Új hozzászólás Aktív témák

  • #35193216

    törölt tag

    válasz vzozo #395 üzenetére

    "Most neked mi a bajod? Lehet a pannon egyetem fos volt, ezért rosszak a tapasztalataid. Vagy az böki a csőrödet, hogy fizikát meg analízist kell tanulni? Basszus, még a nagy MIT-n is oktatnak ilyeneket CS-n."

    Nem azzal van a baj, hogy analízist oktatnak, de már többször kifejtettem. És nem konkrét egyetemmel van a baj, hanem a hazai hozzáállással a felsőoktatásban.

    "Az élet nem habostorta. Én igy gyűlölök költségelszámolást készíteni a munkahelyemen, de az adóbevallás sem a kedvenc időtöltésem. Sőt, a kertet felásni sem szeretem, de attól néha még kell."

    Ja, csak előbbit törvényi, utóbbit praktikus okokból meg kell csinálnod. Nagy különbség, ha valamit előírnak egy tantervben úgy, hogy legyen valami, ha már olyat nem tudnak vagy nem akarnak oktatni, amit használni fogsz. Érdekes, pl. közoktatásban miért nem tanítják az adóbevallást, vagy csak legalább a hátterét, hogy mi a célja, miért kell, mik az elvei, ezzel szemben memoritereket meg bevágatnak irodalomból?

    "Pedig ez van, az emberek jelentős része hülye. Tudom, fáj, de ezzel szembe kell nézni. A problémamegoldás egyik első lépése a valós helyzet felismerése, és az azzal való szembenézés."

    Igen, az emberek jelentős része hülye. De ezekkel a hülyékkel is kezdenie kell valamit az oktatásnak.

    "Ennek mi köze van az önképzéshez? Vagy úgy érted, hogy ez egyfajta driver? "

    Igen, és az ellenkező irányba driver. Az önképzés ugyanis onnan indul (és ez nem IT specifikus), hogy nem egy és egyetlen forrásra, a tananyagra alapozunk. Ha egy oktató ezt bünteti, az nem jó. Mellesleg az egész közoktatás erre épül, hogy adott a tananyag, azt nyakald be, hogy el is gondolkodj rajta, vagy más dolgoknak is utánanézzél, arra nem, azt csak a jobbak teszik meg, pedig ha lenne motiváció, sokkal többen tennék meg. A felsőoktatás is nagyrészt ilyen, sajnos, pedig annak pont nem ilyennek kéne lennie. Valószínűleg az angolszász modell a kevés óraszámával, több otthoni feladattal jobban motivál az önképzésre.

    "de talán éppen ez az, ami hajtja az embert, hogy megismerje a világot, hogy megtudja hogyan lehet még máshogy is csinálni."

    Nem, ez arra hajt, hogy úgy böfögd vissza, ahogy az oktató kívánja. Nyilván hozzád képest máshogy, már ha van neked elképzelésed alapból, de a világhoz képest ez inkább csak szűkítő. Az egyetemnek elvileg pont arról kéne szólnia, hogy önállóan utánajársz dolgoknak, és nem csak és kizárólag az előírt tananyag alapján gondolkodsz. Ehhez képest a legtöbb esetben pont az ellenkezőjéről szól, nem tágítja, hanem szűkíti a látókört.

Új hozzászólás Aktív témák