Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #87 üzenetére

    Több dolog is szúrhatja az emberek szemét, de én most csak egyet emelek ki. Mitől antiszemitizmus, ha valaki bírálja egy zsidó ember tetteit? Ráadásul mindezt anélkül, hogy a faji-vallási hovatartozását akár csak megemlítené? :U
    Ha teszem azt én megvádolom a zsidó szomszédomat (aki mellesleg nyilvánosan beszél a saját zsidóságáról), hogy ellopta a biciklimet, akkor két dolog lehetséges. Ha tényleg ellopta, akkor jogosan vádolom. Ha nem lopta el, akkor pedig kimerítettem a rágalmazás fedőnevű bűncselekményt (vagy szabálysértést, a fene se tudja) - telejs mértékben függetlenül az ő hovatartozásától. Ha viszont kikéri magának a gyanúsítást, pusztán csak a faji-vallási hovatartozására hivatkozva, pláne ha mások (harmadik személyek) erre építve csinálnak ellenpropagandát (akár politikai célokból), durván visszaélve azzal, hogy az említett népcsoport (maximálisan elítélendően) korábban üldöztetésnek volt kitéve - nos ettől, fehér (nem vallásos, de) keresztény, heteroszexuális férfiként azért foroghat a gyomrom, és esetleg ennek hangot is adhatok, vagy ez már nem fér bele az ún. liberális világkép(ed)be, a vallás- és szólásszabadsággal? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák