Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz aginor #6 üzenetére

    Egyfelől igazad van abban, hogy egy ideális világban fel sem szabadna merülnie egy ilyen ötletnek. Ebben a tekintetben osztom a véleményed. Ha meg a valóságot nézem - amiben élünk - akkor azt látom, hogy minden problémás témában mindenki mantrázza, hogy "mit kéne", meg "edukáció" és a többi buzzword, aztán csak telnek az évek, évtizedek és valahogy senki nem edukál vagy ha igen, akkor sem nagyon változnak pozitív irányba a tendenciák.

    Jelenleg az a helyzet az utakon, hogy nincs nagyon ellenőrzés, nincsenek nagyon következmények, lényegében az emberekre van bízva (gyeplő a lovak közt), hogy ki mennyire van tekintettel a másikra és mennyire tartja be a szabályokat. Az eredmény önmagáért beszél. Szerintem.

    A "neveléshez" kell a befogadó oldal is ugyebár, hiába mondja el az oktató, hogy mit hogyan kellene, ha a tanuló mihelyst kézhez kapja a jogsit akkor megy és csapatja neki, mert a közmorál olyan, hogy aki betartja a szabályokat a lúzer. Senki nem akar lúzer lenni, ez fontosabb mint a szabályok (legalábbis ez látszik a gyakorlatban). Ha meg minden idiótát ki akarunk szűrni a közlekedésből, ahhoz minden sarokra traffipaxot kéne rakni meg rendőrt, az meg rettenet pénzbe kerül, ezt megint csak senki nem fogja megvalósítani. Kéne, de nem lesz.

    Az meg ugye megint csak nézőpont kérdése, hogy "3/3"-as stílus-e az, ha egy közveszélyesen közlekedő embert a hatóságok kezére adsz? Mert nézheted mondjuk onnan is, hogy lehet holnap épp a te gyerekedet gázolja halálra a zebrán. Így meg akár tekinthetjük a közrend megóvásában nyújtott segítségnek is. Értem persze mit akarsz mondani, de szerintem ez nem fekete-fehér ügy.

    A cikkben leírt elképzelés hatékony megoldásnak tűnik, még annak ellenére is, hogy sok szempontból (például morálisan) megkérdőjelezhető.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák