Új hozzászólás Aktív témák

  • Nincsen

    csendes tag

    válasz Hopkins95 #102 üzenetére

    "Te komolyan azt hiszed, hogy az átlag embernek ilyen eszébe jut? :D Ezt azért te sem várhatod el reálisan."

    Nem gondolom, teljesen biztos vagyok benne, hogy az emberek 99,9%-nak még csak meg sem fordul a fejében. Jól mutatja, hogy má már minden eladott új autó 30%-a SUV

    És nem is várom el senkitől, hogy busszal, vagy metróval rohangáljon mindenhova, csupán annyit mondok, hogy egy reálisabb vétellel, tudtán kívül is kímélné legalább egy lehelletnyit a környezetét.

    Leginkább a nők körében népszerű, mert nagy, és akkor már mindjárt "biztonságosabb" is.
    Viszont arra, hogy eljárjon a melóba meg a boltba, legtöbbször egyedül(!), nincs szükség egy Quashkaira, arra elég egy micra is vagy valami hasonszőrű.
    És tá-dá! Van saját autó, tud jönni, menni és a környezetét sem terheli annyira.

    Ez még azért szerintem, messze áll egy utópikus víziótól.

    De a fogyasztói társadalom erre épül.
    Legyen szép nagy autó, legyen szép nagy ház, legyen fél millióért telefon amin faszán megy a facebook. :W
    Ezek mindd státusszimbólumok, jelzés mások felé, hogy nekem jobban megy, mint neked.
    És ezért nem gondolkodik senki azon, ha csak a keret nem szorít, hogy kell-e nekem(?) Ha megengedheti akkor is megveszi, ha az ég világon semmi szüksége rá, semmi más nem számít, és képes többet is fizetni azért, amit valójában sosem fog teljesen, de lehet még csak félig sem kihasznalni.

Új hozzászólás Aktív témák