személyiségi jogok, a magántulajdonra vonatkozó jogok megsértésére. Nem a Microsoft és szabálykönyve az, amiről a második kifogás szólt (A Sophos IT-biztonsági cég szerint ha mással nem, ezzel biztosan törvényt sértettek, hiszen a tulajdonosok jóváhagyása nélkül hajtottak végre módosítást a rendszerükön.) AzEULA-vitát meghagyom nektek.
    Szóval OK, hogy jogtalanul nyúltak mások gépébe, de vajon ha tudom, hogy valakinek a kocsijából folyik a fékolaj, akkor ha megállítom az úton akarata ellenére akár gyorshajtás árán, hogy figyelmeztessem, ez esetben törvényt sértek ugyan, de jobb, mintha meghal.
    Tehát engem az etikai része érdekel, nem a Microsoft és társai szabálykönyve.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák