Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Nincsen #103 üzenetére

    Ezt egyébként teljesen jól látod. :K De hát nem kell ezen ugye csodálkozni, hisz erre épül a kapitalista társadalmunk. A fogyasztás a gazdaság hajtómotorja.

    Viszont én meg vagyok győződve róla, hogy attól még nem kell feltétlenül kevesebbet fogyasztanunk/kisebb autót venni, ha környezettudatosan akarunk élni. És itt jön képbe az elektromos autó, ahol tulajdonképp mindegy, hogy X-et vagy X+2 Kwh-t fogyaszt el, ha
    1. ha az áram megújulókból vagy atomból van kinyerve, esetleg később fúziós erőművekből
    2. Ha az első pont nem is teljesül, akkor is a településeken kívül kerülnek a szennyező anyagok, amit így nem lélegzünk be - kialakuló szmog esélye ezzel a városokban minimalizálódik
    3. Egy bizonyos mennyiségű árammenyiséget ígyis-úgyis betáplálnak az elektromos hálózatba naponta, tehát azt mindenképpen megkapja a hálózat a fogyasztástól függetlenül - kvázi felesleg keletkezik benne, ha elhasználod, ha nem.

    Az ember kényelmes, már pedig nem fog lemondani a kényelméről, még a környezet kárára sem. Viszont szerintem az elektromos autóval tulajdonképp se a kényelemről, se a környezetvédelemről sem kell teljesen lemondanunk. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák