Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #16820480 #30 üzenetére

    A való életben is csak akkor nem vagy anonim szükségszerűen, amikor hivatalos ügyeket vagy ahhoz kapcsolódó tevékenységet intézel, például szerződéskötések, repülőút, orvosi vizsgálat, banki tranzakció, stb., illetve ha hatósági közeg igazoltat. De ha bemész egy boltba készpénzzel, ha emberekkel beszélsz, ha baráti társaságban vagy, annak láttatod magad, aminek akarod, ténylegesen még a valódi nevedet sem kell elárulnod senkinek. Sőt megfigyelhető, hogy igen sok közösségben a valódi névhez nem kötődő becenevek kapnak helyet bizonyos személyeknél, akiknél van aki nem is tudja a valódi nevet, de aki tudja sem azt használja. Persze ezt jellemzően mások akasztják az emberre, interneten meg egyéni választás alapján történik.
    Más kérdés, hogy szerencsére igen kevesen élnek az anonimitás lehetőségével személyes kapcsolatok során, tekintve hogy az emberi társadalom személyes kommunikációja ma erre épül. De a komplett társadalom nem, csak a hivatalos és személyes része, tehát legyen kétharmada (persze a valós arány nem ez, de nem is tudom megbecsülni).
    De ilyen fórumokon én például jobb szeretem az álnevemet használni (amit igyekszem szinkronban tartani, máshol freyr, yngvi vagy ingwia vagyok), tehát felépítek egy online személyiséget, ami tükrözi ugyan a valósat, csak épp nem saját név alatt. Azt meghagyom a közösségi oldalaknak, ami viszont tényleg egyfajta (jelenleg sajnos torz) lenyomata a való életnek, így ott szerintem pont a valós személyiség felvállalása kéne, hogy cél legyen. Illetve interneten is ez az ideális, hivatalos ügyet és közösségi oldalon keresztüli személyes kommunikációt saját néven, minden egyéb kommunikációt álnéven intézhetsz. Ez utóbbinak joga szorul védelemre szerintem, ahogy a való életben sem kell felmutatnod a személyi igazolványod, mielőtt például megkérdezed a buszmegállóban melletted állót, hogy az a busz megy-e adott helyre, vagy a csak 5 perc múlva odaálló és neki sem kell megtennie ugyanezt a válaszadás előtt. Szabad, de nem szükséges.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák