Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz rjy08 #102 üzenetére

    Nem igazán egyértelmű amit írtál.
    A fő routeredhez kábelen vagy wifin kapcsolódik a 740/1?
    A 740/2 -t hogy állítod be? Hogy kaphat ip-t a fő routertől? Ezt is rádugtad a fő routerre kábellel? A leírásban egyértelműen le van írva, hogy a 2. routert önmagában kell beállítani (csak a beállító pc van rajta kábellel)!
    Szóval szerintem az egész beállításod hibás.
    Egyébként ilyet még nem csináltam, de én elsőre összehoznám a leírás szerint a két 740-es közt a wds-t, aztán utána csinálnék mentést, és akkor lehetne próbálkozni a 740/1 átállitásával úgy hogy megfeleljen neked ....... de lehet csak a LAN ip-t kéne átirnod, hiszen a leírásban is az 1. Router LAN-a alap fix ip-n van (192.168.1.1).
    Valszeg pont az iputkozes okoz gondot neked.

  • suste

    veterán

    válasz rjy08 #104 üzenetére

    Nem jól olvastad/értelmezted a leírást!

    Ami hibás nálad:

    Jöhet 2. router....
    ....................
    a fő router egyik lan portjára kötöttem ....
    ..........................................
    Wifi beállításnál wds client mód, bssid-nél főrouter mac címe megadva, 9-es csatorna, (mivel a leírás azt írta, lehetnek külön csatornán az eszközök, sőt, ajánlott)

    Ezek így együtt nem jók!
    1: vagy öszekötöd kábellel a 740/1 és 740/2 -t, és akkor a WDS-ethernet leírást követve a 740/1 WDS-AP módban, a 740/2 AP (nem WDS-client!) módban és lehet másik csatorna.
    2:vagy wifis összekapcsolsát csinálsz (valódi WDS-t), és akkor a 740/1 WDS-AP módban, a 740/2 WDS-CLIENT módban és nem lehet másik csatorna.

    Az egész műveletbe jól bele lehet keveredni, ezért mégegyszer mondom, én először megcsinálnám a rendes WDS leírást a két db 740-essel (egyik Router üzemmódban, másik lesz a WDS), és ha ez a rendszer már önmagában jól működik (tudsz a létrejött WDS hálózatra csatlakozni wifin és kábelen is, és wifin a 740-esek közt sétálva a kliens roamingol rendesen), csak akkor kötném be a hálózatodba.

  • suste

    veterán

    válasz rjy08 #107 üzenetére

    ilyet nem tud a rendszer magától, ha valakit ki akarsz tiltani, akkor azt mindegyiken meg kell csinálni
    de valahol ez is jó, mert pl így tudod egy kicsit irányítani a klienseket, ha szükség lenne rá, sőt ezzel együtt akár a sebességkorlátozás is megoldható .....

Új hozzászólás Aktív témák