Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz koby11h #2 üzenetére

    Igen, benned.
    Ma még semmire.

    Aludj kettőt és meglátod.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • waccamár

    senior tag

    válasz koby11h #2 üzenetére

    Én sem mondom, hogy értem, de próbálom megérteni az utóbbi hetekben, hogy mi ez az egész.

    Gyakorlatilag ezzel igazolod egy digitális tartalom eredetiségét és hitelességét, azt, hogy ez a tiéd.

    Hogy van-e értelme, értéke? Ha az emberek értéket és értelmet adnak neki, akkor igen.

    A Mona Lisát is meg tudja festeni már szerintem több százezer festő a világon, tehát lehetne egy teljesen eredetivel megegyező Mona Lisám a nappalimban pár tíz vagy százezer forintért. Viszont az nem lenne eredeti, így kvázi értéktelen lenne.

    Az NFT nagyjából ez: ezzel bizonyítod, hogy az eredeti digitális tartalom a tiéd - még akkor is, ha azt tök könnyen tudják másolni (ahogy festményeket is tudnak másolni).

    Az, hogy most egy jpg van NFT-be mintelve az a kezdet - amennyire eddig belementem a témába én úgy látom, hogy tényleg nagy jövő előtt áll a technológia, csak még a nagyon kezdeti lépéseknél állunk és próbálja kitalálni a világ, hogy milyen gyakorlati haszna van azon kívül, hogy egy tweetről készült screenshotból csinálnak nft-t.

    És a nagyon alap dolog, hogy MI is az nft, miért non-fungible token: nem felcserélhető token. Nem tudok 1 NFT-ért egy másikat kapni. Egy 20.000-esért kaphatok egy másik húszezrest, vagy két tízezrest - ugyan annyi lesz az értéke. Egy NFT-t nem tudok elcserélni egy másikra. Ahogy pl. egy házat sem tudsz, hiszen kizárt, hogy pontosan ugyan annyi legyen az értékük.

    Ui: ne engem szedjetek szét, ha szerintetek hülyeség az NFT :D én csak leírtam egy nagyon kis részét annak, amit az utóbbi hetekben találtam.

  • strogov

    senior tag

    válasz koby11h #2 üzenetére

    Igazából nem benned van a hiba. Az NFT-ket most olyanra "használják" aminek semmi értelme. Ha kialakul egy értelmes üzleti modell akkor majd lesz értelme, és érthető is lesz. Addig meg mindegy is.
    A csinálok 100 majmos képet az nem normális üzleti modell.

    Elvileg jó lenne digitális tartalom egyediség/eredetiség igazoláshoz. De a legtöbb területen van megfelelő módszer erre.
    pl. számla hitelesítésre van időbélyeg, van digitális aláírás. Játékprogramoknál a bisz-basz kiadója mondja meg, hogy mi az ami legális és mi nem az. Ha veszek egy színházjegyet akkor ott a barcode. Ha kell egy token letöltéshez akkor generálnak egyet ami pár percig jó.
    Bármelyiket kiválhatná az NFT, csak nincs rá szükség, mert ami van az megfelelő.

Új hozzászólás Aktív témák