Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz DarkByte #20 üzenetére

    Na ez a gps alapú pozíciókiadás így eszembe se jutott. Főként azért, mert nem is tudtam róla.
    Arra már én is gondoltam, hogy adott pillanatban lehet tudni / vagy következtetni, hogy az illető éppen helyileg hol tartózkodik, de ezt a google féle megoldást nem ismertem.
    Viszont így mégdurvább a helyzet. Elég csak arra gondolni, ha van valaki aki mondjuk keresztbe akar tenni neked. Nem elég, hogy minden infot tud rólad, még azt is, hogy mikor hol vagy helyileg... Hááát szerintem már nem túl paranoid elképzelés ez... Inkább előrelátó.

    Én nem akarom, hogy bárki bármikor tudja rólam, hogy hol vagyok éppen. Vagy épp micsinálok. Ehhez senkinek semmi köze...
    Talán 1-2 dolog kezdi ráébreszteni erre az embereket, mivel azt vettem észre, hogy az elmúlt pár hónapban egyre több ismerősöm törli magát pl iwiwről... De ilyen 10-20-as nagyságrendben.
    Ugye ott is elkezdődött ez az értékeljük a másikat persze a nevünk elhallgatásával dolog, pár ismerős mondta, hogy ez nem tetszik neki... De nem kezdtek el háborogni, egyszerűen kiléptek azt kész. Mondván erre nincs szükségük.

    Szóval szerintem egyszer majd eljön az idő, amikor ez a nagy információ bomba felrobban.
    És itt nem is a céges, inkább a személyes dolgokra gondolok.
    Elvégre ha valakiről ezek által én megtudhatok szó szerint minden információt, akkor azt tetszés szerint fel is használhatom ellene. És pár év múlva felnő az a generáció, aki már ebbe a világba született bele. Akinek már 2 éves kora óta van iwiw profilja stb...

    Ott van pl a google live search. Amit mellesleg én már 12 éve feltaláltam :)
    Az egy tök jó dolog. Főleg ha kiforr rendesen.
    De teszem azt emberünk ott áll egy pályaudvaron. És nézelődik a telefonjával... Meglát egy szőke nőt. Lecsekkolja. Megnézi mit ad ki rá a google. Hoppá, rábukkant egy blogbejegyzésre, amiben a csaj nagy örömmel ecseteli, hogy múlthéten milyen szép és mennyire drága telefont kapott a kedvesétől ajándékba! Aztán már meg is van a célpont!...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák