Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    válasz koby11h #2 üzenetére

    Én sem mondom, hogy értem, de próbálom megérteni az utóbbi hetekben, hogy mi ez az egész.

    Gyakorlatilag ezzel igazolod egy digitális tartalom eredetiségét és hitelességét, azt, hogy ez a tiéd.

    Hogy van-e értelme, értéke? Ha az emberek értéket és értelmet adnak neki, akkor igen.

    A Mona Lisát is meg tudja festeni már szerintem több százezer festő a világon, tehát lehetne egy teljesen eredetivel megegyező Mona Lisám a nappalimban pár tíz vagy százezer forintért. Viszont az nem lenne eredeti, így kvázi értéktelen lenne.

    Az NFT nagyjából ez: ezzel bizonyítod, hogy az eredeti digitális tartalom a tiéd - még akkor is, ha azt tök könnyen tudják másolni (ahogy festményeket is tudnak másolni).

    Az, hogy most egy jpg van NFT-be mintelve az a kezdet - amennyire eddig belementem a témába én úgy látom, hogy tényleg nagy jövő előtt áll a technológia, csak még a nagyon kezdeti lépéseknél állunk és próbálja kitalálni a világ, hogy milyen gyakorlati haszna van azon kívül, hogy egy tweetről készült screenshotból csinálnak nft-t.

    És a nagyon alap dolog, hogy MI is az nft, miért non-fungible token: nem felcserélhető token. Nem tudok 1 NFT-ért egy másikat kapni. Egy 20.000-esért kaphatok egy másik húszezrest, vagy két tízezrest - ugyan annyi lesz az értéke. Egy NFT-t nem tudok elcserélni egy másikra. Ahogy pl. egy házat sem tudsz, hiszen kizárt, hogy pontosan ugyan annyi legyen az értékük.

    Ui: ne engem szedjetek szét, ha szerintetek hülyeség az NFT :D én csak leírtam egy nagyon kis részét annak, amit az utóbbi hetekben találtam.

Új hozzászólás Aktív témák