Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz @tco@ #202 üzenetére

    Akkor kérlek magyarázd el nekem:
    Mit gondoljak arról, amikor egy szűk embercsoport pusztán financiális, spekulatív "vagyonszerzési tevékenysége" (0 értékteremtéses mellett) egy náluk jóval nagyobb embercsoport lesz.patásával jár, és amikor utóbbi kifejti a véleményét előbbiről, akkor meg vannak sértődve? Bánom is én, legyél :)
    Mert az egy dolog, hogy kb semmi értelmeset nem csinálnak a feldolgozóegységek csak az áramot zabálják gigawattos nagyságrendben, de az, hogy (mondjuk) én nem tudom a 8 éves pc-met fejleszteni mert kb semmi nincs a piacon, olyannyira, hogy már hdd-t sem lehet venni lassan, (ezzel párhuzamosan még nagyobb a lesz.patott embertömeg: fotósok, filmesek, stb), akkor szerintem jogosan veri ez az oldal a tamtamot. Akkor is, ha ez az érzékeny kis snowflake lelkivilágodnak/lelkivilágotoknak nem tetszik.
    Ezt hívják úgy, hogy véleményszabadság.
    Aztán arról meg már ne is beszéljünk, hogy mennyivel gyorsabb az adott egységek erodálódása, ez mennyivel több elektronikai hulladékot jelent (szia chia), és ezt pont akkor, amikor az ökoszisztéma az összeomlás határán billeg például a kipöfékelt co2 és metán miatt. Pont az az ökoszisztéma, ami életben tart téged is.

    Mert ha teszem azt, úgy lehetne bányászni, hogy például minden blokkra jutna egy egységnyi protein-struktúra leképzés, vagy LHC adatblokk számolás, vagy időjárás előrejelzési valószínűségszámítás, vagy akármi, aminek van értelme, és ezzel arányosan kapnál kriptót, akkor telepakolnám a tetőt 40%os napelemmel, de még a kurva kertet is a veteményes kárára (na jó, ezt talán mégsem), vennék egy brutális gépet, és éjjel-nappal kriptóznék én is (lásd: boinc)

    De amíg ez nem így van, addig az egészet egy spekulációs baromságnak tartom, aminek megvan a maga kis 15 perc hírneve, csak sajnos a cechet jó eséllyel nem te fogod kifizetni.
    Addig is tartom azt, hogy ha leverek két deszkát a fődbe', rakok rá egy nejlont, hogy egy hajléktalan ne ázzon, akkor annak a _munkának_ fényévekkel több értelme van mint számolni a semmit.

    Remélem ebből talán már érzékelted a kettőnk világnézete közötti különbséget.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák