Új hozzászólás Aktív témák

  • rjy08

    tag

    válasz suste #103 üzenetére

    Kedves Suste!
    Köszönöm válaszod!
    Az alapelképzelés az, hogy egy egységes wifi hálózatot hozzak létre, egy ssidvel. Ehhez wds-t szeretnék alkalmazni, ami úgy néz ki, hogy van egy linux szerver, amin többek között üzemel dhcp, dns, tehát a forgalomirányítást ő végzi. Ebbe a hálózatba csatlakozik be a fő router, fix ip címmel, kábellal.
    (A kezdeti konfigurációt mindkét router esetében egy laptopról végeztem, a megváltoztatott ip címek után kötöttem be a routereket a hálózatra)
    Mindkettő routeren 14.07-es openwrt van. A fő routeren tiltottam a tűzfalat, töröltem a wan és @wan interfészt, a lan interfészre pedig beállítottam azt az ip címet, amit a linux szerverről megadtam az eszköznek fixen. Az ip cím mellett még megadtam átjárót is, ami a szerver ip címe. Dns-t nem állítottam be. Továbbá dhcp-t tiltottam, hiszen a szerver osztja a címet. Újraindítás után a megadott címről elérem a routert.
    Ezt követően beállítottam a wifi opciókat, a leírás alapján, ap+wds, wpa2-psk, jelszó, 8-as csatorna, networknál alapból pipa a lan checkboxban.Haladó beállítás 40 mhz, hungary code. Újraindítás után a fő routerre már tudok is csatlakozni, telefonnal teszteltem.
    Jöhet 2. router, a konfigurációt a laptopról kezdtem, megadtam ennek is egy fix ip címet (amit előzetesen megadtam linux szerveren). Először ugyanúgy a szerver ip-t adtam meg átjárónak, így is elértem az új ip címről, de ha a fő router ip címét adtam meg átjárónak, akkor is elértem a hálózatból. Mindkét esetben elértem az eszközt, attól függetlenül, hogy a fő router egyik lan portjára kötöttem ezt a 2. routert, vagy közvetlenül a hálózat egyik switchére. De ez szerintem nem újdonság, hiszen csak access point üzemmódról beszélünk.
    Tűzfal ezen is tiltva, wan interfészek szintén törölve, dhcp tiltva, híd képezve az eth0 lan, eth1 lan, valamint a később beállított 2 wifi interfész között. (Ez volt írva a leírásban is)
    Újraindítást követően már az újonnan megadott címről érem el az eszközt, a fentebb említett módszerek egyikén.
    Wifi beállításnál wds client mód, bssid-nél főrouter mac címe megadva, 9-es csatorna, (mivel a leírás azt írta, lehetnek külön csatornán az eszközök, sőt, ajánlott) networknál itt is az alapértelmezett lan opció van bepipálva, úgy is hagytam. Wirelles security és haladó beállítások a főrouterrel megegyező beállításokat tartalmaz.És itt, mikor rányomok az alkalmazásra, lebénul a hálózat. Ezt követően ha lehúzom a 2. routert a hálózatról, akkor megszűnik a blokkolás. 2. routert visszakötöm laptopra, ránézek a konfigurációs felületre, beállítom a 2. wifit is ugyanolyan beállításokkal, mint a fő router, csak sima ap üzemmódban (leírás szerint). Visszadugom a hálózatra vagy a főrouterre, a bénulás egyből jelentkezik. Igazából innen elkezdtem kísérletezni, de akármit állítok, visszadugom a hálózatra a második routert, a blokkolás jelentkezik. Természetesen mentéseket készítgetek, esetleges resetelésnél azokat visszatöltöm. Újraindításokat is csinálok közben, interfészeket is tiltom majd engedélyezem újra, ha valamit állítok, de továbbra sem stimmel.

    És nem értem. Dhcp tiltva a routereken. Sima ap-ként kellene üzemelniük, a vezetéknélküli kliensek a szervertől kapják a címet, fő router csak wds módban irányítja a csatlakozást a hozzá wds client módban kapcsolódó routerekkel.
    remélem, sikerült elég pontosan megfogalmaznom a helyzetet. :)

    Valami ötlet? :)

Új hozzászólás Aktív témák