Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz Headless #99 üzenetére

    Mivel a módosított openwrt, a pandorabox, nem volt hajlandó 5GHz-en kliensként kapcsolódni a dir-860l b1-esre, ezért buildeltem egy padavan fw-t, amivel ez összejött.
    Mellékhatásként, ha a router ap üzemmódban van, a wifi pedig bridge ap-client+ap módban, akkor egy hálózatba kerül az összes kliens.

    Sajnos a 860-ra még mindig nem fut le a build script, pedig kíváncsi lennék rá.

  • rjy08

    tag

    Sziasztok!

    2 db Tp-link tl-wr740n routerrel próbálkozom wds kapcsolatot létrehozni.
    Többnyire a leírás alapján jártam el, annyi különbséggel, hogy már jelenleg működő hálózatba illesztettem be az eszközöket, ap üzemmódban, tehát semmilyen forgalomirányítást nem végez a fő router sem.
    A fő router beállítva, wds ap módban, fix ip-t kap a szervertől, rátudok csatlakozni, internet van.
    2. routert is beállítottam, szintén fix ip-vel, amit ő is a szervertől kap.
    Amikor beállítom a wds client módot rajta, majd aktiválom, onnantól kezdve megbénítja az egész hálózatot.
    Ki kell húznom az utp-t, hogy megszűnjön a blokkolás.

    Esetleg valakinek valamilyen ötlete erre a furcsaságra?

    [ Szerkesztve ]

  • suste

    veterán

    válasz rjy08 #102 üzenetére

    Nem igazán egyértelmű amit írtál.
    A fő routeredhez kábelen vagy wifin kapcsolódik a 740/1?
    A 740/2 -t hogy állítod be? Hogy kaphat ip-t a fő routertől? Ezt is rádugtad a fő routerre kábellel? A leírásban egyértelműen le van írva, hogy a 2. routert önmagában kell beállítani (csak a beállító pc van rajta kábellel)!
    Szóval szerintem az egész beállításod hibás.
    Egyébként ilyet még nem csináltam, de én elsőre összehoznám a leírás szerint a két 740-es közt a wds-t, aztán utána csinálnék mentést, és akkor lehetne próbálkozni a 740/1 átállitásával úgy hogy megfeleljen neked ....... de lehet csak a LAN ip-t kéne átirnod, hiszen a leírásban is az 1. Router LAN-a alap fix ip-n van (192.168.1.1).
    Valszeg pont az iputkozes okoz gondot neked.

  • rjy08

    tag

    válasz suste #103 üzenetére

    Kedves Suste!
    Köszönöm válaszod!
    Az alapelképzelés az, hogy egy egységes wifi hálózatot hozzak létre, egy ssidvel. Ehhez wds-t szeretnék alkalmazni, ami úgy néz ki, hogy van egy linux szerver, amin többek között üzemel dhcp, dns, tehát a forgalomirányítást ő végzi. Ebbe a hálózatba csatlakozik be a fő router, fix ip címmel, kábellal.
    (A kezdeti konfigurációt mindkét router esetében egy laptopról végeztem, a megváltoztatott ip címek után kötöttem be a routereket a hálózatra)
    Mindkettő routeren 14.07-es openwrt van. A fő routeren tiltottam a tűzfalat, töröltem a wan és @wan interfészt, a lan interfészre pedig beállítottam azt az ip címet, amit a linux szerverről megadtam az eszköznek fixen. Az ip cím mellett még megadtam átjárót is, ami a szerver ip címe. Dns-t nem állítottam be. Továbbá dhcp-t tiltottam, hiszen a szerver osztja a címet. Újraindítás után a megadott címről elérem a routert.
    Ezt követően beállítottam a wifi opciókat, a leírás alapján, ap+wds, wpa2-psk, jelszó, 8-as csatorna, networknál alapból pipa a lan checkboxban.Haladó beállítás 40 mhz, hungary code. Újraindítás után a fő routerre már tudok is csatlakozni, telefonnal teszteltem.
    Jöhet 2. router, a konfigurációt a laptopról kezdtem, megadtam ennek is egy fix ip címet (amit előzetesen megadtam linux szerveren). Először ugyanúgy a szerver ip-t adtam meg átjárónak, így is elértem az új ip címről, de ha a fő router ip címét adtam meg átjárónak, akkor is elértem a hálózatból. Mindkét esetben elértem az eszközt, attól függetlenül, hogy a fő router egyik lan portjára kötöttem ezt a 2. routert, vagy közvetlenül a hálózat egyik switchére. De ez szerintem nem újdonság, hiszen csak access point üzemmódról beszélünk.
    Tűzfal ezen is tiltva, wan interfészek szintén törölve, dhcp tiltva, híd képezve az eth0 lan, eth1 lan, valamint a később beállított 2 wifi interfész között. (Ez volt írva a leírásban is)
    Újraindítást követően már az újonnan megadott címről érem el az eszközt, a fentebb említett módszerek egyikén.
    Wifi beállításnál wds client mód, bssid-nél főrouter mac címe megadva, 9-es csatorna, (mivel a leírás azt írta, lehetnek külön csatornán az eszközök, sőt, ajánlott) networknál itt is az alapértelmezett lan opció van bepipálva, úgy is hagytam. Wirelles security és haladó beállítások a főrouterrel megegyező beállításokat tartalmaz.És itt, mikor rányomok az alkalmazásra, lebénul a hálózat. Ezt követően ha lehúzom a 2. routert a hálózatról, akkor megszűnik a blokkolás. 2. routert visszakötöm laptopra, ránézek a konfigurációs felületre, beállítom a 2. wifit is ugyanolyan beállításokkal, mint a fő router, csak sima ap üzemmódban (leírás szerint). Visszadugom a hálózatra vagy a főrouterre, a bénulás egyből jelentkezik. Igazából innen elkezdtem kísérletezni, de akármit állítok, visszadugom a hálózatra a második routert, a blokkolás jelentkezik. Természetesen mentéseket készítgetek, esetleges resetelésnél azokat visszatöltöm. Újraindításokat is csinálok közben, interfészeket is tiltom majd engedélyezem újra, ha valamit állítok, de továbbra sem stimmel.

    És nem értem. Dhcp tiltva a routereken. Sima ap-ként kellene üzemelniük, a vezetéknélküli kliensek a szervertől kapják a címet, fő router csak wds módban irányítja a csatlakozást a hozzá wds client módban kapcsolódó routerekkel.
    remélem, sikerült elég pontosan megfogalmaznom a helyzetet. :)

    Valami ötlet? :)

  • suste

    veterán

    válasz rjy08 #104 üzenetére

    Nem jól olvastad/értelmezted a leírást!

    Ami hibás nálad:

    Jöhet 2. router....
    ....................
    a fő router egyik lan portjára kötöttem ....
    ..........................................
    Wifi beállításnál wds client mód, bssid-nél főrouter mac címe megadva, 9-es csatorna, (mivel a leírás azt írta, lehetnek külön csatornán az eszközök, sőt, ajánlott)

    Ezek így együtt nem jók!
    1: vagy öszekötöd kábellel a 740/1 és 740/2 -t, és akkor a WDS-ethernet leírást követve a 740/1 WDS-AP módban, a 740/2 AP (nem WDS-client!) módban és lehet másik csatorna.
    2:vagy wifis összekapcsolsát csinálsz (valódi WDS-t), és akkor a 740/1 WDS-AP módban, a 740/2 WDS-CLIENT módban és nem lehet másik csatorna.

    Az egész műveletbe jól bele lehet keveredni, ezért mégegyszer mondom, én először megcsinálnám a rendes WDS leírást a két db 740-essel (egyik Router üzemmódban, másik lesz a WDS), és ha ez a rendszer már önmagában jól működik (tudsz a létrejött WDS hálózatra csatlakozni wifin és kábelen is, és wifin a 740-esek közt sétálva a kliens roamingol rendesen), csak akkor kötném be a hálózatodba.

  • rjy08

    tag

    válasz suste #105 üzenetére

    Értem!

    Valóban, a leírás első részéről megfeledkezve belekeveredtem és összemixeltem a kettő wds megoldást!
    Szerintem ez lesz a gond! Köszönöm hogy rávilágítottál a problémára! Holnap kipróbálom! :)

  • rjy08

    tag

    válasz suste #105 üzenetére

    Sikerült, egyenlőre úgy tűnik, gond nélkül működik a wds! :)
    Köszönöm a segítséget!
    Viszont további kérdés merült fel bennem. Ha router 1-en (wds-ap) mac cím szűrést állítok be, akkor erre nem engedi fel az eszközt, viszont a router2-re (ap) felengedi. Azt hittem, mivel router 1 a főnök, ezt is lekezeli, hogy ha nála be van állítva a szűrés, akkor a többi routerre sem engedi fel a listában nem szereplő klienseket.

  • suste

    veterán

    válasz rjy08 #107 üzenetére

    ilyet nem tud a rendszer magától, ha valakit ki akarsz tiltani, akkor azt mindegyiken meg kell csinálni
    de valahol ez is jó, mert pl így tudod egy kicsit irányítani a klienseket, ha szükség lenne rá, sőt ezzel együtt akár a sebességkorlátozás is megoldható .....

  • rjy08

    tag

    Sziasztok!

    Tplink tl-wa801nd v3-ra szeretnék 14.07-es openwrt-t telepíteni.
    Elég friss ez a v3-as revízió, az openwrt oldalán a támogatott eszközök között nem is szerepel.
    Valahol mintha azt olvastam volna, hogy itt már valamilyen újfajta védelemmel lett ellátva és nem lehet olyan egyszerűen ráflashelni az openwrt-t.
    Az eszköznek van egy másik adatlapja:
    https://wiki.openwrt.org/toh/hwdata/tp-link/tp-link_tl-wa801nd_v3
    Valamint a letöltések között a snapshot alatt megtaláltam a 14.07-est, de a router felületéről nem tudom ráflashelni, nem fogadja el a képfájlt.
    Van arra lehetőség, hogy valamilyen módon mégis ráharcoljam?

  • hódmaci

    senior tag

    Sziasztok!

    Sikerült beállítanom, szépen fut a wds egy 1043nd v2 és v1 közt

    Viszont van vendég (wifi) hálózatom amit szintén WDS módba szeretnék "erősíteni"
    Ezt hogyan kell beállítani?

    Elnézést ha régi témát feszegetek. :)

    Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Új hozzászólás Aktív témák