Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz BatchMan #23 üzenetére

    Igen, sajnos a vidéki iskolák színvonala sokkal neccesebb lett az elmúlt 20évben:(. Én anno még egy falucskában jártam általánosba, majd a megyei "jógimibe" utána, de ha most lennék 6éves, nem hiszem, h ugyanezt a pályát be tudnám futni ugyanonnan indulva. Nem csak a lakóbarakkokat, de komplett civilizációt is vinni kell bizonyos helyekre - ez nagyberuházásnál (ld Merci Kecskeméten), ahol ráadásul van némi helyi alap még meg is valósítható, de egy párszáz fős "expedíciós" kiruccanásnál esélytelen. Pl 400 munkásnak nemhogy egy iskolányi gyereke nem lenne, de a mondjuk 300 kapcsolatban élő párjai hol fognak dolgozni?

    Utóbbi a legnagyobb gond sztem manapság, az embert csábítják ide-oda a világvégére dolgozni, tetszene is a környezet, aztán megkérdem, asszonynak milyen munkalehetőség van? Erre hímezés-hámozás, háátőő, tessék kapcsolatbalépni a helyi munkaközvetítőkkel*. Távmunka meg csak nyomokban létezik, legtöbbször szarul fizetve, xxi. század ide-vagy-oda:W

    *ez nyugaton is így megy. A családtagnak max akkor segítenek munkát találni, ha nagyonnagy fejes valaki és egy nagyobb cég külön meghívására jön.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák