Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #60 üzenetére

    Légyszíves ne várd, hogy mindenre egyesével reagáljak, mert már egyszerűen nincs türelmem ehhez a sok áltudományos dologhoz. Baromi fárasztó. Tényleg.

    Aki azzal érvel, hogy azért vagyunk asztmásak, mert beszariak vagyunk és félünk mindentől, az olyan szinten megy szembe azokkal a tényekkel, hogy ezt a belélegezhetetlenül pocsék, elszennyezett városi levegő okozza elsősorban, hogy nem tudom akarok-e így vitatkozni.

    Majd a SARS-Cov2 is bekerül a többi, szezonális náthát okozó, ártalmatlan humán koronavírus közé, mert ez a természetes evolúciója és nem is lesz más választása. De ez egy új vírus és amíg a szervezet nem tanul meg védekezni ellene, addig két út van, oltóanyaggal tanítani vagy természetes úton találkozni. Utóbbiról látjuk, hogy jóval magasabb halálozással jár, mint egy szezonális influenza és ez az EÜ rendszer terheltségétől függ elsősorban (az ellátás minőségét csökkenti ha sok a beteg egyszerre, ne kelljen ezt is szájbarágósan elmagyarázni miért van így).

    Hogy ki retteg a vírustól és ki nem, az meg legyen mindenki magánügye. De én nem ismerek rettegőket, legfeljebb olyanokat akik betartják a higiéniai alapvetéseket és maszkot húznak (legalább zárt közösségi térben, ha az utcán nem is mindenhol). A maszkkal elsősorban a környezeted óvod és amikor azt mondod, hogy te nem félsz a megfertőződésről az a te döntésed a saját tested felett, de ha megfertőzöd a nénit a villamoson, aki egyedül él és muszáj kimennie bevásárolni, az nem az ő szabad akaratából vállalt kockázat, hanem te döntöttél helyette az ő sorsáról.

    A többi részével meg nem akarok vitatkozni, világnézeti különbség van közöttünk. Én nem tudom azt mondani, hogy haljon bele aki túl gyenge túlélni, ráadásul ez a darwini természetes szelekció súlyos elferdítése is egyben. Nem is fogsz tudni ennek a felfogásnak a helyességéről meggyőzni, meddő vitát meg nem táplálok.

Új hozzászólás Aktív témák