Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #8 üzenetére

    Azért ez így eléggé szélsőséges, hatalmon, erőn alapuló vélemény! A nagy cégek elég sokat tettek a technikai fejlődésért (KF) és méretüknél fogva képes ellenállni a hatalomnak, amennyiben az hülyeséget akar kikényszeríteni.

    QNX is cool!

  • janeszgol

    félisten

    válasz bambano #8 üzenetére

    Nem kell őket beszántani, hanem normális adózást kell rájuk kitalálni. Ha beszántod, azzal visszaveted a fejlődést. Nem csak a jövőbenit, hanem a jelenlegit is.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #14 üzenetére

    Próbálj meg összerakatni egy 747-es Jumbót egy olyan céggel, ami csak két-három munkást foglalkozt...

    Nem csak informatikai cég van, ami nagy.

    QNX is cool!

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #14 üzenetére

    a nagy cégek képesek ellenállni a hatalomnak? rotfl, mekkora marhaság már ez. a nagy cégeket a hatalom arra használja, hogy összeszedjen egy csomó adatot az emberekről, amiben a hatalom utána kedvére dagonyázhat.

    Szerintem fordított a helyzet, a nagy cégek gyakorolnak igen komoly befolyást az állam működésére. A csomó adatot sem azért szedik össze elsősorban, hogy tovább adhassák őket az állami szerveknek, hanem mert ebből élnek.

    mit tettek a nagy cégek a technikai fejlődésért? és mi lenne, ha nem lennének? például a facebook zombik felnéznének az utcán, és nem lépnének le az autók elé?

    Most tekintsünk el az elmúlt 50-60 év technikai fejlődésének történetétől (ami a nagyvállalatok nélkül nem tudom hogy nézett volna ki, dehogy nem így, az tuti), de szerinted mégis kinek lenne elég tőkéje érdemi fejlesztéseket finanszírozni a nagy cégek nélkül?

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #18 üzenetére

    Jó, akkor maradjunk IT területen. Nézd meg a google, vagy a facebook statisztikáját, pld. '15-ből, hogy hány adatigénylést teljesített és hányat utasítottak el! Nyilvános:

    https://qz.com/620423/heres-how-often-apple-google-and-others-handed-over-data-when-the-us-government-asked-for-it/

    Nem adtak ki orrba-szájban minden adatot.

    Itt van pld. a google irányelve: "Minden egyes kérelmet alaposan megvizsgálunk, hogy biztosan megfelel-e a vonatkozó jogszabályoknak. Ha az adott kérelem túl sok információt kér, megpróbáljuk szűkíteni az adatok körét, bizonyos esetekben pedig egyáltalán nem adunk ki információkat."

    QNX is cool!

  • joey04

    titán

    válasz bambano #8 üzenetére

    remélem soha nem jutnak ilyen téves következtetésre.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #19 üzenetére

    Lopják az adatot, ez jó. Ott van a szerződésben amit elfogadtatnak a userrel mikor használatba veszi a szolgáltatásulat, hogy minden adatra igényt tartanak. Vagy szerinted a facebook és a google mégis miből él hivatalosan? Pontosan ebből, az adatokkal való kereskedelemből. Ez egyelőre törvényes, pont erről szól a cikk is, hogy ezen szeretnének változtatni egyes képviselők, ezért került sor a meghallgatásra is (legalábbis elvileg).

    Melyik fejlesztett bármit is? Hát pl. a Google összedobott egy elég egy komoly mobil operációs rendszert, böngésző motort, stb. Vagy a MS, aki létrehozta a legnépszerűbb desktop OS-t. Vagy ezeket szerinted a szél hordta össze, és nem rohadt sok pénz beleölésének eredményeként jöttek létre? :DDD

    Az adatszolgáltatásos részre már reagált a kolléga. Nem kötelesek indoklás nélkül odaadni az adatokat az állami szerveknek. Persze pénzért megveheti őket az állam is, de az már egy másik történet.
    A kampányokat viszont tényleg elég szépen meg szokták tolni ezek a cégek, ha tippelnem kéne, ennek már több köze van ahhoz, hogy a törvényi szabályozás a legtöbbször kedvező a számukra.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #27 üzenetére

    ráadásul egyetlen adatot sem kezelhetnek más célra, mint amilyen célra megadtad. tehát ha te megadod az adataidat marketing targetálási céllal, azt nem kezelhetik bűnügyekben, pláne nem kezelik vélt bűnügyekben, amikről kiderül, hogy semmi problémás nem volt bennük.

    Én úgy tudom marketing targetelési célra használják az adatokat, de ha van valami forrásod, hogy nem ez az elsődleges fehasználási terület, akkor ne tartsd magadban.

