Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #195 üzenetére

    #186, Dr. Akula

    "Nincs semmi gond a tanácsadási, vagy épp a terméktámogatási munkákkal, CV szinten sem. Szerinted van?"
    Ha az az álmod akkor nincs, de ha programozó vagy, akkor semmivel nem szakmaibb mint egy zulu felsőfokú nyelvvizsga. :) Persze a szükség nagy úr, ha pénz kell, akkor az felülírja a vágyakat, de ha van rá mód, érdemes tovább keresgélni egy szakmaibb munka után., hogy a lemelózott éveket el lehessen könyvelni szakmai gyakorlatnak.

    Elárulom neked, hogy vannak fejlesztő (értsd: programozó) tanácsadók, az ismerősi körömben is, és amellett, hogy élvezik a munkájukat, igencsak kimagasló pénzeket vesznek fel (nettó 500k felett + juttatások még ezen felül). Terméktámogatásnál pedig nyilván nem a first level telefont felvevő titkárnőt kell érteni, hanem pl. sokadik szinten lévő eszkalációs mérnököket, akiknek a probléma megoldásához 1. meg kell érteniük az aktuális kódot 2. tudniuk kell kijavítani, de legalábbis javaslatot tenni rá.

    Ezzel szembern a mezei programozónak megmondja az architekt (vagy ha nincs, akkor szimplán a felettese), hogy mit, mikorra, mivel, hogyan kell lekódolni, az meg megcsinálja. Hát tényleg izgalmas álommelónak tűnik.:)

    #188, bambano

    én raktam össze, és ezzel az egyik munkafolyamat emberi munkaerő igénye 1 embernapról fél emberórára csökkent. akkor én mennyit termeltem? mert konkrétan semmit

    Bárcsak minden olyan jól mérhető lenne, mint a példád! Nem értem a kérdésed, tökéletesen mérhető, hogy mennyit termeltél.

    #190, Dr. Akula

    Ne felülit, csak átlagost. De ne magyar átlagost, hanem nyugatit!

    De mire fel? Miért? Lásd pl. bambano munkáját, ő egy magyar munkavállalót tett majdnem "feleslegessé", ergo egy magyar munkavállaló magyar munkabére a nyereség. Akkor miért kellene erre nyugati fizetést adni? Mert a főiskolát, egyetemet végigbulizó, de egy rendes felvételin nagy pofával hőbörgő, asztalra semmit le nem tevő vérpistike azt mondja, hogy nullára ide neki a havi félmillát?

    És akkor a kapitalizmus első számú szabályát nem is emlegetem fel, mert emvy már megtette.

    #190

    Ha a bérleti díjakat nézed, nem éri meg bérelni, annyiból a SAJÁT kecó törlesztője is kijön, és az egyszer a tiéd is lesz.

    Van róla fogalmad, hogy milyen fenntartási költségei vannak egy SAJÁT kecónak? Milyen felelősségekkel jár? Marha könnyen dobálóztok ám ezzel...

    amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatok

    Ez a mondatod azon kevés állítások egyike, amire még a talpam is ökölbe szorul.

    Az illető megegyezett egy adott fizetésben, amiért vállalta, hogy elvégzi a rá szabott munkát. Ha szabotálni akarja a melót, akkor azonnali kirúgás. Egyszer találkoznék egy ilyen mentalitású kollégával, a beszélgetés végén a HR felé venném az irányt, mert ne rontsa nálunk a munkahelyi légkört... Mondjuk nem nagyon lesz ilyen, mert errefelé egyrészt ismeretlen ez a kelet-európai hőbörgés, másrészt intelligens, felvilágosult emberek dolgoznak itt.

Új hozzászólás Aktív témák