Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Soulles #28 üzenetére

    Hagyd, fura fazon. Minden topic-ban eljátssza...

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Soulles #83 üzenetére

    Általában szerintem is stimmel a munkára a "szükséges rossz" kifejezés, de ez nagyrészt az oktatás hibája is. Ha addig kényelmesen eljuthatna mindenki, hogy valami olyanért kap normális mennyiségű pénzt, amit legalább egy kicsit tényleg szeret is csinálni, sokkal jobb lehetne az emberek közérzete.
    A normális életszínvonalba mindenképp besorolnám én is a szükséges sajátidőt. Illetve hogy azt ehesse az ember legalább 90 százalékban, amit szeret. Például én tökre odáig vagyok a drágább magvakért, mint pisztácia, kesudió, stb., de volt, hogy évekig le kellett róluk mondanom anyagi okokból. Tippre ma Magyarországon a népesség 2/3-a még mindig ott tart, hogy étkezni se tud a saját kedve szerint a havi jövedelméből. EU, 2021.
    Mintha olvastam volna valahol, hogy a 6 órás munkaidő még jobban is működött a 8-asnál, de persze tippre ez adott munkától is függ. Az viszont biztos, hogy kipihentebb, jókedvűbb dolgozókat eredményezne, szóval egy apróbb veszteség mellett is lenne értelme szerintem, mert nem minden a pénz. No persze ehhez megfelelő kormány kell, mert mondjuk egy multitól nem várható el, hogy a profiton kívül más is érdekelje, pl. a dolgozó életminősége.

Új hozzászólás Aktív témák