Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz vicze #1 üzenetére

    A RISC-V egy nyílt architektúra. Annak a terjedését nehéz megakadályozni, mert nem felvásárolható a svájci konzorcium, amelyik felügyeli.

    Az Intel építhetne gyárakat, már több éve dolgozhatnának rajta, csak egyedül nem merik meglépni, hogy felépítsék azokat, aztán ne működjenek. De ha lenne partner, akkor ők azért rámennének a kapacitásra.

    A kettő összefügg. Amíg nincs TSMC-t és Samsungot legyűrő gyártástechnológia, addig a saját fejlesztések is hátrányban vannak, de ha nem tudnak kellő partnert felvenni a bérgyártói vonatra, akkor nem tudnak elég gyárat építeni, és nem tudják hamar kitermelni a befektetési költségeket. Előbb muszáj lesz valamit kezdeni ezzel a problémával, mert megfelelő visszatermelhetőség nélkül mindig csak sokadiknak tudják bevetni a legújabb technológiákat, lásd most az EUV-t.

    A SiFive az egyik legnagyobb tervezőcége a RISC-V vonalnak, és igencsak komoly partnereik vannak, akiket lehetne vinni az Intel gyáraiba.

    Az Intel számára a SiFive úgy éri meg, hogy ha tőlük licencelik a SiFive IP-it, méghozzá úgy, hogy gyártókapacitást is rendelnek az Inteltől. Ezért szemeznek velük. A SiFive magának nem gyárt semmit, ellentétben az Alterával.

    Ha meg befektetnek nulla megrendelőre, akkor még hamarabb kihalnak. Muszáj megrendelőhöz jutniuk, hogy a befektetés visszatermelhető legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák