Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz quailstorm #26023 üzenetére

    SD-EXT belső memória kiterjesztése?
    Ez csak ismerős a számomra Linux-nál is, de telon még halvány gondolatom-nincsen hogy mit tehetek.

    A Linux-ot Ubuntu 14.04.4 openbox 64 bit hu és öregecske XP Professzional-t is használok nagy örömömre.
    Régebben C64-et is használtam és ott használták a kernel szót, most jelenleg aktívan Amigázom is ha időm is engedi, bocsánat a kitérőért....

    A Linux-al és telepítésével is sokat is foglalkoztam és foglalkozom, főleg a particionálás érdekel még ma is......
    A téma még nem is egyszerű a számomra mert, hogyan is mondjam el.
    A többféle partíciós-tábla is létezik, de ezt te jobban tudod biztosan mint én...
    Egy példát mondanék és nem oktatni akarlak, de meglátod hogy mire is gondolok a memória témában...

    A hasonlatért elnézést is kérek így előre is..........
    A Linuxo-t is használok és használhatok például: Ubuntu alatt is a partíciók szerkesztését.
    A hdd-re és memóriára gondolok, lehet kézi particionálást is csinálnom és létrehozhatok a hdd-n használható memóriát is swap-et....
    Az Ubuntu ext3, ext2, illetve a legújabb, ext4-es fájlrendszerre is telepíthető, de nem ez a lényeg mostan....

    A kérdésem konkrétan a cserehely swap partíció méretezésére gondolsz?
    Remélem nem is mondok lámaságot, de a téma érdekelne ha ezt megbeszélhetnénk itt?
    Persze csak is ha időd is engedné és lenne is kedved.
    Bocs a hosszú szövegért...
    :) :R

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák