Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j-cool

    tag

    Szerintem megérdemelte Jobs a díjat. Azért a csődközeli helyzetből visszahozni az Apple-t nem kis érdem (1997).

    Nekem különösen az tetszett, hogy olyan termékekkel sikerült neki amiket a konkurensek csak másolni tudtak (pl az én Logitech egerem még az első iMac miatti átlátszó házas korszakból való). Jól reagált a fogyasztói igényekre és szerintem használható cuccokat készített. Pl nem kérdés, hogy az iPhone alapjaiban rengette meg a mobiltelefon piacot, ezt a mobilarenán is tényként kezelik.

    Más kérdés, hogy nem a magyar fizetésekre vannak belőve az árak, de tőlünk nyugatabbra pl. franciaországban egy átlag biztonsági őr is megengedheti magának, hogy iPhone-al rohangáljon.

    Marketingben meg sosem értettem miért kell specifikációkkal marketingelni? 10 átlag emberből szerintem 7 úgysem érti mit is jelent. Nem mindenki születik programozónak.

    Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

  • j-cool

    tag

    válasz VS461 #64 üzenetére

    Mivel mással reklámozzák? :) Azzal, hogy vegyél 50 ezerért egy olyan gépet, ami Intel integrált grafikával rendelkezik, és a megvétel után ha játszani akarsz (mert az emberek döntő többsége azt hiszi, hogy ahhoz kell a leggyengébb gép) vele még venned kell egy videokártyát minimum 15-ért és 1-2 GB ramot? Ráadásul ha ezekkel végeztél még oprendszert is szerezned kell, hozzá, telepítgetni, vagy vadászni olyat aki neked ezt megcsinálja? :D:D

    Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

  • j-cool

    tag

    válasz Misály #121 üzenetére

    Régi funkciók újra feltalálása. Ezzel nagyon jól megfogtad a lényeget. A legelső iPhone előtt bármelyik más telefonon lehetett internetezni. Más kérdés, hogy kis kijelzőn lassú, körülményes szoftverrel...stb. Egyszer haverral voltunk az infoparkban és szerettük volna megnézni, hogy hol van valamelyik épület. Ő N95-ön én iPhone3G-n kerestem. Szerinted ki végzett hamarabb? (az illető mostmár iPhone 3GS tulaj és nemsokára 4-esre vált)

    Tény, hogy pl a 3G újdonságként tálalása megmosolyogtató dolog volt (valahogy el kellett adni, most mondták volna azt, hogy az elsőgenerációban még nem voltunk kész a támogatásával :) ), DE a kezelhetőségben, internetelérésben, sebességben, szoftverben, kidolgozottság minőségében egészen szépen újraformálta a mobiltelefon fogalmát.

    Drága az Apple, ezt aláírom, de nem értem miért felannyiba kerülő (de specifikációban hasonló) Acer termékhez hasonlítjátok? Egy normálisabb IBM Thinkpad is igen drága cucc volt anno (hogy csak egy legendás készüléket említsek) és ahelyett is kaphattál feleannyiért ugyanolyan processzoros gépet.

    Apple gépemben 2 éves gyári akku még mindig 5 órát bír, a fémváz makulátlanul néz ki, napi 8-10 órás használat mellett. Ezt vajon a feleannyiba kerülő gép tudja?

    Nemszeretem az Apple-ben hogy ennyire megosztó. Vagy nagyon utolja valaki vagy nagyon szereti, és sajnos itt mindenki szinte utálja, pedig csak néhány hétre próbálná ki, és meglátná, hogy az, hogy milyen processzor van benne egyáltalán nem minden. A termék úgy összeségében üt. Ráadásul 2 GHz-es Core2Duo-val 4 GB RAMmal melyik gép tud egyszerre 20 megnyitotott Safari fül, megnyitott msn, skype, iTunes, FileZilla, Eclipse, MAMP, Numbers (Excel macre), Mail és 5 füllel megnyitott Firefox mellett röccenésmentesen működni?

    Nekem nincs bajon a Windowssal sem (win7-en is rengeteget dolgozom), de komolyan nemértem, hogy sokan a hallomásból tapasztalt dolgok miatt miért ítélik el úgy a macet, hogy sosem próbálták. Én pl sosem próbáltam Amiga számítógépet, ezért nem is mondok véleményt róla.

    Nem kompatibilis mac fogalmát pedig szerintem már nagyon régen el kellett volna felejteni? Mivel nem kompatibilis? USB-s eszközök mind mennek, minden fájltípus kezelhető macen is a megfelelő programmal.

    Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

  • j-cool

    tag

    válasz mhorvat #133 üzenetére

    Én 3G-ről váltok 4-re, 3GS-t sosem vettem volna, mert nem éri meg a 3G-hez képest, a 4 viszont úgygondolom igen. Haver azért vált 3GS-ről mert van egy közös ismerősünk aki egész jó áron tud. Nekem 3G-re 40-et kellett ráfizetni a 4-eshez, neki 3GS-re kb 10-et, max 15-öt kell. Tehát azért vált mert olcsón tud és mert most van egy nagyon jó ajánlat :) egyébként ő sem vett volna 4-est.

    Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

  • j-cool

    tag

    válasz mhorvat #148 üzenetére

    Igen, komolyan mondom. Egy 3G 60k körül van egy 4 meg 160k körül. Ennél jobban sose jöttem volna ki belőle, ráadásul egy 2éves készüléket cseréltem egy 0 naposra, 40k-ért.

    De mondom az okokat, hogy még miért inkább a 4-es:
    - erősebb proci, több ram
    - az én 3g-m 8gb a 4 16gb, 8-on már most is alig fértem el (a telót gps-ként is használom, és teljes európa bizony 2GB).
    -multitasking
    - ezen menni fog az iOS5 is, 3g-n szerintem már nem
    - villámgyors
    - hd videofelvétel
    - vaku

    Ha nem jött volna ez az ajánlat a mai napig a 3G-t nyúznám.

    De egyébként szerencsére mindig jól jöttem ki az iPhonevásárlásból. Első 2G-s iPhone-t még 50k-ért vettem át egy embertől, majd a mostani 3G-mre mindössze 10 ezret fizettem rá (2G elad 70-ért, 3G megvesz 80-ért), tehát sosem voltam az a szaladjunk a boltba és vegyük meg sokért az új típust felfogású valaki.

    Haver meg a 3GS-t kapta, a cégétől, ahol dolgozik.

    Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

  • j-cool

    tag

    válasz mhorvat #159 üzenetére

    Ha a számítógéped már nem viszi az új programokat akkor elgondolkodsz a cserén nem?
    Pont ez a helyzet a 3G-vel. Egyre kevesebb program jelenik meg rá. Ezért írtam az erősebb procit.

    A tárhely úgyszintén. Ha kinövöd a 80GB-os merevlemezedet, akkor nem gondolkodsz el nagyobban?

    Multitasking: no comment. Több program egyszerre. Netezel rajta és mondjuk megy a skype, hogyha úgyvan elérjenek...stb.

    iOS5: Amikor kijön az új oprendszer a fejlesztők is arra állnak rá, tehát az az eszköz ami nem futtatja elavultá válik és nem mennek az új programok.

    Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

Új hozzászólás Aktív témák