Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    Mifene, kifejlődött a kockák azon csoportja, amely a felhasználói elvárások kiszolgálása és a professzionális alkalmazások között húzódó keskeny egyensúlyi ösvényen haladva a pénztárcáját megtömi? És ehhez egyre többen fognak önként asszisztálni, mert kijátssza a két oldal közti ellenszenvet a maga javára?

    Ez így nagyon elméleti volt. Szóval mi indítja az internet-előfizetéssel rendelkező emberek nagy részét arra, hogy maguk részben privát szféráját, gondolataikat, tevékenységüket önként nyilvánosságra hozzák (közösségi oldalak, web2, stb.), ha van rá lehetőség? És mi indítja a nagy cégeket, hogy ennek lehetőségével reklámozzák a szolgáltatásaikat (pl. itthon a T-ék tévés megnyilvánulásai: keress ismerősöket)?

    Ha az emberek elé leterítik a vörös szőnyeget, végig is mennek rajta ("Ma egyébként egy másik probléma kapcsán végignéztem a Google-nál használt szolgáltatásaimat, hogy az azonosító(i)m mire adnak lehetőséget. Elképesztően sok mindenre. A legtöbbjét igen ritkán használom (még), de így egyben megnézve lenyűgöző volt a kínálat."). Újságírónak feladata ez, de hozzáértőként feladata az is SZVSZ, hogy felhívja a figyelmet és kijelölje a(z általa biztonságosnak vélt) medret, ha már véleményt is formál*. Ez utóbbi hiányzik a cikkből, és általában az it.caféról (értsd: én szívesen látnék ilyen témájú, hosszabb lélegzetű cikkeket is itt: mit-miért-ma-jövő).

    * Lehet, hogy összemosom ezt a bloggerek világával, de a kockázati tényezők egyre nőnek, szintúgy az internetezők száma.

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák