Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz nemlehet #90 üzenetére

    1.
    Én sem szeretem a taxisokat, pofátlanul és nagyon sokszor szabálytalanul és/vagy balesetveszélyesen közlekednek, az előjogaikra meg nagyon érzékenyek.
    A múltkor azért szóltak be, mert a zuglói vasútállomáson kb. 1 percre a taxis helyen álltunk meg, hogy ne kelljen +30 métert cipelni két 30kg-s csomagot. Szóval igen, pofátlanok és érzéketlenek, és igen, ez általánosítás, de nem véletlenül alakult ki ilyen rossz kép a magyar taxisokról idehaza.
    2.
    "A sofőrök meg magánvállalkozók tudtommal"
    izé... és az uber kér valami bizonyítékot erről, hogy tudd használni az alkalmazásukat? Mert én még nem hallottam ilyenről...
    3.
    "Hány anyuka fuvarozza a saját és más gyerekeit PÁV2 nélkül és meg se fordul a fejekben, hogy ez így nem jó. Az egyetlen különbség, hogy nem kér érte pénzt"
    Ez a lényeg.Nem egy fizetett szolgáltatás, nem egy ügyfél ül mellette.
    Ebben nem látni különbséget... ha minden este áthívom a haverokat sörözni, akkor az buli. Ha minden sörért pénzt kérek és hasznom van rajta, akkor meg kocsmát üzemeltetek. :U Remélem érzed a különbséget...
    4.
    Én sokkal kevésbé a PÁV2 mint a biztosítások miatt aggódnék... Mit fognak vajon a biztosítók reagálni, ha valaki az uberezés miatt fog balesetet okozni, mert siet? Vagy ha megsérül az utasa? Mert szerintem pofátlanság, hogy a taxisnak teljesen más fajta biztosítást kell kötnie, hogy az utasa is biztosítva legyen, ellenben az uberesek a lakossági biztosítással csalnak e téren. Ha elterjedne az uberezés, akkor nem kérdés, hogy a biztosítók a nem uberező többséggel fizettetnék meg az Uber miatti (vélt vagy valós) többletköltségeiket. Kösz nem.
    5.
    Szerintem a megoldás az lehetne, ha az Uber megkövetelné a vállalkozói igazolványt, a számlaadást, a NAV-nál és a biztosítónál meg be kéne jelentkezni, hogy csókolom, én Uber-sofőr vagyok. E mellé a három szerv között egy információcsere: NAV jelzi biztosítónak Uber jelzi NAV-nak, ha valaki Uberezik, biztosító jelzi a másik két félnek, ha nincs rendben a biztosítás, NAV jelzi az Uber-nek, hogy nem adóziok a delikvens... ha nincs biztosítás vagy nem adózik az illető, akkor nem használhatja az Uber-t.
    A személyszállításhoz szükséges engedélyeket meg vagy meg kell követelni az Uberesektől is, vagy lazítani kell a szabályozáson, hogy a taxisoknak se jelentsen pluszköltséget.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák