Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Az a rész, hogy a meta adatokat örökre meg akarják őrizni, ha a mögötte álló tartalmat el is dobják, érdekes gondolatot ébresztett bennem.

    Mi most itt kommentelgetünk, valaki az egyik előzmény topicban mesélt például arról, hogy reptéren bizonyos gyanús szavakat a négyszemközti beszélgetésükbe szőttek poénból egy reptéri megfigyelős hír után. Itt van egy "kém" nevével teleszőtt téma. Szépen bekerül a profilunkba néhány cimke (meta adat), arról hogy kémkedés, bomba meg hasonló témában volt aktivitásunk. Pár nap múlva már nincsen meg az, hogy miért kaptuk ezt a cimkét. Aztán egyszer, amikor nyaralni vagy éppen egy szakmai konferenciára mennénk az usa-ba, akkor véletlenül pont tőlünk tagadhatják meg a belépést, mert "csak". Korábban is volt már botrányos hír, hogy nemzetközi hírű szakemberek nem tudtak megjelenni ott szervezett konferencián, mert nem engedték be őket. Szóval így kommentelgessen az is aki szerint nem kell félnie annak, akinek nincsen rejtegetni valója. :U

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz dajkopali #7 üzenetére

    Kíváncsiságból megnéztem a német cikket. Nem gyenge. Ahogy látom a szerkesztő tette hozzá, hogy ki-mikor-kivel szerint cimkéznek. Utána írja, hogy a cimkék alapján nagy eséllyel újra megszerezhető az adat, ha mégis kellene. De legfőképpen a cimkékkel megadhatják mire ugorjon a rendszer. Ha valamire illik valami célirányosan keresett cimke, akkor pedig mindent tárolnak automatikusan.

    Abból kiindulva, hogy akár egy zenei vagy filmes adatbázisban sem célszerű csak előadó, cím, hossz és hasonló paramétereket tárolni, hanem érdemes más minőségi jelzőket mellé tenni. Például amikor egy logout.hu írást közzéteszünk, akkor is próbáljuk tartalomra utaló cimkékkel ellátni, hogy kereshető és érdeklődésnek megelelő keresésre megtalálható legyen.

    Szóval igazad lehet, de a tartalom keresés és cimkézés szokásából kiindulva én a helyükben valamilyen tartalomra utaló jelzést is tennék rá.

    (#11) lordfreyr: én a metaadatot és cimkét egymás szinonímájaként használom, persze lehet hogy hibásan :) Tudod, úgy mint szőke, nagy mellű, butus cimkék, amiket esetlegesen hölgyekre mondhatnak. Ezek a cimkék az adott hölgy minőségi metaadatai. ;] Egyébként ilyesmire gondoltam, amit írsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák