Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Sub-ZeRo #2 üzenetére

    Dettó. Kezdetben nagyon idegenkedtem tőle, most meg már egyáltalán nem hiányzik a Start menü. Mondjuk magát a kezdőoldalt sem használom olyan sűrűn, inkább ikonozom az asztalon, de ettől még nem hiányzik a start gomb. :B

    (#6) Dark Archon:
    "Mert átlag felhasználásra (netezés, levelezés, videó, zenelejátszás, esetleg szövegszerkesztés) aztán oly' mindegy, hogy egy Linux is megtenné." Mint aktív Linux használó, ezzel azért tudnék vitatkozni. Bár a mondandódban nem volt benne például a netezés, vagy a szövegszerkesztés mélysége.

    "AutoCAD / Inventor inkompatibilitás az biztos (2014 verziók előtt), ezen kívül el tudom képzelni, hogy más professzionális programmal sem az igazi." Solidworks 2013, Maya 2012, 3DS 2010 csak amiket én használok, ezek biztosan futnak rajta. ;)

    A kapcsolgatós dologgal teljesen egyetértek. Több topicban feljött már, hogy ez jól elszúrták, mert van akinek szüksége lenne rá. De talán arra gondoltak így könnyebb lesz az átállás, mert muszáj ezt megszokni. Lehet úgy voltak vele, mint a Vista-Win7 párosnál. Ott is mindenki húzta a száját a Vista-ra, majd a Win7 nagyon elfogadott lett. Itt szerintem a Win9-el hasonló lesz majd a dolog, ott már nem lesz feltűnő. Egyébként én erőszakkal nem raktam fel 3rdParty start menüt, mondván lehet jó lesz ez és tudod mit, jó lett..... ;)

    "Én nem jöttem rá basszus, hogyan lehet kikapcsolni a gépet ALT+F4 nélkül." Pedig még ennél is van egy egyszerűbb megoldás, lődd be a power gombot, hogy automatikus kikapcsolást végezzen, ha röviden megnyomod (ez már talán XP óta így van, pontosan nem emlékszem).

    (#8) virkir:
    "Aha... gépeld be egy olyan spec program nevét amit fél-egy évvel korábban telepítettél mert akkor meg éppen most lenne rá szükséged. Ja, hogy a fene se emlékszik nem, hogy az .exe-re de még a teljes névre se nagyon?" Ha egyáltalán nem emlékszel a nevére, akkor Start menüben hogy találod meg? Mi alapján? Ja. hogy ott is átpörgeted az egészet? Na ezt megtudod tenni itt is, ráadásul nem kell almenüket kinyitogatnod. Amúgy meg ott a lehetőség ikont kirakni az asztalra, vagy tetszőleges csoportokat létrehozni a Start menüben. Én például direkt csináltam annak a 8-10 programnak egy külön oszlopot, amiket ritkán használok, de fontosak és előre raktam őket a kezdőképernyőn (Paint, Képkivágó, Tűzfal adminisztráció, Total commander, NP++ stb.). ;)

    (#15) virkir:
    "Viszont ha annó beraktad a startmenübe esetleg funkciók szerint mappákba rendezve akkor kb 3 kattintással megvan bármi." Ugyanezt meg tudod tenni itt is. Egy teljes képernyőn. Még csak almenüket sem kell kinyitnod. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák