Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nincsen

    csendes tag

    válasz Hopkins95 #105 üzenetére

    Csodálkozni?
    Már, régen nem. Egyszerűen csak elborzaszt, hogy tényleg ennyire vagyunk képesek.

    Az elektromos autó egy nagyon szép dolog. Én is nagy támogatója lennék, mivel a leghitványabb villanymotor hatásfoka is 80% körüli, ellenben a dízel, benzinnel amik most 50-40% körül mozognak.
    De amíg ilyen szabályozások születnek [link] , amit már korábban linkeltek is, meg az energiaszolgáltatók alávágnak a megújuló energiának, azért hogy jó esetben lassan tudjanak átállni, rossz esetben pedig, hogy a fennálló fosszilis energiahordozókra kényszerüljünk továbbra is, addig maga az elektromos autó is inkább hátrány, mint előny, de minimum ugyan olyan káros.

    A fúziós reaktorok ideális megoldást jelentenének, de még mindíg nem belátható igazán, mikor is élesíthetik őket. Habár a teszt üzem már meg volt évekkel ezelőtt, ha jól tudom.
    Arról nem beszélve, hogy baromi drága lesz, és nem vagyok meggyőződve, hogy ezt sem tartják vissza mint oly' sok minden mást.

    "Az ember kényelmes, már pedig nem fog lemondani a kényelméről, még a környezet kárára sem. Viszont szerintem az elektromos autóval tulajdonképp se a kényelemről, se a környezetvédelemről sem kell teljesen lemondanunk. :)"

    Az ember rengeteg jól működő rendszert, és eszmét talalt ki és alkotottt, hiszen a kommunizmus és a kapitalizmus is, milyen jól hangzó eszmék amik elméletben tökéletesen működnek. Gyakorlatban viszont az látszik, hogy az emberi kapzsiság megmérgezi ezeket az ideákat.
    Nem hiába, a fejétől bűzlik a hal.

    Egyébként minden szóval egyet értek és ha a fennálló problémákat orvosolni lehetne, úgy ahogy nem lehet, tökéletes lenne :K

Új hozzászólás Aktív témák