Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz orbano #69 üzenetére

    "A számítógép pedig számolásra"

    Ha sarkítani akarunk, most sem csinálsz vele mást. És kezdetben szószerint nem tudtál vele mást csinálni. Na, ennyire jár gyerekcipőben a mobilnet. 20 év múlva lehet, hogy csak az lesz (bár ezt azért kétlem az ára miatt).

    [ Szerkesztve ]

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz orbano #69 üzenetére

    Akkor használj 21 megabites mobilnetet arra, hogy letöltsd az összes steam-es játékod, ja és CS-zz is ~200-as pinggel. Sok sikert. :) És ez csak egy példa..

    Amúgy kis architektúra, régen másra nem is volt jó ....És most is folyamatosan számolásokat, számításokat végez. ;] :D

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #69 üzenetére

    A lényeg az, hogy a mobilnet még nem tart ott technikailag se, ahol a vezetékes.
    De ha még ott is tart, akkor is leakarnak róla húzni még jópár bőrt amíg csak lehet....

    Sz.tem ez a két ok, amiért nincs még nagyobb korlát, vagy korlátlan mobilnet megfizethető áron.
    Nem erre lett kitalálva :) De igazatok van, hogy a vezetékes net sem a full HD letöltésekre. A mobilnetnek is fejlődnie kellene, főleg ha lenne rá igény. Majd fog. De mondom vagy technikailag nem lehet, vagy gazdaságilag jobban megéri a jelenlegi helyzet. Egyikkel se tudsz mit kezdeni, csak elfogadni.

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #87 üzenetére

    Persze, hogy szabad, csak nincs értelme :P
    Inkább megoldásokat próbáljatok ajánlgatni egymásnak, mivel lehet ezt kiküszöbölni, alternatív lehetőségek stb... Annak több értelmét látnám, mint az üres fikázás meg siránkozás még akkor is ha valahol jogos.

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #89 üzenetére

    Az pl jó ötlet. Amolyan bojkott. Persze kis mértékben annak sincs értelme.
    Hangot adni a véleményednek egy ilyen fórumon max a lelked megnyugtatását szolgálja. Meg persze jó megvitatni a dolgokat másokkal, hátha rávilágítanak valamire.
    De nem hinném, hogy a T-mobil ezen fórum bejegyzései alapján változtatná meg az üzletpolitikáját.
    Főleg ha pénzről van szó. Nyilván úgy fogja csinálni, hogy neki megérje.

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz orbano #83 üzenetére

    Ámen... :R Akkor sok sikert.. :)

    (#86) joey20: Hát, még régen a tvnetwork-nek volt egy gb-s net csomagja, több embernek az ismerettségi körömben, és direkt mértük havi szinten, hogy mennyiből jönnek ki, és ki lehetett jönni.. Ebben ugyanúgy böngészés volt, hír olvasás, chat, msn.. De ugye kábelen manapság ilyen csomagból a legkisebb 5GB-s, a nagyobb szolgáltatóknál.

    Mobilon, Nekem 50MB-s csomagom van, DE nem webrádiózok telón, tehát csak e-mail, néha megnézek pár dolgot ami fontos.. Ugye a Voda pl. a Facebook-ot már "ingyen" adja, tehát azt nem méri bele az adatforgalomba...

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • #95590400

    törölt tag

    válasz orbano #97 üzenetére

    pont ugyanazok az irreális elvárások, mindegy, h kenyér vagy net. eszed, nem eszed, nem kapsz mást. a kedvedért meg nem fogják tanyára kivinni háromnegyvenért mázsaszám, ha nem éri meg, pláne, ha út sincs, meg épp az erre szánt összeget elvitte állambá.
    megjegyzem, van műhódas net is. nem is annyira drága már az sem.
    harmadrészt, amiben igazad van, nos abban az esetben is csak egy dolog jár: a szád. :DDD

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #101 üzenetére

    "vagyis kvázi lehetetlen elérni a 21 megabitet, akkor hogy veszik a bátorságot ezt reklámozni?"

    Ne mond már, hogy ezen megvagy lepődve? ;]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz orbano #104 üzenetére

    egyrészt szerinted ebben a vitában itt mennyire releváns, h te épp pesten vagy? mert szerintem a lőtéri kutyát nem érdekli. engem meg még annyira sem érdekelt, de azért kösz az infót.
    "én ezt mint felhasználó pont lesz*rom. telepítsenek több cellát, ha kevés a kapacitás."
    gondolom, akkor sem ismernéd fel az analógiát a háromnegyvenes kenyérrel, ha orrbaverne. úgyhogy felesleges lenne a továbbiakban erőltetnem.
    téged, mint felhasználót pont leszarnak. erre akartam rávilágítani. de látom, a sötét oldal annyira erős benned, h fényes nappal a reflektor is kevés lenne.
    egyelőre megéri nekik azt és akként árulni, ami van. verheted itt a nyálad, h legyen olcsóbb, meg több cella, meg vastagabb, illetve más is verheti a nyálát, h mekkora szar, mert nincs mindenhol, igenis vigyék el hozzá mucsaröcsögére, mert csak.
    aki képtelen felismerni, h a kapitalizmusban sem a kereslet határozza meg a kínálatot, hanem éppenséggel a kínálattal lehet manipulálni azt, az mondjuk még a konzumidióta szintet sem érte el. szóval van hova fejlődnie.
    nekem egyébként van mindhárom szolgáltatótól stickem. lehetne olcsóbb, lehetne gyorsabb. egyelőre ez van. majd lesz jobb is. nem azon fog múlni, h itt vergődöm egy topikban.

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz orbano #112 üzenetére

    Te sem vagy normalis ha egy het alatt direkt elfogasztod a havi kereted, mert ne mond hogy nem szamitottal ra. Mit csinaltal a maradek harom hetben? Gondolom gondolkoztal mennyi eszed van :)

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #118 üzenetére

    Egyébként, hogy On is legyek. Így már látható és érthető, hogy munkára miért olyan kevés az a korlát.
    Egyébként az egész vita abból eredt, amikor itt valaki kevesellte a havi 26GB-os korlátot. Nem tudom van-e ilyen, de ebből indult a vita. Az 5 giga persze, hogy nem elég. Nem is értem miből gondoltad, hogy belevágsz? :)

    Így viszont kijelenthető, hogy ebben a jelenlegi formájában a mobilnet nem komoly munkára való. Persze, aki csak e-mailekre reagál, meg böngészik annak persze elég a 26 giga munkára is, de van olyan munka amire nem.
    Ezért ha folyamatosan úton vagy, vagy olyan helyen kell(!) dolgoznod ahol nincs elérhető vezetékes internet ajánlom szólj a főnöködnek, felettesednek. Az ő feladata megteremteni a munkafeltételeidet. Hogy hogyan ahhoz neked semmi közöd.
    Ha olyan fontos a munka amit végzel és annyira értékes, akkor majd a főnököd fizet neked 6 mobilnet előfizetést, hogy a 6x26GB elég biztosan elég legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #121 üzenetére

    "irodába pedig nem akartam bejárni, otthon mégis csak jobb"

    Na várjál mindjárt megsajnállak :DD
    Szerintem ilyen vészhelyzetre teljesen jó lenne a mobilnet. Az, hogy egy hétre elmenjen : o én sz.tem bele is halnék... :U de három hétbe biztosan. Egyébként gondolom az ilyen elég ritka.

    Egyébként én legutóbb áramszünet alkalmával használtam a 3G-t telón. Wifi hot-spot bekapcs, laptop rákapcs :D Azt go.

  • Lirion

    addikt

    válasz orbano #121 üzenetére

    Hát aki lusta bemenni a munkahelyre, az ne sírjon, hogy kevés a saját mobilnete a munkára. :P

  • dchard

    veterán

    válasz orbano #101 üzenetére

    Tőlem nyugodtan leszarhatod a tényeket, de attól még azok nem fognak megváltozni. Én csak elmagyaráztam az okokat. A kérdésedre a válasz:Az 54megás wifire is azt írják, hogy 54 mega, mert annyit tud átvinni a fizikai réteg optimális körülmények között, te abból mégsem látsz soha 20-30megánál többet. Ugyanez igaz az összes távközlési protokolra a wifitől a bluetooth-on át, a kábelnettől az ADSL-en át az optikai elérésekig, csak annyi a különbség, hogy egy olyan megbízhatatlan átviteli közegen mint a levegő, nem árt némi redundancia ahhoz, hogy ha meg is akarod kapni az adatokat hiba nélkül.

    Ha éppen kíváncsi vagy rá, a Release 7-es HSPA (ez a verzió képes maximum 21 megára) modulációs táblázata 30 elemből áll, íme (54. oldal):

    http://www.quintillion.co.jp/3GPP/Specs/25214-7d0.pdf

    tehát ha csak és kizárólag a rádiós viszonyok határoznák meg az elérhető sebességet (de ugye leírtam, hogy ez távolról sem igaz), az operátor akkor sem tudna pontosan tájékoztatni téged arról, hogy ahol éppen használod, ott mennyi jönne ki a valóságban. Például előfordulhat, hogy a két szintes házad tetején jönne a 21 mega, míg az első emelten már csak 10 körül. Az összes rádiós protokol, a WIFI is így működik. Ha távolabb vagy, netán sok a fal, vagy a szomszéd is ugyanazt a csatornát használja, akkor jelentősen lassul.

    Az egész 21megabit arra jó, hogy a jó rádiós körülmények között lévő, az állomáshoz közeli ügyfeleket gyorsabban ki lehessen szolgálni, így a távolabbi ügyfeleknek több adásidő jut, lehet pakolni rá még redundanciát, és/vagy gyorsítani lehet az átvitelt.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz orbano #111 üzenetére

    öcséd az pl. szüleid utánad következő, szintén sikertelen kísérlete. csak tisztázásképp.
    megpróbálom annyira egyszerűen lefesteni az analógiát, h egy retardált is megértse. ríttak itten, h milyen szar már, h nincs mindenhol, kevés, lassú. és igenis, legyen jobb, több, nagyobb, szebb, mert én vagyok a nagy szent fogyasztó a nagy szent igényekkel... kb annyi, mint ríni a régiszépidők komenista háromnegyvenes kenyérért, merhogy drága a kenyér. is. ennek kb. annyi értelme van.
    másrészt, mivel nekem is melóhoz kell, csak épp azért, h ha kell, akkor valamelyikkel felmásszak, és elintézzek valamit gyorsba, esetleg folyamatosan intézzek valamit (nem azért h pont azt rüszüljem, amit a melóhely is, hanem mert most azonnal küldjem, nézzek utána), akkor az egyiken a 3 szolgáltató közül meg tudom oldani. prepaid.
    persze ki lehet váltani vele a kanócos előfizetést, csak zsebbe nyúlósabb és a nyomába sem ér. vagy lehet használni szimplán faszbúk és társaihoz. csak ostoba konzumidiótának kell lenni hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz orbano #127 üzenetére

    tényleg ennyire kétbites vagy, esetleg csak itt gyakorolsz? az átvitt értelem nem az, h átviszed a fél kiló krumplit a nagymamához. csak segítségképp, h elindulj valamerre. szerencsétlen.

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #138 üzenetére

    "A mobiltelefon sem
    jelent korlátot a vezetékeshez képest..."

    Ja, csak az azt kiszolgalo technologia. Legalabbis itt a hozzaertok ezt mondtak.

    A reklamrol meg annyit, hogy sztem az intelligens mosopor sem intelligens. A bufidusz eszenziszt kulfoldon nem is engedik reklamozni, mert kamu amit benne allitanak. Kulfoldi (nemtommar nemet v francia) hatosagoknak nem tudtak hitelt erdemloen igazolni. Itthon meg nyomatjak ezerrel.
    De sztem jozan paraszti esszel is kirohogi az ember pl az intelligen mosoport.

    Szoval aki meg bizik a reklamokban az tul fiatal, es v tul tapasztalatlan.

  • dchard

    veterán

    válasz orbano #138 üzenetére

    A példa olyan értelemben rossz, hogy például 3G hálózaton nagyon de nagyon sok hanghívást, akár több százat is ki tud szolgálni egy állomás, míg például 2G-n 8-16 hívással szét lehet offolni egy szektort, szóval nagyon is technológia függő és nagyon is jelenthet korlátot a mobil telefon a vezetékeshez képest, bár azt remélem senki nem gondolja, hogy a vezetékes digitális alközpont tud annyi hívást kezelni, mint ahány előfizető van rajta.

    Továbbra is azt gondolom, be kell látni, hogy a távközlési infrastruktúra osztott közeg, ezért is kerül annyiba, amennyibe. Nem bérelt vonal, nem végtelenek a kapacitások, és a technológiai lehetőségek igenis limitálják, hogy hol milyen szolgáltatást lehet nyújtani különösen sávszélesség tekintetében. Baromira nem mindegy, hogy egy hanghívást 12 vagy akár 8kbit/s-mal kell tudjak az ország minden pontján kiszolgálni, vagy előfizetőnként több megabitet kéne biztosítanom ugyanúgy mindenhol.

    A jelenlegi infrastruktúra jelentős része (szerencsére mostmár egyre kisebb) még arra volt kitalálva, hogy hanghívásokat szolgáljon ki néhány kilobit/s-mal. Idő kell ahhoz, hogy az átviteltechnika és az egész hálózat adaptálódjon az új igényekhez. MInden ilyen frissítés mint amilyen a 21mega bevezetése, ezt célozza.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Fecow

    aktív tag

    válasz orbano #143 üzenetére

    Ebben igazad van az átlag ember becsapva érezheti magát, hiszen ő 21 megabitre fizetett elő, miért nem használhatja folyamatosan, és bárhol? Bár azért a forgalom korlát annyira nincs eldugva, a különböző tájékoztató honlapokon, reklámokon. De szerintem ha bemegy megvenni egy ilyen csomagot akkor az üzletkötő néni is elmondja, hogy havi mennyi forgalom kerete van. Tehát marad a miért nincs mindenhol, mindig 21 Mbit. De igazából, ha bele gondolsz ilyen "becsapások" eddig is voltak az élet szinte minden területén, és az emberek vagy alkalmazkodtak, ha annyi pluszt adott a szolgáltatás vagy a technika fejlődött annyit, hogy ne jelentsen gondot.
    Pl. szerintem egy átlag facebookozó péknek ez a 21Mbit már mindegy hogy megvan-e teljesen vagy nincs, mert átlépte azt a határt ami neki a szolgáltatás igénybevételéhez kell, neki édes mindegy, hogy 10, 15 vagy éppen 21 Mbittel nézi a facebook-ot. de lehet még az 5Mbitet is megkockáztatom.

    "A mobiltelefon sem jelent korlátot a vezetékeshez képest..."
    Mobil telefont mondjátok, hogy az milyen kifogástalanul átvette a helyét a vezetékes telefonnak? Ja, most már a 2000-es évek végére a 2010-es évekre. Emlékezzünk csak vissza, hogy bizony az elején (15-20 évvel ezelőtt) milyen lefedettség volt, cellaváltásnál bontott a kapcsolat, rossz volt a minőség, ingadozott a térerő, bizonyos helyeken még ma is. De az emberek elfogadták így is, és idővel javult a technika is. Azért fogadták el mert az a plusz (a mobilitás) amit nyújtott az kárpótolta őket az egyéb járulékos hiányosságokért. A vezetékes telefon előfizetések sem egyből kezdtek el csökkenni ahogy megjelent a mobil telefon.
    Véleményem szerint ugyan ez van a mobil internettel is, kicsit csalódás, hogy lassabb mint a vezetékes internet, meg forgalom korlát van, de az ügyfelek zömmel inkább lenyelik ezt a keserű pirulát, mert az a plusz, hogy az otthonától távol, vezetékhez nem kötötten, többé kevésbé megkapja ugyanazt a szolgáltatást. Egyébként az amúgy tendenciájában növekvő mobilinternet előfizetés számok is ezt igazolják, hogy az ügyfeleknek még így is megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz orbano #147 üzenetére

    Nem állítom, hogy soha sehol senkit nem tájékoztattak még félre, de szerintem közel nem általános. Pl. megnéztem itt, és mindenhol a csomag név mellett az adatforgalom korlát az első információ és ez nem a 40 oldalas ÁSZF 25 oldalán lévő 30. sorában lévő 5. csillagnak a kisbetűs kifejtése, hanem a mobilinternet csomagok főoldala. Nem érzem olyan rossznak a helyzetet továbbra sem.

    Ha rászokik a mobilneten történő HD youtuube-ozásra, vagy egyéb nagy forgalmú szolgáltatásra majd rájön, hogy így bizony gyorsan elfogy a forgalom korlátja (128kbitre lekorlátozva szerintem már elmegy az ingere, hogy ilyeneket használjon). Vagy megtanulja, hogy mobilinterneten nem HD youtube-ozik, vagy vergődik, de attól még marad, hogy ma nem fog mobilneten sehol hd youtubeozni folyamatos jelleggel.

    Szerkre válasz: Miért ne esne le neki? Ha lesz is egy hónap rossz tapasztalta is, ma azért már szerencsére nincs jellemzően túlforgalmazási díj, inkább sávszél korlát van, így legrosszabb esetben is, csak a hónap hátra lévő részében malmozik, nagy anyagi kár nem éri.
    Nem kell repülő mérnöknek lenni, hogy lásd ha eldobod a biciklid nem repül akkor te nem fogsz tudni biciklivel repülni. Ugyanígy az emberek, ha látják, hogy mobilinterneten gyorsan elfogy a korlát, ha ezt és ezt használják, hát majd megtanulják, hogy nem használják. Azért azt nem feltételezem senkiről, még ha nem is informatikai beállítottságú, hogy erre ne jöjjön rá magától.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz orbano #149 üzenetére

    De hogy tanulja meg az egyszeri ügyfél, ha nem a saját kárán? Ha nem tájékozódik? Én erre nem tudok formulát. Ha valaminek nem nézek, nem kérdezek utána, akkor csak a saját "káromon" (én inkább, úgy mondanám, hogy tapasztalatom útján) tudok tanulni, ha sík hülye vagyok ha nem. Mellesleg megint visszautalok az általam linkelt tájékoztató oldalra, ott van minden csomag mellett, hogy milyen használatra ajánlja a szolgáltató a csomagokat. Az egy elég jó kiindulási pont. Ha nagyon izgulsz, és nem akarsz saját károdon tanulni, majd kiszámolod, utána nézel, hogy átlagosan mennyi forgalmat bonyolítasz, vagy kiszámoltatod (méreted valakivel).
    Ha smartot veszel tereprallyzni, mert nem néztél utána, és az első buckán kitörik a tengely és totálkáros lesz az autód, azért az autoszalon a hibás, mert elhitette, hogy a smartot is lehet vezetni?

    Nyergeld meg a nagyot

  • dchard

    veterán

    válasz orbano #143 üzenetére

    Értem a problémádat, de ebből a helyzetből nagyon nehéz, vagy leginkább lehetetlen kikerülni. E szerint az lenne a megoldás, hogy mindenhol garantálnak legalább egy megát, ami totális bukta lenne még a jelenlegi 5-7gigás csomagok mellett is, és ha ezt szerződésben az operátor bevállalná vagy a jelenlegi ár többszöröséért kéne adnia a szolgáltatást, hogy be is tudja tartani amit ígért, vagy félretájékoztatna, hiszen nem tudnád mindenhol elérni a minimum 1 megabitet. Az a helyzet, hogy a legnagyobb körültekintéssel és gondossággal sem lehet még nagyjából sem megmondani, hogy a város egy pontján adott időben milyen sebességre számíthatsz, mert annyi tényezőtől függ. Ez nem félretájékoztatás, mivel nem megjósolható.

    Mint iparági szakértő, a következőben látom a megoldást:

    1. A megabitek hajkurászása helyett országos lefedettséget kellene adni. Ez kizárólag a 900MHz-es GSM sáv felszabadításával, refarmingjával lehetséges, és jelenleg is meg az elmúlt években is az állam volt a kerékkötője. Szinte mindenhol Európában, még a románoknál is megtörtént a freki felszabadítás, és van működő szolgáltatás is, nálunk őszer ígérték a tendert, miközben mindhárom operátor komoly hálózatmodernizációt hajt végre, és bizony baromira nem mindegy, hogy olyan hardvert raknak-e ki ami az őszi tender után használható 900MHz-en 3G szolgáltatásra. A szerencse az, hogy ilyet raknak ki.

    2. A magyar piac túltelített, nincs még egy ország, ahol ennyi emberre ilyen sok mobil operátor jut. A szélessávú szolgáltatásokhoz frekvencia kell, abból pedig már most sincs elég, mert fenntartanak frekit egy negyedik operátornak, de az elmúlt években sem véletlenül nem tudták értékesíteni ezt a csomagot, mert nincs olyan tőkeerős vállalat, aki ebben az országban fantáziát, illetve profitot és a százmilliárdos nagyságrendű befektetésének a megtérülését látná.

    3. Az államnak elő kellene segítenie a fejlesztéseket, amik súlyos százmilliárdokban mérhetőek, nem pedig kerékkötőnek lennie a távközlési különadóval, és az éveken át húzódó frekvencia tenderekkel, frekvencia gazdálkodással. A frekvencia díj számítása végre kezd normalizálódni, de ez messze nem elég az üdvösséghez.

    Megint az a baj, hogy a péknek honnan kéne ezt tudnia. Hát sehonnan, de ezek mind hatással vannak arra, hogy hol, mennyiért és milyen gyorsan fog mobilnetezni.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák