Új hozzászólás Aktív témák

  • mhorvat

    senior tag

    válasz j-cool #130 üzenetére

    Szerintem nem a lényeget ragadtad meg. Itt a legtöbbünk nem a szokásos divatból fikázza az Apple-t, mert ahogy Te is mondod, teljesen megosztja az embereket.

    A probléma például abban van, amit a haverod is csinál. Kijött az iPhone, hű vegyünk. Kijött az új? Hű vegyük meg, mert sokkal jobb. Kijött a 3G? Na hamar, nekem kell a 3G(S). Most kijött a 4, hú gyorsan váltani kell, a régi szar. És ez látod - ahogy nagyon jól mondták az előttem szólok is - a mesterséges igény. Minden olyan, amire nem vágysz, míg nem létezik, mesterséges szükséglet, azon alapszik ki mennyire "manipulálható", kinek mit lehet eladni. Rendben, vegyen valaki iPhone-t, nem szar telefon, használja egészséggel. De amikor kijön a következő amibe beleraktak két új fícsört és lecseréli úgy, hogy több tízezer (ha nem 100-akat) forintot bukik rajta, na ne vicceljünk már, sorry, de csicska dolog. Most nem konkrétan a haverodat szólnám le, hanem azt a réteget, akire ez ténylegesen igaz.

    És még egy apróság: tudod mi mutatja meg leginkább, hogy nem ér meg 200e Ft-ot egy iPhone? Az, hogy fél év múlva, amikor kijön az új, ennek az árnak úgy kb. az 1/3-áért adja el, aki veszi a következőt, az újabbat. Mert nem ér többet. Vicc. :U

Új hozzászólás Aktív témák