Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz zooleeka22 #156 üzenetére

    SPDIF-et nem ismerem. Mért érték nélkül nem hiszem h tökéletes.
    Azt elhiszem, hogy földhurkot biztos nem okoz :)) .

    Látszik, hogy nem ismered, mert különben tudnád, hogy koaxon is megy, ami okozhat földhurkot ;]

    Egyébként én méregettem, a digitális átvitel gyakorlatilag hibamentes - ahogy az egyébként vezetékes digitális jeltovábbításnál teljesen szokásos (ha a kábelTV-d akad, ott szinte biztosan vmi drótnélküli uplink lesz a probléma).

    DRM is theft

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz zooleeka22 #156 üzenetére

    "Elvileg a digitális tévéadás is nagyon jó, csak ha gondol egyet szakadozik, kimaradnak képkockák, késve érkezik meg ez-az.
    A digitálisan szórt rádió is nagyon jó, de a baja kb ugyanez."

    Csakhogy, azért hogy mindenki értse a különbséget, A digitális műsorszórásban nagy távolságon keresztül érkeznek a jelek. A felszíni sugárzás esetén több tíz kilométer is lehet. Budapesttől az Astra 19,2 műholdcsoport 38146 Km távolságra van. A vétel minőségét az időjárás és a jelet kiütő zavartényezők, például repülőgép, csökkentik. Ettől függetlenül nagyon jó a jel átlagos minősége. Annyira, hogy adatátvitelre is használják ezeket a dvb rendszereket. Ügyes amatőrök rájöttek, hogyan lehet megcsapolni a lejövő adatokat. Ofline downloader programokat fejlesztettek. Nincs lehetőség a csomagismétlés kérésére. Ettől függetlenül nagyon jó adatpontosságot értek el a letöltések. Még műholdról sem kritikus az adatátvitel minősége.
    Ezen programok használata már kiveszett. A szolgáltatók elkezdtek védekezni és titkosították az adatáramlatot.

    Ezért nem jó a példád.

    Egy jó minőségű USB2 támogatású kábel 5 méter hosszig garantálja az átvitt jel minőségét. Ezt írja elő a szabvány. Ennek a töredék hosszát használják fel általában az audio technikákban. Egy modern USB-C DAC közvetlenül kapcsolódik az USB csatlakozóhoz. Nem kell hozzá köztes kábel.

    Másrészt a DVB műsorszórásban pufferelt a jelfeldolgozás. A régi eszközökön először a puffert töltötték fel, utána keresték az első kulcskockát. Ezért idő kellett a kép és hang megjelenítéséhez. (Ma már azonnal keresik a kulcskockát a készülékek)
    Arról már ne is beszüljünk, hogy az USB portok sebessége megengedné, hogy adatként menjen át a konzerv zene a DAC-ba. Az összes időzítési probléma megoldódna a DAC-n belül.

    Ha 4K60p megjelenítéshez szükséges adatmennyiséget képes átvinni a notim USB portja, akkor CD hangminőség megfelelő időzítése nem lehet hardver probléma.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák