Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #27 üzenetére

    szerintem a legtöbb ember csak annyit reagálna, hogy "mi az a VPN?".egyébként pedig ahhoz globálisan kellene betiltani a VPN technológiát, mert másképpen simán szerzel egy szervert másik országban, és kész. ráadásul technológiát úgy kollektíven nem is nagyon lehet betiltani, ahogy az ssl titkosítást sem igazán, mert akkor kb az összes céges és egyéb hivatali rendszer borulna.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #29 üzenetére

    értem én, hogy te magánszemélyeket írsz, de hogy döntik el rólad, hogy VPN-t használsz? úgy tudom van olyan implementációja is, ami https protokollon át megy, így lényegében nem sokban különbözik attól, hogy mondjuk gmail-t nézel, vagy hasonlókat.
    a fehérlistás dolog szerintem is eléggé elvakult, nem hinném, hogy csak úgy működne. a tévénél is szerintem inkább kihalóban van az ilyen on-demand rendszerek miatt a programcsomagos felépítés (ami ugye az analóg technológia miatt szükséges is volt régebben).
    még a végén megérjük, hogy az amerikaiak meg franciák kínai VPN-t használnak, mert itt szarnak az illegális tartalmakra :D

    egyébként ebben a magánszemélyek anonimitásában sem vagyok biztos, hogy jó lenne. a valós életben sem vagy anonim, mégis működik a társadalom.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #31 üzenetére

    ezzel a hosszú okfejtéssel csak az a baj, hogy attól, hogy nem leszel anonim az interneten nem jár együtt az is, hogy _mindenkinek_ fel kell fedjed a személyazonosságod. ahogy a közösségi oldalakon sem kell, mivel beállíthatod úgy, hogy egy nevet lássanak belőled, ami közel sem egyedi. még Besenyő Pista bácsi sem, meg talán Nyomasek Bobó sem. éktelen nagy hülyeségnek tartottam azt is, hogy egyetemeken bevezették azt, hogy nem lehet nyilvánosan közölni az eredményeket, meg semmit sem, csak a kódoddal (amit szintén a neved alapján generálnak, legalább is nálunk, így kitalálható, főleg ha nem nagy csoportban vagy). ez olyan ál-személyiségi jog. de visszatérve az internetre, ott miért lenne probléma, ha a hatóság igazoltatna? szerződések kötéséhez már most is kellenek a valós adataid, de úgy akkor egy általános azonosítót használhatnál bárhova (például openID volt hasonló elképzelés, meg a passport.net).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #33 üzenetére

    már ne haragudj, de eleve tök hülyeség, amit most példának hoztál fel. egy fórumon jön egy rendőr...? :Y eleve a technológiából adódóan erre semmi szükég nem lenne, hiszen egy azonosítóval lépnél fel, mondjuk legyen az valamilyen megfelelően titkosított azonosítószám. nem kellene azonosításra felszólítani, mivel a megfelelő hatóság látná az adatbázist, más meg nem (persze a rengeteg biztonságtechnikai probléma kérdésessé teszi ezt manapság, de ugye rendőrigazolványt is lehet hamisítani).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #35 üzenetére

    miért, most ne mkerülhetnek ki a személyi számok egy adatbázisból? vagy az akármilyen adatod? mert ugye nyilván nem dossziékban tartják őket a polcon egy ideje. miért pont a valós nevedet félted annyira?
    már sokadszorra próbálom leírni, hogy ez nem azt jelentené, hogy feltétel nélkül minden adatod kikerül a közönség elé, még csak azt sem, hogy állandóan figyelnék a lépteidet. persze, lehet arra is használni, de ahhoz nem kell egyedi azonosító sem igazából, mert már a jelenlegi internethasználatból is elég jól ellenőrizhetőek a számodra kényes dolgaid. miért kéne pont az interneten megendgedni a teljes anonimitást? nem a nagy bűnözők ellen jó ez, de egy visszatartó erő, erről szól a társadalom, hogy nem járnak következmények nélkül a tetteid, míg ha anonim módon cisnálhatsz dolgokat egy adott közegben, akkor attól sok embernél megszűnnek a gátlások.
    a személyes adataid megosztása pedig a hatóságokkal úgy tudom nem önkéntes. egy BKV ellenőrrel még az, de egy hatósági közeggel már nem. pont ezért kezdtek el közterület felügyelőkkel együtt portyázni, mert azok már igazoltathatnak, és bűntethetnek is. és miért volt erre szükség? mert különben a sok köcsög az arcába röhög az önkéntes adatmegosztásnak, meg úgy egyáltalán a társadalom játékszabályainak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Action Hank #37 üzenetére

    amivel vissza lehet élni, azzal vissz is fognak. ez így igaz. ha az anonimitással vissza lehet élni, akkor vissza is fognak vele. itt csak az a kérdés, hogy ki felé van több bizalmad, az emberek felé, vagy a hatóság felé. nekem nincs sok bizalmam az emberekben...

Új hozzászólás Aktív témák