Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Snoop-y #38 üzenetére

    Amik pl. itthon is tiltottak, a VÁM-on simán elkobozzák. A Glass ezek szerint még nem lett besorolva.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • Szergei

    tag

    válasz Snoop-y #61 üzenetére

    De, én mondok mást:
    A teljes hozzászólás az irónia jegyében íródott, nem trollkodásnak szántam, úgy látszik, kissé túlzásba estem, és nem jött át annyira:
    Egyébként egyetértek veled, gusztustalannak látom én is, amilyen irányba tart a világ a személyiségi jogok csorbulásának szempontjából (is) az internet széles mértékű elterjedésével, és a legelkeserítőbb, ami a cikkben van:
    " a fiatalok sokkal jobban tisztában vannak a jogaikkal, mint az idősebb generáció, viszont kevésbé kényesek a magánszférájukra, sőt, alapvető eltérés van eme fogalom jelentésében a két korosztály között"

    Sajnos nem csak a fiatalokra jellemző, -egyebek mellett a f.szbook elterjedésével- egyre többen vannak az idősebb korosztály(ok)ból is, akik "kevésbé kényesek", azaz konkrétan kb. teljesen lesz@rják, ha bármilyen módon megsérti valaki a magánszférájukat, vagy felmerül a gyanú, hogy visszaélhetnek a személyes adataikkal. Egyfolytában ezt a baromságot mantrázzák minden fórumon, hogy "Mi bajom lehet belőle?" Ezzel -kis túlzással- önként ássák meg a saját sírjukat.

    Ez volt az előbbi ironikus hozzászólásom lényege, hogy lassan már titkolózniuk sem kell hatósági szerveknek vagy nagyvállalatoknak, természetesnek tartja majd a többség, ha bárhol, bármikor filmezik, adatokat gyűjtenek róla stb. Sőt, el fogják hinni, hogy az "érdekükben" van, az a maroknyi kisebbség pedig, aki ezt kétségbe vonja, az biztos paranoiás/bűnöző/terrorista stb.
    Számos módon vissza tudnak élni már most is a személyes adatokkal, ezt most azért nem kezdem el fejtegetni ezen a fórumon, mert politikát is érintene, amit moderálhatnak.
    De ok, tételezzük fel azt a szürreális helyzetet, hogy nem ér semmilyen hátrány senkit, akkor is visszataszító az a gyakorlat, hogy:
    a) a megkérdezése és a beleegyezése nélkül kvázi kémkednek bárki után
    b) nincs semmilyen rálátása az adott személynek, konkrétan milyen adatokat rögzítettek (de még lehetne pár pontot felsorolni)

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Snoop-y #61 üzenetére

    Ez ma egy idióta divat lett ?
    Hogy a francba ne tudnának rólad mindent ? Ehhez nem kell semmilyen Google Glass. Ott hever az aktád bárhol (legyen szó akármilyen szervről). Aki tudni akar rólad bármit is, az meg tudja, ehhez nem Glass. Ez gyenge érv.

    A másik, hogy maga a trd. még talán nem nőtt fel, elfogadhatónak tűnik, de mégsem. A 21. század gyerekei tudni fogják, hogyan kell hozzáállni ezekhez a technológiákhoz, mert ők ebben nőnek fel. Ez maximum a mai fiatalokra jellemző, hogy nem tudják hogyan kell kezelni az internetet, de ők is bele fognak jönni.
    Volt ennél a történelemben jóval nagyobb trd.-mi változás, ne gondoljunk már ebbe ekkora dolgokat.

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Snoop-y #83 üzenetére

    Akkor ne menj utcára, ne találkozz emberekkel. Az utcán eddig is lefotózhatott bárki, és az emberek is megoszthatnak rólad bármit. (már ha ismer). Szóval még mindig nem látom a különbséget a telefon és eközött.

    Egyébként csak szerintem van itt ellentmondás?

    Nincs benne ugyanis SIM-kártya foglalat, illetve GPS sem.

    A szemüveg használata során a felhasználó keresései, földrajzi helyzete, készített felvételei, megtekintett bejegyzései, mind-mind értékes marketing adatot jelentenek, amely révén a Google közvetlenül a szemüvegen keresztül „keresheti meg” személyre szabott reklámüzenetekkel a felhasználót.

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák