Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    A sony lejátszók azért az mp3-at is más minőségben vágják ki magukból mint a telefonok 90%-a. Nekem cowon S9 van, mégsem mondom azt látatlanba, nagy "szakértéssel" hogy jobb a hangja mint pl E570-nek, mert egyrészt nem hallottam még az új modelleket. Másrészt volt már olyan sony lejátszó ami csak mp3-at tudott de ha megkérdeztek volna azonnal cseréltem volna.

    Egyébként már cowon s9-en is inkább mp3-at preferálom, nyilván a jó minőséget. A flac egy 20k-s fülessel nem jön ki olyan mértékben hogy megérje a plusz helyet, csak pl. egy Ludovico Einaudit hallgatok flacban. Összes többi stílusnál simán jó az mp3.

    fattyu: egyébként meg cowon.com, kiválasztod, megrendeled ebayen és boldog vagy. Cowon x7 pl.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz filózoli #20 üzenetére

    Valakinek ez éri meg valakinek más, ár érték arányban sosem voltak jók a drága cuccok, avagy egy ezer forintoshoz képest egy 20k-s füles gigászi ugrás minőségben, addig egy IE8 egy 20k füleshez képest lehet meghatározó de nem gigászi. Igazából a füles topikban tudnak segíteni, én csak annyit tudok mondani hogy ha már drága fülest veszel akkor biztos forrásból és ebayt felejtsd el sennheisernél.

  • Peat;)

    veterán

    válasz fattyu #23 üzenetére

    Van aki a számadatokból indul ki és vannak akik a hangzásvilágból. A legtöbb noname kínai lejátszó simán viszi a flacot, ahogy az androidos kínai csodatelefonok is. A minőséghez viszont annyi közük van mint a szokol rádiónak 50 éve. Ki a technikai leírást hallgatja ki a zenét. Egy igazán komoly eszközön az mp3 is jól szól, sőt még wma is, elsősorban maga az eszköz határozza meg a minőséget és akkor minőségi ha bármilyen hanganyagot jól ad vissza. Nem az mp3 vs flac akármilyen magas értékkel formátum számít elsősorban ezt bátran lemerem írni bármikor. De ehhez a látásmódhoz az kell hogy az ember meghallgasson életében kb 3 darab jobb fajta lejátszót és realizálja a formátumok közti különbségeket. Persze előtte nézze meg a formátumot mert az emberek 95%-a egy igazán jó eszközön nem fogja tudni melyik a flac és melyik az mp3(320kbs). A legtöbb a témát komolyabban megközelítő ember egyébként már nem is ezt nézi, hanem kipróbálja hogy melyik komolyabb lejátszó egyedi hangzásvilága az ami neki megfelel. Alaphelyzetben a cowon pl kicsit szárazabban, ridegebben szól a sony meg köztudottan kicsit melegebb, vehemensebb hangvilágot produkál...

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Peat;) #24 üzenetére

    Ja és a fülesekről még nem is esett szó, ahol még bonyolultabb és összetettebb a kép. Igazából aki egyszer elkezdi kipróbálni a dolgokat az nagyon nehezen tud leállni, annyiféle variáció van. Most pl épp teclast kínai :) lejátszó + brutál fülespárosítást dicsérik asszem.

    Filózoli: én sajnos nem vágom a témát sosem volt IE8-am, jó fejhallgatóm pláne. Így nem is merek tanácsot adni, a füles topikban talán előkerül egy tulaj és tud segíteni. Én még a totál amatőr vagyok :D

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz fattyu #30 üzenetére

    "Egy igazán komoly eszközön az mp3 is jól szól, sőt még wma is, elsősorban maga az eszköz határozza meg a minőséget és akkor minőségi ha bármilyen hanganyagot jól ad vissza."

    gondolom ezt értelmezted a magad módján. Ajánlom az első részét "az mp3 is jól szól, sőt még wma is" ez alapján nem értem hogyan érkezik meg a "bármilyen szar jól szól rajta" jelző. A wma is lehet 320-as, de ezt bizonyára tudod ha ennyire markánsan fejezed ki magad. Nem arra gondoltam hogy a 64 bites hanganyag is jól szól egy jó eszközön. Ha azt gondoltam volna azt írtam volna. Ettől függetlenül ha neked így kényelmesebb egy beszélgetés lezárása az a te döntésed. A flac vs 320-as mp3 közti minőségkülönbség drasztikus kiemelése meg olyan dolog amivel én nem értek egyet, csak én nem költök a másik fél szájába baromságot. Három hét alatt nem csodálom hogy nem találtál még 64 gigás belső memóriás bővíthető lejátszót, szerintem ilyen nincs a piacon. Illetve ha otthoni dac amp füles kell akkor nem értem miért fontos a kis méret(kis méret de inkább sima sd) stb. Mondjuk az otthoni felhasználás megmagyarázza miért nem érdekel a fogyasztás (sd kártya) Úgy néz ki különbözünk, remélhetőleg a te igényeidet is felismerik majd a gyártók.

Új hozzászólás Aktív témák