    Ez egyelőre törvényes": nem, nem az. az adatvédelmi problémák zöme abból adódik, hogy a publikusan látható adatkezelésük az amcsi törvényeknek megfelelnek, az európaiaknak nem.

    Feltételeztem hogy amerikai törvényekről beszélünk, tekintve hogy a cikk az amerikai törvényhozók előtti meghallgatásról szól...

    miközben igen gyakran kiderül, hogy az adatkezeléseik nagy része az aktuális amcsi törvényeknek se felel meg, lásd cambridge analytica.

    Ja, ezért büntessék is meg őket. De a feldarabolás ettől még nem lesz indokolt.

    de elfogadom, legyen igazatok abban a kérdésben, hogy nem tartanánk itt ezek nélkül a cégek nélkül. és az akkora baj lenne?

    Nekem igen, mivel fejletlenebb eszközöket és szolgáltatásokat kellene használnom. Mert szerintem igenis a nagyvállalatok jelentik a fejlődés egyik fő motorját. Az, hogy a piacon folyamatos versenyben vannak egymással és a feltörekvő cégekkel a userekért, innovációra kényszeríti őket. Ha nem tudnak lépést tartani a konkurenciával, akkor kihullanak (lásd pl. a mobilpiac elbukott óriásait), emiatt kénytelenek fejleszteni.
    Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell szigorítani a szabályozáson pl. a privacy terén (bár ott talán az oktatás korszerűsítése lenne a legnagyobb fegyver a visszaélések ellen), csak azt, hogy ez a darabolás legjobb esetben is értelmetlen szerintem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #29 üzenetére

    Nem, én sem hiszem, hogy excelt használnának, van ismerősöm a google.hu-nál. Viszont én nem vagyok bent a google-nál. Nem látok rá a belső folyamatokra A google ezt nyilatkozta. Na és amíg tényleges adattal valaki meg nem cáfolja, addig kénytelenek vagyunk elfogadni a nyilatkozatát. Szokott olyan is előfordulni, hogy kiderül ez-az, lásd Edward Snowden.

    De minden, amit te ezen felül belelátsz, az - jelenleg - nem más összeesküvés-elmélet.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #34 üzenetére

    Az, hogy rohadt gyorsan hozzájutsz infóhoz, az önmagában nem rossz. Két kattintással meg tudod nézni, hogy milyen idő lesz aznap. Minden más fészbuk, meg minecraft fölösleges - de ha van rá igény a felhasználók részéről, akkor a szolgáltatók majd hülyék lennének nem adni.

    Idáig nincs semmi gond, idáig egyetértünk. De te valahogy roppant agresszíven támadod az egyéb felhasználást, mint pld. fészbuk, meg minecraft. Én simán élek úgy, hogy elnézem a 12 éves hülyegyereknek a májnkráftozást és nem kapok idegrohamot emiatt.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Pld. egyikünk optimista - másikunk meg pesszimista hozzáállása miatt?

    :DDD

    No offense...

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz bambano #39 üzenetére

    Van róla fogalmam, azt elbasztam, jobb lett volna linket. Viszont az a másfél órás tiltás már elmúlt. De azért a jog szigorlattal a hátam mögött szerényen, de azt hiszem, hogy van némi szabályismeretem.

    Szerintem az emberen is múlik, hogy ugyanazokból a hírekből 180° opposite álláspontra jutunk. Lásd a legutolsó hozzászólásod az időjóslásról...

    Úgy gondolom, hogy jelen vita parttalan, mert egyikünknek sem kell meggyőznie a másikat a világnézetéről. Így viszont nincs értelme a hírről beszélgetni, ha te alapból felrobbantanád a multicéget, mert az szerinted mindent megold és mindenki hülye, aki mást mer gondolni. Én itt szálltam ki ebből a topikból.

    Részemről EOF

    QNX is cool!

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #34 üzenetére

    de hogy lehet azt írni, hogy "te úgy tudod", miközben tele van a net olyan hírekkel, hogy nem? lásd: cambridge analytica. teljesen mindegy, hogy melyik felhasználási területre ragasztod rá az elsődleges jelzőt, nem számít.

    Igen, ott visszaélés volt, de ez nem jelenti azt, hogy maga az adatgyűjtésük minden esetben illegális. A felhasználással vannak problémák, azt szerintem is szabályozni kellene.
    Ha a user elfogadja a szerződést, amiben benne van, hogy gyűjteni fogják az adatait, akkor nem lehet azt mondani, hogy ezeket az adatokat ellopták tőle (mint azt te fentebb állítottad), mert nem erről van szó, hanem arról, hogy az adataival fizet a szolgáltatás használatáért. Ha ez nem tetszik neki, nem használja az adott szolgáltatást és kész.
    Ha aztán ezeket az adatokat a szerződésben megállapítottaktól eltérő célokra használják, akkor büntessék ezért meg őket, ez nyilánvaló. De ha a törvény nem írja elő, hogy nem gyűjthetik a userek adatait, akkor azt nem lehet illegálisnak nevezni.

    a gdpr kimondja, hogy ha az adatkezelés legalább egyik résztvevője eu-s, akkor arra az adatkezelésre a gdpr vonatkozik. tehát ha te itt melegíted a foteled az eu-ban, akkor a facebook által rólad végzett adatkezelésre vonatkozik a gdpr. sőt, ha egy amcsi idejön turistáskodni és indít egy telefonhívást haza a saját mobilján, akkor arra a hívásra is vonatkozik a gdpr.

    Igen de a cikk még mindig az amerikai törvényhozók meghallgatásáról szól, ott pedig nincs gdpr. Sőt, az általad óhajtott "beszántást" is az amerikai törvényhozóknak kellene megszavaznia.

    na hát ezért marhaság feldarabolni a nagy cégeket ahelyett, hogy beszántanák az egészet a p-be.

    És ki dönti el mikortól kell beszántani egy céget? Mit érsz el vele, ha beszántod a nagyokat? Ezzel azt üzened a többinek, hogy ne legyenek sikeresek, mert akkor erre a sorsa jutnak ők is. Ez biztos jót fog tenni az innovációnak és a fejlődésnek :U

    elegáns sasszézás (=moving target) a szűkebb, téves vitaalapról egy általánosabb, akár jogos vitaalapra. amikor a cikkben emlegetett nagyvállalatokról váltasz a nagyvállalatokra úgy, hogy nem lehet kizárni, hogy minden nagyvállalatot értesz alatta, az hiba.

    Lol, egyáltalán nem sasszéztam, a hozzászólásomból teljesen világosan kiderül, hogy az IT óriásokról beszélek.

    a mobilpiacról: a telefon, ami nekem volt, és a legtökéletesebbnek tartottam, az a nokia 6230. a 6310-től se sírnék. a telefon, ami nekem van, és kimagaslóan messze a legótvarabb telefonom: asus padfone2 (4-es android). most sgs9-em van. semmivel sem jobb, mint a 6230, csak nagyjából 3x annyiba került.

    A mobilok óriásit fejlődtek az utóbbi 10 évben. Ez egy objektív ténymegállapítás. Hogy te ezt a fejlődést nem használod ki, az már a te dolgod, de attól még nem kéne eltagadni a fejlődés tényét...

    szerintem az, hogy az emberekből mobili számítástechnika fogyasztót csináltak, inkább hiba, mint érdem vagy haladás.

    Ok, hát ez a te szubjektív véleményed, amivel szerencsére nem kell egyetérteni. Szerintem óriási dolog, hogy manapság a zsebemben van egy kis computer. Arról nem is beszélve, hogy a világ szegényebb vidékein sokszor csak az olcsó okostelefonokon keresztül tudják elérni az internetet.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz bambano #14 üzenetére

    "mit tettek a nagy cégek a technikai fejlődésért?"

    Erről a kérdésről ez a jelenet jutott eszembe. [link]

    Aki hülye, haljon meg!

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #53 üzenetére

    azt kellene érteni, hogy nincs olyan, nem törvényes az a gyakorlat, hogy összeszeded az adatokat, majd erre meg arra felhasználod. a jogszabály azt várja el, hogy kemény, áthághatatlan határok legyenek a különböző adatkezelések között. tehát ha te azt mondod a felhasználódnak, hogy x céllal gyűjtöd az adatait, akkor nem törvényes ugyanazt az adatot y célra felhasználni.

    Hát ezaz, hogy az nem törvényes, de ha arra használod fel, amire a szerződésben felhatalmazást kapsz, az meg törvényes. Mondom, nézz után pl. a facebook vagy a google hivatalos pénzügyi jelentéseinek, az adatokat legálisan is felhasználják, nem csak illegálisan. Előbbit nincs értelme büntetni.

    Mit érek el vele, ha beszántom a nagyokat? a trükk az, hogy nem szántom be a nagyokat. pontosabban nem a nagyokat szántom be. ha azt üzened a cégeknek, hogy ha nagyra nősz, felszámolunk, az baj. ha azt üzened a cégeknek, hogy lehetsz te bármekkora, ha törvénytelenül jársz el, szétrúgjuk a hátsódat, az helyes. tehát nem azt kell mondani, hogy beszántom a nagyokat, hanem azt, hogy mindenkit beszántok, aki nem tartja meg a jogszabályokat.

    Talán ezzel kellett volna kezdened akkor, és nem azzal, hogy szerinted be kéne szántani a nagy cégeket... :U

    De a probléma ezzel meg az, hogy az amerikai törvényeknek még mindig megfelel ezeknek a cégeknek az adatgyűjtési gyakorlata, ezért is vizsgálódnak az amerikai képviselők, hogy indokolt-e változtatni ezeken a törvényeken és szigorítani a szabályozáson (illetve ha jól veszem ki a cikkből, akkor itt most pont nem emiatt, hanem a moderálási gyakorlatuk miatt, de ez most lényegtelen). Az EU-s törvényhozás meg nem fogja "beszántani" őket az európai törvények be nem tartása miatt, abban biztos lehetsz :DDD

    hát ja, a mobilok óriásit fejlődtek. 25 éve már tudtam rajtuk beszélni, most is tudok. 25 éve is elment 2-3 napot a mobilom egy töltéssel, ma is. szerintem a mobil, mint beszédtovábbító eszköz, nagyjából nullát fejlődött az elmúlt 10 évben. a mobiltelefon fejlődött abból a szempontból, hogy a hordozható telefont összezárták egy dobozba egy internet kommunikációra alkalmas számítógéppel, és ellátták egy csomó olyan funkcióval, aminek a telefonáláshoz semmi köze. de legalább leszívja az akksit. de legalább több lett az inkompatibilitási probléma. azoknak, akik képesek akár 30 másodpercig is létezni facebook nélkül, a mostani mobilok nem sokkal hasznosabbak, mint a régiek.

    Ha csak beszélgetésre akarod használni a mobilodat, akkor van egy jó hírem, most is gyártanak és árulnak feature phone-okat, amik kifejezetten erre valók. Nem vagy kényszerítve az okostelefon használatára. De ez még nem jelenti azt, hogy amiért neked nincs szükséged a technológiai fejlődés eredményeként létrejött modern okostelefon bizonyos funkcióira (vagyis a hozzászólásod alapján kb. egyre sem), akkor ezek a funkciók mások számára sem lehetnek hasznosak. Vagyis attól, hogy számodra érdektelen eredményt hozott, attól még a fejlődés végbement, és sokak számára ez egy pozitív dolog.

    A végére nagyon leegyszerűsítetted a dolgot. Én pl. alig facebookozom mobilon (vagy igazából bármin), de pl. rengeteget böngészek, redditezek, és olvasok, néha még instázok és játszom is mobilon. Zenét legtöbbször mobilon hallgatok, térképet mobilon nézek, fizetni is az Apple Pay-el fizetek már egy ideje kb. mindenhol. A banki ügyeimet szintén mobilon végzem általában. Az emailezésemet is részben mobilon folytatom.

    Ezt most csak azért soroltam fel, hogy lásd, nem igaz az, hogy akik megvannak facebook nélkül azoknak igazából nem is hasznosabbak a mostani mobilok mint a régiek (tegyük hozzá, a fent felsorolt feladatok egy részére egy 6230 is alkalmas, de azért hatványozottan kényelmesebb és gyorsabb ezeket elvégezni a mostani okostolefonokkal), de ezzel feltételezem te is pontosan tisztában vagy, csakhát valamiért szükségét érezted most ennek az erőltetett boomerkedésnek :(

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #54 üzenetére

    tehát az is piaci verseny, hogy a google meghatározza, hogy hol lehet alkalmazásbolt meg hol nem?

    Parancsolsz? Androidon bárki csinálhat alternatív alkalmazásboltot, a Google csak a Play-ből származó appokat ellenőrzi, de nem tilos ettől eltérő forrásból appot telepíteni az androidos készülékekre.

    az is piaci verseny, hogy az apple lenyúlja a bevételeid harmadát a semmiért?

    Nem a semmiért, az App Store működtetéséért. Másik topikban ezt már kitárgyaltuk, értelmetlen itt elölről kezdeni. Mindenesetre ha követted az Epic perének fejleményeit, akkor láthattad, a bíró egyelőre nem nagyon lát kivetnivalót ebben a gyakorlatban (konkrétan le is van írva a bírói indoklásban, hogy annak, hogy a monopólium-per az Epic győzelmével végződjön, a jelenleg rendelkezésre álló infók alapján minimális az esélye), pedig gondolom ő azért csak tudja, mi az a piaci verseny :U

    de itt az ultimate kérdés: hogy van az, hogy mostanában folyton zeng a szaksajtó a balhékról? gyakorlatilag *mindig* van valamelyik nagy céggel valami komoly balhé.

    És ez így önmagában megint mire lenne bizonyíték? Majd ha az illetékes hatóságok (pl. bíróság, törvényhozás) jutnak arra, hogy el kell ítélni/be kell tiltani ezeket a nagyvállalatokat (vagyis lesz valami kézzelfogható eredménye is ezeknek a balhéknak), akkor térjünk erre vissza.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák