Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    válasz kolopele #38 üzenetére

    hát nem értek egyet veled... honnan vetted, hogy az órajel emelés csak hőtermelésre jó? Néztél teszteket? Nagyon durván megdobja a teljesítményt a + órajelsebesség, mondhatni mindennél jobban megdobja, sokkal jobban mint az extra magok ha már itt tartunk.

    Ráadásul nem csak 6700-ról nem érdemes váltani, de jóval régebbi procikról SEM érdemes váltani jelenleg még. Egész egyszerűen mindenhol GPU limit van, abszolút felesleges játékra i7-et venni vagy akár régebbi procit lecserélni. Saját példám: én egy i54670K-t használok mai napig, 4.5GHz-re van húzva alapfeszen, van rádobva egy H105 vízhűtés és nem érzem azt, hogy bármilyen proci cserével elérőbb lennék. Minden játék GPU limites (GTX1070-van alatta). Szerintem még bőven elleszek ezzel kb 2 generációt, majd talán a 1370-es geforce mellé már veszek újabb intelt...

  • Yodamest

    addikt

    válasz Zicokuka #45 üzenetére

    Akkor nem dob sokat a tuning ha eleve gyenge a proci az adott játékhoz: pl. BF1-ezni akar valaki egy 2magos I3-al, akkor hiába húzza fel 3.6-ról 4.4-re, mert eleve a 2 mag kevés lesz ahhoz, hogy szépen fusson a játék.
    Sokan a gépük limitációival sincsenek tisztában, húzzák a procit miközben rég kevés a ram benne vagy haldoklik a hdd vagy gyenge a vga aztán csodálkoznak, hogy hát 1GHz-et húztak, de semmi változás. Ha a proci ki van szolgálva gyors vga val sok rammal jó hardverekkel, akkor a tuning mindig szignifikáns változásokat fog hozni.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Cifu #47 üzenetére

    Így van, ezért is hűlök el mindig, amikor 1-1 teszt alatt jönnek a kommentek, hogy úú 7700K-m van megéri váltani 8700K-ra? Durva, de rengeteg ilyen kérdés van akár magyar oldalakon akár redditen stb. hihetetlen számomra.

    A baj ezzel még az, hogy az ilyenek miatt terjed el az a tévhit, hogy "fú ne vegyél PC-t, vegyél konzolt, mert a PC-ben ÉVENTE cserélned kell alkatrészt és a gatyád is rámegy...." azok terjesztik ezeket, akik 7700K-ról váltanak 8700K-ra és hasonlók. Én összeraktam a PC-t kb 4 éve, azóta minden évben cserélek VGA-t mert az azért elég nagy volumenekben fejlődik évről évre (kb 40%-al nő a teljesítmény), de azon kívül semmi máshoz nem nyúltam még hozzá és a VGA eladás után is nem olyan sok a ráfizetés eggyel újabbra. Ahogy nézem még további 2-3 évig elleszek így simán.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz kolopele #51 üzenetére

    Ha a proci húzás plusz 1-2 fps-t produkált az nem jelenti azt, hogy nem számít vagy felesleges, hanem annak a bizonyítéka inkább, hogy elég erős a procid alap órajelen is ahhoz, hogy ne legyen proci limites a játék. Nyilván egy mai i7 már ilyen 3.4GHz-n is elég erős, hogy ne váljon limitessé, így az OC-ból persze, hogy semmit nem érezni. Ez a helyzet proci fronton már jói deje, aminek mondjuk csak örülhetünk, de ha jobban meglennének terhelve és folyamat 90-100%-on pörögnének játékok alatt, akkor nagyon megéreznéd azt ha mondjuk 500MHz-et húznál rajta magonként.

    A több szálat NEM kompenzálja, ezt írtam én is, mondván "hiába húzol egy 2 magos I3-at ott ahová kell a 4 mag" stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz kolopele #60 üzenetére

    "Na igen, amikor az ember v-sync mellett játszik általában egy 60-75HZ - es monitoron egy 1070 - el vagy 1080 - al mondjuk valóban létkérdés hogy 110 vagy 130 e az fps"

    Most ez is egy tök légből kapott példa volt tőled. Honnan veszed, hogy valakinek nem a 140Hz kihajtásához kell a magasabb órajel? De ha 60Hz-es monitorról beszélünk, akkor is honnan veszed, hogy tegyük fel egy erősen proci igényes játékban, akár WoW-ban egy 40 fős raidelés alatt, nem pont az a + 4Ghz fog számítani (ugye magonként 1), hogy ne laggolós 50-55 fps-e legyen vagy betonstabil 60? Nagyon más érzésre még az ingadozó 56-58fps is mint a stabil 60 és annyit simán jelenteni fog egy tuning, sőt.

    Semmiben nem más ez mint a vga tuning, de gondolom az is felesleges szerinted. Pedig azzal is bőszen egy +10fps-t lehet hozni valós körülmények között, tehát nem benchmarkban, hanem mondjuk az említett Witcher3-ban nem 70fps hanem 80fps-ed lesz (120Hz-es monitor esetén, de 60Hz-nél ez jelentheti azt is, hogy nem ugrál le 55-re az fps, hanem betonstabil 60-on marad mindig, ami nem mind1 azért). Nem tudom miért gondolod ezeket felesleges dolgoknak.

  • Yodamest

    addikt

    válasz PowerBuldog #68 üzenetére

    hát én nem nevettem, amikor annyi volt.... :N játék függő is a dolog, de sok játéknál ha nem kapja meg a fix 60Hz-60FPS szinkront, akkor iszonyat fosul tud futni, engem nagyon zavar.

  • Yodamest

    addikt

    válasz kolopele #75 üzenetére

    hát nekem a gsync valahogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Asus PG279Q-m volt, de eladtam. Vettem helyette egy LG43D79-B moncsit, ami igen 43"-os :) Persze kinek a ló kinek a szamár, de komolyan életem döntése volt ez, hihetetlen jó, hogy megléptem. Jó volt az a folyékonyság, amit adott az Asus, de az igazat megvallva csak néhány játékban mutatkozott meg az előnye. A gsync meg számomra semmivel nem adott többet, mint egy vsync. Tudom, hogy elvileg 0 vele az imput lag stb, de én nem vettem észre hogy vsync mellett bármi bajom lenne az imput laggal, szóval nekem nem adott semmi pluszt a gsync. A 165Hz adta folyékonyságot, meg bőven kompenzálta számomra a 4K élmény és a hatalmas 43"-os kijelzőméret, elképesztő így játszani de tényleg, minden nap rácsodálkozok és legszívesebben egy himnuszt letolnék a monitorom előtt :)

    Na elkalandoztam kicsit, singleban el is hiszem, hogy nem izgat a tuning, oda tényleg bármilyen CPU megfelel mondhatni. ;)

Új hozzászólás Aktív témák