Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz dajkopali #7 üzenetére

    De mi van, ha a címkézett metaadatokról nem távolítják el a címkét? Úgy értem a keresőjük találatot ad pár kulcsszóra egy üzenetben. Azt nyilván a keresőnek meg kell jelölnie további ellenőrzésre. Lehet valaki átfutja, ok, nincs veszély, de mi lesz utána? "Azokat az adatokat azonban, melyek egy adott feladathoz kapcsolódnak, nem törlik többé." Tehát egy ilyen is bennmarad a rendszerükben véglegesen? És az üzenet feladóját potenciális fenyegetésként jelölik meg? Ha pedig úgy törlik az üzenet tartalmát? Azzal már ott lennénk, hogy szerepel valaki egy persona non grata adatbázisban, csak nincs rögzítve, hogy miért, tehát cáfolni sem lehet, hogy nem odavaló. Visszaélés-táptalaj szagú lehetőség. És túl sok a kérdés.
    De a metaadatnál is, mi van, ha valakivel valamiért tartottad a kapcsolatot, akiről később kiderült (vagy ráfogták), hogy köze van sikkasztáshoz, zsaroláshoz vagy akár egy bűnszervezethez? Ezek alapján mindenkit gyanúsnak jelölnek, akik kapcsolatban álltak vele? Hisz a törekvéseik alapján bármeddig visszakereshetnek és átnézhetik, hogy kivel kommunikált, de ha nincs ott a tartalom, csak a kommunikáció ténye, akkor... mi lesz belőle? Nekem ezzel kapcsolatban az az érzésem, hogy egy olyan gumiszabályt alkottak ehhez, amit aztán bárhogy és bármire fel tudnak majd használni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • azbest

    félisten

    válasz dajkopali #7 üzenetére

    Kíváncsiságból megnéztem a német cikket. Nem gyenge. Ahogy látom a szerkesztő tette hozzá, hogy ki-mikor-kivel szerint cimkéznek. Utána írja, hogy a cimkék alapján nagy eséllyel újra megszerezhető az adat, ha mégis kellene. De legfőképpen a cimkékkel megadhatják mire ugorjon a rendszer. Ha valamire illik valami célirányosan keresett cimke, akkor pedig mindent tárolnak automatikusan.

    Abból kiindulva, hogy akár egy zenei vagy filmes adatbázisban sem célszerű csak előadó, cím, hossz és hasonló paramétereket tárolni, hanem érdemes más minőségi jelzőket mellé tenni. Például amikor egy logout.hu írást közzéteszünk, akkor is próbáljuk tartalomra utaló cimkékkel ellátni, hogy kereshető és érdeklődésnek megelelő keresésre megtalálható legyen.

    Szóval igazad lehet, de a tartalom keresés és cimkézés szokásából kiindulva én a helyükben valamilyen tartalomra utaló jelzést is tennék rá.

    (#11) lordfreyr: én a metaadatot és cimkét egymás szinonímájaként használom, persze lehet hogy hibásan :) Tudod, úgy mint szőke, nagy mellű, butus cimkék, amiket esetlegesen hölgyekre mondhatnak. Ezek a cimkék az adott hölgy minőségi metaadatai. ;] Egyébként ilyesmire gondoltam, amit írsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák