Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    "Az egyik topik nagyon elment az ingatlanárakat kitárgyalós irányba, gondoltam ne ott offoljunk" Kis kereséssel meglett volna a másik topic, aminek pont ez a lényege :)

    hint

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz t72killer #10 üzenetére

    Ó, hányan eresztik ott ki ugyanezt a gőzt :D

    "Ami ennek ellentmond az éppen a fentebb írt vidéki ingatlanárak, vidéken ingatlanok (tíz)ezrei várják 5MFt alatt eladhatatlanul a megváltót."

    Amúgy ezt nem teljesen értem, gyakran járok Borsod-Heves-Nógrád vonalon, gyönyörű helyek vannak arrafelé, dombok, erdők, kis hangulatos falvak, ilyenkor nyáron a hajnalok olyan frissek hogy harapni lehet a levegőt (persze amikort télen traktorgumival fűtenek, akkor is :D). A rozmárok aránya sem mindenhol vészes. Lehetne tolni vidékről home office-t, csak sajnos az nem annyira dívik (vagy a másik oldalról, pont azért nem szeretik a munkáltatók, mert az alkalmazottak visszaélnek vele vagy csak szimplán nem tudják a helyén kezelni).

    De pl. Hevesből az M3-on konkrétan egy óra alatt Bp.-n lehet lenni, ennyi időt néha Zugló-Árpád híd vonalon BKV-zok / autózok, anyósoméktól (Borsod egyik legtávolabbi zuga) is csak kicsit több mint 2 óra az út a 21/M3-on, ha nem minden nap kellene bejárni, simán bevállalnám. A faluban 5-6 átlagos, vagy 2-3 fullos, felújított, szigetelt családi házat tudnánk venni ha most eladnánk a panelünket. Minimális ráfordítással és promócióval simán kiadható lenne vendégháznak.

    Persze felmerül a kérdés, ha ilyen okos vagyok, miért nem veszek :D Ha szingli / gyermektelen lennék, simán belevágnék, de mivel a kisfiam miatt átkapcsoltunk kockázatkerülő módban, asszony hallani se akar ilyenekről :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Victoryus #14 üzenetére

    A lakáshiteles topicban rendszeresen szóba kerül ez a pukkanás dolog.. maradjunk annyiban hogy ne várjuk túlzottan, mert ha lesz is (nem valószínű), akkor meg már nem az lesz a legtöbbeknek a fő prioritás, hogy olcsó lakást vegyenek (nem úgy működne, hogy a lakásárak beszakadnak, de minden más megy tovább a legnagyobb rendben...)

    Ez van (mindig is ez volt, mármint hogy most nagyon okosak vagyunk hogy 4-5 éve venni kellett volna akár valami szutyok panelt is, de 4-5 éve ki volt olyan hülye hogy szutyok panelt vegyen?), ezzel kell együtt élni.

    Mondjuk azt a számolást én se értem hogy gondolták, én elég régóta átlag felett keresek, ráadásul feleségemmel együtt, hat év gyűjtögetés után, még az elszállt árak előtt vettünk hitellel+CSOK-kal egy panelt, de nem egy 70m2-es újépítésűt... :F

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz t72killer #16 üzenetére

    "A rögvalóság az, hogy akárhol élsz €urópában, komolyabb örökség/lottónyeremény nélkül 25év adósrabszolgaság nélkül nem úszod meg az otthonteremtést."

    Azért ezt se jelenteném ki :) Jövőre kifut a (sajnos szó szerint :( ) utolsó LTP-nk, beletoljuk a hitelbe, aztán csak azért nem végtörlesztjük rögtön, mert több büntit kéne fizetni, mint amennyi kamatot még kifizetünk a hátralévő időben.

    #14, "Az se normális, hogy a repedt fos vizes vegyes falazatú házak 16 millióról indulnak" ( szerk: Békéscsabán) - no ez viszont tényleg erősen lufi-indikátor Nem hiszem... 4 éve ugyanezt mondtam, hogy egyszerűen hihetetlen hogy 20M egy panel, ezt úgysem mehet így majd sokáig. 4 év után, ma ugyanaz 40M(-ért hirdetve, de 35 alatt már nem találsz hirdetést sem (I mean azok pár nap múlva már tuti lekerülnek), tehát az ársáv az stimmel). Ismerősöm is úgy vette meg a félig összedőlt vályogházat (szerintem nagyjából tízszeresen) túlárazva, mintha nem lenne holnap. Majd ő megcsinálja, kell a saját, az albérlet kidobott pénz, ismerjük a szöveget... Nem a piac működik hülyén, hanem az emberek, akik valag pénzt adnak a sz*rért is, ha leszáll a lila köd.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz t72killer #20 üzenetére

    " akár előtakarékosság, akár hitel, 2 évtizeded simán rámegy egy normálisabb ingatlan megvételére." Erre azt tudom mondani, hogy nem is szabad 2 évtizedre eladósodni (én az előtakarékosságot pont nem számolnám ide, az a normális ha az ember megtakarít). Vegyen fel az ember hitelt (papíron) 20 évre kedvező feltétellel (én is azt csináltam) de ki kell pörgetni mihamarabb. Ha ez nem megy, nem érdemes belevágni.

    Ha már mindig emlegetjük, utólag lehetnének az emberek okosak, hogy volt-e valaha olyan 20 év amikor nagyjából külső körülményektől függetlenül lement volna egy hitelük... nem nagyon, és mégis, újra és újra fejest ugranak bármibe, ami azt ígéri hogy leszsajátlakásod.

    "onnantól kezdve, hogy perkálnod kell a havi 150k törlesztőt, mehetsz is rögtön elfogadni az utolsó szar szivatós melót, amit rádsóznak." Most már sokat szigorítottak a hitelbírálaton. Másrészt nyilván a józan észnek itt is működnie kéne (nem veszek fel olyan hitelt, amit nem tudnék majd fizetni, ha mondjuk fél évig combnyaktöréssel fekszek otthon).

    Arra, hogy ki milyen sz*r melót csinál, arra a kiszámolónak volt egy nagyon jó mondása: ha annyi a fizetésed, amennyit ér a munkád, akkor az a te hibád: képezd magad, válts szakmát stb. Ha kevesebb a fizetésed mint amennyit a munkád ér, az is a te hibád: kérj fizetésemelést, mondj fel, költözz máshova, ha helyben nincs olyan aki megfizet.

    (#21) Kopi31415 nyilván nincs mindenre megoldás. Szvsz. amúgy nem lenne az se tragédia ha minden második falut visszaadnák a természetnek. Infrastruktúra és szolgáltatások amúgy se nagyon vannak sok helyen, össze kéne rántani pár településnyi embert egy településre, hogy ne külön-külön rohadjon minden szépen lassan párszáz fő miatt, hanem egy helyre normálisan meg lehessen csinálni amit kell.

    (#22) Norb79 lehet hogy hülyeséget írtam :) Én csak annyit látok amit heti 1-2 alkalommal arra megyek és jövök vissza. Persze, a Bp. tábláig gondoltam az utat :D Városon belül nyilván ugyanaz a szívás. Amúgy egyetértek hogy autóval kín közlekedni Bp-n, ha tehetem (és miért ne tehetném én vagy bárki, olcsóbb, praktikusabb, szinte mindig gyorsabb) akkor BKV-zok.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák