Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Flashget #89 üzenetére

    Input lag =/= válaszidő.

    Az első annak teljes ideje, amíg a bemeneti csatlakozótól kezdve, az képfeldolgozó elektronikán keresztül haladva "kiköt" a kép a panelen. A második pedig a panel reakcióideje, tehát amennyi idő alatt átáll az egyik képről a másikra. Ez OLED-nél mikrosec-ek.

    (#95) sb: A valóság már csak ilyen, "nyakatekert"

    "- Miért szeretnénk olyan tűéles képet amit gyakorlatilag a szem mozgáskövetése nehezít meg?"

    1. Szebb. 2. Nem készteti akadozó mozgásra a szemet, ami görcsösebbé teszi a szemizmokat.

    "A gyors képfrissítéssel/villogtatással élesedik ugyan, de normál esetben sem villogó képet lát a szem."

    Hanem olyat, mintha >1000fps-es lenne.

    "Persze van (lehet) különbség, hiszen megjelenítőn pixelenkénti mozgás/frissítést lát és nem egy analóg, tökéletesen folyamatos mozgást. Gyakorlatilag ha jól értem ebből következik a szem követési hiba és az ezáltal okozott blur.
    1. Erre szerintem megoldás a pixelsűrűség növelése. (Bár én nem vagyok nagy támogatója)."

    Valamit nagyon félreértesz. Ha valami frissítésenként 1 pixellel halad, az egy igen lassú mozgás. Ha valami gyorsabban mozog ennél, az frissítésenként 10-20-50 pixellel kerül arrébb. A pixelsűrűség csak ebből a szempontból számít (mennyi az annyi), nincs számottevő hatása a mozgásra (mivel AA is van a világon).

    "2. Vagy pixelsűrűség helyett a motion blur, AA ami végül is ezt a mozgásbeli folyamatosságot próbálja helyreállítani."

    Igen, azzal, hogy jól elmossa az egészet.

    "Ezzel el is érkeztünk a másik kérdéshez, ami már régi, de ide kapcsolódik. Tényleg érdemes gyorsítani és élesíteni egy 24fps, erősen blur-re épülő mozin?"

    Ha a 24fps darabosságát teljesen kompenzálni akarnák motion-blurrel, abból egy nagy homály lenne a végeredmény. Az operatőrők folyamatosan variálják a záridőt (ami meghatározza a motion-blur mértékét). Csak ott veszik nagyra, ahol túlságosan zavaró lenne a darabosság (pl. svenkelés [pásztázás]), egyébként viszonylag kicsi.

    Ezért a mozivetítők sem 1/24s-ig jelenítik meg a képkockákat, hanem - mint már írtam - néhányszor felvillantják (azért nem 1x - bár mozgás szempontból az lenne a legjobb - mert az már nagyon villogna).

    "De 60fps-nél sem érezném nagyon fontosnak"

    Nyilván te elégedett vagy a sima 50Hz-es LCD tévék mozgásvisszaadásával is. Más meg nem.

    "ahol a mozgásfázisok felgyorsulhatnának."

    ???

    "Ahogy írtad is: 24fps nem tud akadozásmentes lenni. Maximum szép egyenletesen tud akadozni."

    Az sem mindegy, mennyire látványos az akadozás. Lásd kicsivel feljebb.

    "És nem tud gyors mozgásnál éles sem lenni. Maximum interpolációval. Azon a BFI sem segít sokat, ha marad a mozgásfázisok száma. Az utánhúzásnál szerintem ez egy nagyságrenddel nagyobb probléma egyelőre."

    Valamennyit segít rajta a BFI, lásd fentebb. Viszont nem csak 24fps-es mozizásra való egy tévé.

Új hozzászólás Aktív témák