Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Apollyon #96 üzenetére

    Igen, lehetsz póni addig amíg ez nem sért semmit. Ha viszont igen, arra ugranak. A rendőr a nagyvárosokban biztosan visszatartó erő. Nagyon vidéken nem jártam. Például láttam olyan esetet, hogy egy taxis megállt egy rendőrőrs mellett, de már túl közel és rögtön négy rendőr jelent meg fegyverrel a kezében, hogy van 2 másodperce elhúzni onnan. Vagy a Wall Street is úgy van védve, mintha háborús zóna lenne. Erre értem.

    Kínában nem is a rendőr, az állam ami brutálisan leszabályoz mindent és mindenkit. A rendőr maga inkább eszköz.

    Oroszországban a hierarchia nagyon erős és merev. Persze nem lehet általánosítani, de főleg azok, akik feljebb vannak szeretik megszerezni vagy vinni azt a státuszt másfelé is. De legalábbis mutatni (drága kocsik, házak, viselkedés, minden a pénz).

    Egyikkel sem általánosítanék, inkább minták ezek, amiket tapasztaltam - persze csak a saját kontextusomból. :)

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Apollyon #96 üzenetére

    Egy transzneműt vagy meleget meg lehet kérdezni azért a mai napig a nagy szólásszabadságról... Más az interneten hintett ideológia/a világ felé sugárzott elfogadás és más, ha egy társadalmilag üldözöttnek a bőrében vagy. Minő meglepetés, eltérőek lesznek a beszámolók. Csakhogy amíg az egyik egy idióta birka és napraforgó és nincs tét a számára, addig a másiknak folyamatos kitaszítottságban, rettegésben kell élnie az életét. A liberalizmus semennyiben nem emelkedik ki az ember, mint olyan valójából, az álszentség játszik. Nem tudom mi a rosszabb, egy tudatos álszentség vagy a tudatlan verziója, mikor nem nézed mihez adod a neved ésvagy szavazatod, csak mész az árral, semmi nem drága alapon.

Új hozzászólás Aktív témák