Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #3 üzenetére

    Hehe... valahol láttam / olvastam egy ilyen viccet hogy :

    - i have nothing to say about...
    - well blog about it.

    Vagy valami hasonló volt... Nem emlékszem teljesen. (esetleg valaki majd kijavít) A lényeg ha nincs miről beszélned akkor írjál blogot róla...

  • gabor85

    őstag

    válasz attila9988 #3 üzenetére

    Számold meg hány másodperc mire leírod, 140 karakterban egy ötleted, vagy hogy találtál valami fontosat, stb. Én pl egy twitter gadgetbe röfögög, napi 10-15öt, csak úgy. Van hogy hülyeség, vagy hogy link megy. Van hogy üzenek valakinek. Eddig tetszik.

  • DarkByte

    addikt

    válasz attila9988 #3 üzenetére

    Próbáld ki. Én ismerősökkel kezdtem el első körben tartani a kapcsolatot rajta, gadget az asztalon és láttam ki mit csinál, megint milyen baromságot vagy érdekes cikket talált a neten. Azóta találtam egy-két olyan fiókot amelyik vagy érdekes infókat ont magából (pl. a hazai Android-hungary portál twitter-je), vagy egyszerűen csak közérdekű (pl. a T-Mobile-nak és a Vodafone-nak is van Twitter-e, de akkor talán a közelmúltban lezajlott hálózati hiba miatti Twitter-es viccelődés és a Vodafone munkatársának kirúgása sem ismerős, ami jól mutatja hogy Twitter-ben mekkora fegyvertény van, még a cégeknek is ki kell találniuk az etikát amellyel nem sértik az egész rendszer haverkódóságát ugyanakkor az üzleti érdekeket is megtartják). A Twitter gyerekes hülyeség ha az ember nem látja meg benne a lehetőséget, én viszont az utóbbi időben annyira rászoktam, hogy hanyagolom a PH fórumot. :B A Twitter-nek megvan az az előnye hogy én válogatom meg kire vagy mire vagyok kíváncsi és percről percre látom mi történik az érdeklődési körömben. A másik hogy többször is volt már blog próbálkozásom, de ritkán van több oldalas irományom, vagy csak linkelnék valamit. Az ilyen rövidebb szösszenetek megosztására a Twitter tökéletes. Arról nem is beszélve hogy az oldalhoz tartozik egy rakás kiegészítés (a hazai Yamm!, Twitpic képeknek, Twitlonger hosszabb irkálásoknak, Twittertop egyfajta Twitter-es Yellow Pages, stb.) Sok hasonló érdeklődési körű embert is meg lehet ismerni a Twitter-en át. Az egész szépsége számomra az hogy egyszerű mint a faék, valahogyan mégis új, valósidejűvé teszi a dolgokat. Az interaktivitásra - ami nekem tetszik - egy jó példa: a napokban jelent meg a Pulse egy hivatalos frissítés, viszont a hazai T-nél ez még nem elérhető. Elkezdtem társalogni a hazai tmobilehungary twitter-el, aminek az lett a hatása hogy mások is érdeklődni kezdtek utána. A T-s kolléga ezután segítőkészen utánanézett a dolgoknak és a végeredmény az hogy a frissítés hamarosan minősítve lesz és kint is lesz az oldalukon.

    Iszonyatosan fejlődik az oldal, mi sem mutatja ezt jobban hogy az összes mostanság kifutó mobil telefonban alapból van ilyen widget vagy letölthető progi, vagy nézzük a közösségi oldalakat, ezekbe is sorban kerülnek be a microblogging lehetőségek. Az egy dolog hogy hozzánk ez csak mostanság gördül be, de kétségem nem fér hozzá hogy nagyon népszerű lesz, főleg a 15-30 éves korosztály körében. Az egyik szegedi rádió például a napokban lépett Twitter-re, van híreket közlő twitter feed, de van ahol a számcímeket lehet olvasni. Messzire ne menjek a Prohardver családnak is van már minden portálhoz twitter-je, plusz van egy nagy közös PH twitter is ahol minden az oldallal kapcsolatos frissítés kimegy, sokszor hamarabb észre lehet venni innen a változásokat mint a portálon belül.

    Na persze hogy tényleg tetszik-e ezt már mindenkinek egyénileg kell kitapasztalnia. A Twitter-ben az előny egyben hátrány is (mint a cikk is mutatja) hogy bármire fel lehet használni. A felhasználónak kell eldöntenie hogy kinek a szavára ad és kire nem. De ez majdhogynem a neten mindenütt így van.

    [ Szerkesztve ]

  • Protezis

    őstag

    válasz attila9988 #3 üzenetére

    Nem tudom, de nagy üzlet van benne. Én már kitaláltam az egy karakteres Twitter klónt, megvalósítás folyamatban. Ahány betű, annyi bejegyzés, és felülről lefelé kell majd olvasni. Remélem én is meggazdagodok ezzel a korszakalkotó ötletemmel. ;]

Új hozzászólás Aktív témák