Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Amazonas #17 üzenetére

    Persze, nem is arra értettem a sumákolást, hanem a marketingre. Jelen esetben a marketing az, hogy végre itt egy termék, ami kihasználja a pcie 4-et, micsoda korszerűek vagyunk, ezért inkább az 500-as sebességét meg sem adjuk, mert akkor már árnyaltabb lenne a kép. Na ez sumákolás.
    Ahogy írod, az ssd működéséből adódóan az lassabb, és lehet, nem is kéne hozzá a pcie 4. Akkor más címet kéne adni a cikknek is. "Ssd család, melynek bizonyos tagjai kihasználják a pcie4 sebességét". ez mennyivel rosszabbul hanzik már.

    Amúgy több gyártó eddig is sumákolt. Menj fel nyugodtan az Adata honlapjára, és nézd meg a specifikáció részt. Felsorolja, hogy van 128, 256, 512 és 1024 GB méretben, és megadja sebességnek de CSAK a legnagyobb, leggyorsabb sebességét. Most van ott egy kis csillag, és lábjegyzetben apró betűvel, hogy a sebesség függhet a mérettől. 1 éve még ez a kis csillag sem volt ott. Igazad van, ez nem sumákolás, ez csalás!
    [link]

    Mielőtt valaki belekötne az ethernettel kapcsolatos megjegyzésembe, igen, tudom, hogy sok felsőkategóriás lapra ráraknak egy gyorsabb vezérlőt. Én a mainstreamre gondoltam, meg pl azokra a SoC-okra, chipsetekre, melyekben integrált az ethernet és sok esetben a wlan vezérlő is. Valahogy a wifi jobban fejlődik.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Amazonas #17 üzenetére

    És akkor az egész sumákolás abban csúcsosodik ki, amikor a magyar kisker áruház árufeltöltője fölmegy a gyártó honlapjára, hogy a terméknél kitöltse a specifikáció részt, és akkor ez lesz a végeredmény:
    [link]

    Az ügyes árufeltöltő átmásolja az adatokat a gyártó honlapjáról, és amikor a webáruházból megrendeled a terméket, akkor azt látod, hogy a maximális olvasási-írási sebesség 2500/1100.

    És ha mázlid van, és olvastad a PH! ide vonatkozó cikkét, akkor tudhatod, hogy ennek az ssd-nek a maximális sebessége bizony csak 1000/300. Mindössze háromszorosát hazudták oda a gyártó sumákolása miatt.
    [link]

    És az egész amiatt van, mert a gyártó szándékosan csak a leggyorsabb sebességét tünteti fel a hivatalos honlapján, ezzel pedig megtévesztik a legtöbb vásárlót - bár néhány jól informált szakember és a helyes specifikációt megálmodó parafenomén lehet, hogy nem dől be a trükknek.

    Szerintem elég finoman fogalmaztam, mikor a sumákolás kifejezést használtam.

Új hozzászólás Aktív témák