Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #173 üzenetére

    De ne menj tovább, mert akkor már nem velem vitázol, hanem az általad megkonstruált szalmabábbal. Maradjunk meg a racionalitás talaján szerintem, szóval fölösleges ekkora terjedelemben tárgyalnod a szalmabáboddal, beszélgethetsz velem is, vitázhasz a ténylegesen megfogalmazott állításaimmal is.

    A széljobber jelző egy hozzászólás esetén mondat esetén, amiben Soros emberi mivoltát kérdőjelezték meg, neekm indokoltnak tűnt, de igazad van, a saját prekoncepcióim korlátoztak a hozzászólás megfogalmazásakor, valójában bármilyen szélsőség felől érkezhet hasonló jellegű megszólalás (akár a szélsőbal felől is), , mert azért abban remélem egyetértünk, hogy ez (egy emberi lény dehumanizálása) nem megengedhető viselkedésforma egy szakmai fórumon (meg igazából sehol sem).

    A fórumnak van szabályzata, amit nem véletlenül hoztak meg, hanem azért hogy garantálja a civilizált beszélgetés színvonalának megőrzését. Ha valaki nem tartja be a szabályokat, erre fel lehet hívni a figyelmét, ebben semmi fenyegető nincs.

    De még egyszer megkérdezném, te mit kezdenél akkor a problémával? Mert attól, hogy Sorost kikiáltjuk sátánnak és elvetjük az ötletét, még nem lesz megoldva a helyzet. Mondjuk továbbra sem értem miért nem lehet azzal foglalkozni azzal, hogy mit állít, ahelyett hogy ki állítja.

    Vegyük például Trumpot. Én nem kedvelem különösebben, de a Kína elleni gazdasági szankciói, és demokraták által egyre inkább követelt baloldali gazdaságpolitikai programok elutasítása szimpatikus lépések számomra, így ezeket támogatom, függetlenül attól, hogy amúgy mi a véleményem az elnökről. Látod, nem olyan nehéz ez ;)

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák