Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz westlake #15 üzenetére

    Igen, én is pont ezen gondolkodtam, mikor erről volt szó, hogy videokártyákhoz lehet hogy felesleges egyelőre ez a sávszélesség, de ssd fronton, ha továbbra is csak 4 szál jut nekik, akkor ott már jó lehet. Szerintem van egy pár ssd, amik 3500-3600-zal mennek, ezek már nagyon ott vannak a pcie3 x4 végénél.

    Csak azt nem értem, hogy mért nem volt olyan chipset, meg olyan nvme megoldás, ami mondjuk 6 vagy 8 szálat ad, mért kellett ezt négyben limitálni? Ugye eddig is lehetett pcie slotba tenni ssd-t 8 vagy 16 szálhoz, de az igazi az lenne, ha ilyet az M.2-be is lehetne.

    Az a gyanum, hogy mire 1-2 év múlva megjön a pcie5, addigra az ssd-k simán kinövik ezt a pcie4 x4-et is. Persze sumákolnak, mert csak a nagyobbak lesznek ilyen gyorsak. Ahogy a táblázatot elnézem, az 500-as talán 4000 MB/s alatt lesz.

    Vajon hány alaplap-chipset generáció fog még lemenni, mire az 1 gbps ethernetet felváltja valami gyorsabb, 2,5 vagy 5 gbps? Ez érdekelne.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Amazonas #17 üzenetére

    Persze, nem is arra értettem a sumákolást, hanem a marketingre. Jelen esetben a marketing az, hogy végre itt egy termék, ami kihasználja a pcie 4-et, micsoda korszerűek vagyunk, ezért inkább az 500-as sebességét meg sem adjuk, mert akkor már árnyaltabb lenne a kép. Na ez sumákolás.
    Ahogy írod, az ssd működéséből adódóan az lassabb, és lehet, nem is kéne hozzá a pcie 4. Akkor más címet kéne adni a cikknek is. "Ssd család, melynek bizonyos tagjai kihasználják a pcie4 sebességét". ez mennyivel rosszabbul hanzik már.

    Amúgy több gyártó eddig is sumákolt. Menj fel nyugodtan az Adata honlapjára, és nézd meg a specifikáció részt. Felsorolja, hogy van 128, 256, 512 és 1024 GB méretben, és megadja sebességnek de CSAK a legnagyobb, leggyorsabb sebességét. Most van ott egy kis csillag, és lábjegyzetben apró betűvel, hogy a sebesség függhet a mérettől. 1 éve még ez a kis csillag sem volt ott. Igazad van, ez nem sumákolás, ez csalás!
    [link]

    Mielőtt valaki belekötne az ethernettel kapcsolatos megjegyzésembe, igen, tudom, hogy sok felsőkategóriás lapra ráraknak egy gyorsabb vezérlőt. Én a mainstreamre gondoltam, meg pl azokra a SoC-okra, chipsetekre, melyekben integrált az ethernet és sok esetben a wlan vezérlő is. Valahogy a wifi jobban fejlődik.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Amazonas #17 üzenetére

    És akkor az egész sumákolás abban csúcsosodik ki, amikor a magyar kisker áruház árufeltöltője fölmegy a gyártó honlapjára, hogy a terméknél kitöltse a specifikáció részt, és akkor ez lesz a végeredmény:
    [link]

    Az ügyes árufeltöltő átmásolja az adatokat a gyártó honlapjáról, és amikor a webáruházból megrendeled a terméket, akkor azt látod, hogy a maximális olvasási-írási sebesség 2500/1100.

    És ha mázlid van, és olvastad a PH! ide vonatkozó cikkét, akkor tudhatod, hogy ennek az ssd-nek a maximális sebessége bizony csak 1000/300. Mindössze háromszorosát hazudták oda a gyártó sumákolása miatt.
    [link]

    És az egész amiatt van, mert a gyártó szándékosan csak a leggyorsabb sebességét tünteti fel a hivatalos honlapján, ezzel pedig megtévesztik a legtöbb vásárlót - bár néhány jól informált szakember és a helyes specifikációt megálmodó parafenomén lehet, hogy nem dől be a trükknek.

    Szerintem elég finoman fogalmaztam, mikor a sumákolás kifejezést használtam.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz vidotom #27 üzenetére

    Én pont azt néztem, hogy legalább a fogyasztása rendben van a cuccnak. Egy 970 evo 10 W körül eszik. A hűtőbordája is tényleg szép. Mini-itx lapra, laptopba problémás lesz, de nem különben, mint a konkurencia.

    Biztos lesznek majd még modernebb gyártástechnológiával termékek, de tudod, amikor ilyen szűkösek a gyártókapacitások, hogy az Intelnek pl. régebbi node-ra kell visszatérni bizonyos chipseteknél...

  • ggg1

    aktív tag

    válasz sb #28 üzenetére

    "Szóval lehet erősködni, hogy a 3.0 limitálja az SSD-ket... de a usereket meg nem limitálja a (lassabb) SSD sem. Kör bezárva."

    A usereket az ár limitálja. Egyelőre a helyén kell kezelni ezt az egészet: ez egy ügyes marketing fogás a GA-nak és az AMD-nek is, hogy lám, kell nekünk a pcie4, mert máris ki lehet használni. A gyakorlatban, azon kívül, hogy igazad van abban, amit írtál, ezt most nem sokan fogják megvenni. Egy 970 evo 500-as most 40 pénz körül van. Ez lesz 50-60 környékén, az 1000 GB-os legalább százezer lesz, a 2000 GB-os kétszázezer. Szóval a 80-100 ezres cpu-hoz kell majd venned egy 60 ezres alaplapot és ehhez még 100-120 ezerért ssd-t, hogy megkapd ezt az 5000 MB/s-ot, ami alkalmazva tényleg nem olyan számottevő előny.
    Az 500-as lesz elérhető árban, aminek meg ugye azt tudjuk a sebességéről, hogy ???????

    Szóval nem azért nem lesz értelme az egésznek, mert az átlag user nem érzi a sebesség különbséget, hanem a megvehető modell nem is lesz gyorsabb. Legyünk nagyvonalúak, az 500-as lesz szekvenciálisan 4200 MB/s, és akkor sokat mondtunk.

    Viszont ez jó dolog arra, hogy tüzelje az embereket arra, hogy van értelme a pcie4-nek, és majd egy év múlva lesznek jó termékek, ha így nő a párhuzamosítás, a cellarétegek, a QLC...
    Szerintem, mire jön a pcie5, addigra lesznek 6000-7000 MB/s-mal működő modellek.

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz vidotom #30 üzenetére

    "Az Intel régebbi node-ja 12 nm-es. Azokon nem is szűkös a kapacitás, hanem az újabbak késnek már éveket. Bárcsak azokról a régi 12 nm-es gyártósorokról gördülne le ez a vezérlő is."

    Az Intel régebbi node-ja 22 nm-es, és erre áll vissza bizonyos alaplapi lapkakészletekkel, mert az újabb 14 nm-en szűkös a kapacitás.
    [link]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz sb #41 üzenetére

    Igen, ez amit írsz, ez nagyjából összecseng az én véleményemmel, és az előttünk írók is hasonlókat írtak. Ugyanakkor ez mindig is ismert volt, hogy mondjuk egy játék nem lesz feltétlen gyorsabb egy ssd-től. Erre is, mint minden más komponensre, az igaz, hogy akkor számít valaminek a teljesítménye, ha azt használja az ember.

    Nem tudom, milyen az átlag user, de gondolom, nem használ ssd-t, én is van, hogy hetekig nem használok pc-t, mert mondjuk egy androidos telefonnal minden napi dolog megcsinálható. Szóval az átlag usernek se ssd nem kell, se számítógép.

    Aztán olvasod föntebb, hogy ugyan attól nem lesz boldogabb valaki, hogy a win két másodperccel hamarabb indul, de nagy fájlokat mégis milyen jó mozgatni a gyorsabb ssd-vel. Ha valaki csinál olyat. Szóval felhasználás függő. Senki nem mondta, hogy ezt mindenkinek meg kell venni. Még mindig nem tudom, milyen az átlag user. Én például nem játszok, de szoktam renderelni, nagy raw fotókat szerkeszteni, videót vágni, több száz gigabájtos tömörített fájlokat kezelni, virtuális hdd-ken virtuális gépeket futtatni, és komplett partíciókat ki-becsomagolni vhd meg wim fájlokba.

    Na ezek közül melyikhez nem kell gyors ssd?

  • ggg1

    aktív tag

    válasz vidotom #43 üzenetére

    Igen, ugyanezt írtuk többen, ezek szerint egyezik a véleményünk, hogy nem az a kérdés, hogy megéri-e egy ssd, hanem az, hogy ki milyen felhasználásra szánja.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz westlake #45 üzenetére

    Egy másik cikk is volt a napokban, egy másik, de hasonló sebességű ssd-ről, és ott volt ár - egyelőre dollárban. Az azonban látszik, látszott, hogy az 1 TB verzió 100 000 Ft felett lesz.
    Az 500 GB verzió pedig olyan gyors lesz, mint egy mai jobb pcie 3-as, vagy akörül.

Új hozzászólás Aktív témák