Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz sb #28 üzenetére

    "Szóval lehet erősködni, hogy a 3.0 limitálja az SSD-ket... de a usereket meg nem limitálja a (lassabb) SSD sem. Kör bezárva."

    A usereket az ár limitálja. Egyelőre a helyén kell kezelni ezt az egészet: ez egy ügyes marketing fogás a GA-nak és az AMD-nek is, hogy lám, kell nekünk a pcie4, mert máris ki lehet használni. A gyakorlatban, azon kívül, hogy igazad van abban, amit írtál, ezt most nem sokan fogják megvenni. Egy 970 evo 500-as most 40 pénz körül van. Ez lesz 50-60 környékén, az 1000 GB-os legalább százezer lesz, a 2000 GB-os kétszázezer. Szóval a 80-100 ezres cpu-hoz kell majd venned egy 60 ezres alaplapot és ehhez még 100-120 ezerért ssd-t, hogy megkapd ezt az 5000 MB/s-ot, ami alkalmazva tényleg nem olyan számottevő előny.
    Az 500-as lesz elérhető árban, aminek meg ugye azt tudjuk a sebességéről, hogy ???????

    Szóval nem azért nem lesz értelme az egésznek, mert az átlag user nem érzi a sebesség különbséget, hanem a megvehető modell nem is lesz gyorsabb. Legyünk nagyvonalúak, az 500-as lesz szekvenciálisan 4200 MB/s, és akkor sokat mondtunk.

    Viszont ez jó dolog arra, hogy tüzelje az embereket arra, hogy van értelme a pcie4-nek, és majd egy év múlva lesznek jó termékek, ha így nő a párhuzamosítás, a cellarétegek, a QLC...
    Szerintem, mire jön a pcie5, addigra lesznek 6000-7000 MB/s-mal működő modellek.

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz sb #41 üzenetére

    Igen, ez amit írsz, ez nagyjából összecseng az én véleményemmel, és az előttünk írók is hasonlókat írtak. Ugyanakkor ez mindig is ismert volt, hogy mondjuk egy játék nem lesz feltétlen gyorsabb egy ssd-től. Erre is, mint minden más komponensre, az igaz, hogy akkor számít valaminek a teljesítménye, ha azt használja az ember.

    Nem tudom, milyen az átlag user, de gondolom, nem használ ssd-t, én is van, hogy hetekig nem használok pc-t, mert mondjuk egy androidos telefonnal minden napi dolog megcsinálható. Szóval az átlag usernek se ssd nem kell, se számítógép.

    Aztán olvasod föntebb, hogy ugyan attól nem lesz boldogabb valaki, hogy a win két másodperccel hamarabb indul, de nagy fájlokat mégis milyen jó mozgatni a gyorsabb ssd-vel. Ha valaki csinál olyat. Szóval felhasználás függő. Senki nem mondta, hogy ezt mindenkinek meg kell venni. Még mindig nem tudom, milyen az átlag user. Én például nem játszok, de szoktam renderelni, nagy raw fotókat szerkeszteni, videót vágni, több száz gigabájtos tömörített fájlokat kezelni, virtuális hdd-ken virtuális gépeket futtatni, és komplett partíciókat ki-becsomagolni vhd meg wim fájlokba.

    Na ezek közül melyikhez nem kell gyors ssd?

  • dabadab

    titán

    válasz sb #48 üzenetére

    "Átlaguser szerintem létezik."

    Igen. Egy heréje és egy petefészke van :)

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák