Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz fityesz9 #115 üzenetére

    Itt a lényeg az, hogy aki semmihez sem ért, annak minden változás rémálom. És ez nem attól függ hogy ms termék változik vagy sem, egyszerűen csak attól, hogy a változás az tanulással jár, a tanulás meg időveszteséggel. Most itt ha akarnék belemehetnék abba hogy ez részben az oktatás hibája is, hiszen nem szövegszerkesztést tanítanak, hanem work akármelyik verziót, ami nyilván nem fog érni semmit sem mondjuk két évvel később, de nem teszem.... Felesleges. A lényeg, hogy ha én lennék az illetékes, akkor Magyarországon marha gyorsan eltűnnének állami szervektől az ms termékek... és nem azért mert rosszak lennének, nem azért mert utálnám őket, egyszerűen azért, mert szükségtelenek a legtöbb helyre, sőt, van ahova létezik jobb náluk. Oké... persze... ezzel nem spórolnék semmit, mert valaki lenyúlná a megmaradt lóvét ahogy az állami szerveknél szokás, de a szándék a fontos....

    De azért mondok példát is. ISKOLA. Létezik államilag is támogatott linux disztribúció. Rendben, újracímkézett redhat cuccos, de akkor is létezik.... elvinné az a sok hulladék 8 - 10 éves gép amik a legtöbb helyen vannak.... és mégsem. Inkább menjenek a milliárdok az ms -hez....

    Tudom itt politizálni nem szabad, ezért neveket nem írok, de nem rég láttam egy propaganda videót a youtube -on, ahol két nagyon ismert magas rangú politikus egyikőjük szülőfalujába látogatott el. Az ominózus videóban volt egy rész, ahol egyikük felismert egy szekrényt, ami már a gyerekkorában is ott volt, és erről jót beszélgettek egy fél percben....
    Ezen elgondolkodtam..... tényleg büszkének kell arra lenni hogy vagy 40 éve ott áll az a szekrény és hogy a falu szinte semmit nem változott? (értsd... nem javult) Szerintem nem.... de javítsatok ki ha tévedek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák