Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Arpee78 #115 üzenetére

    Jaja. Olyan időzónába kell tartozni, ahol a nap 12:00-kor a legközelebb áll a delelő pontjához az ország mértani közepénél. Problem solved...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Arpee78 #115 üzenetére

    Azt nem értem miért számértékekhez akartok igazodni, miért nem a nap járásához?

    Óraállítás nélkül és maradva GMT+1 zónában mindenkinek át kellene kalibrálnia magában a reggel 6 óra, este 10 óra, stb jelentését.

    GMT+2 zónában nem annyira kell kalibrálgatni, de nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

    Azért mert nem tudod magadat csak úgy tetszőlegesen kalibrálgatni. A 9-17:30-as munkaidő nem lesz csak úgy átkalibrálva, mégpedig ha valaki 18:15-re ér haza, akkor nem mindegy neki, hogy a leghosszabb nappalon még egy vagy két órája van sötétedésig, vagy egyéb napokon (az év 2/3-ed részében) már sötétben megy-e haza vagy van-e még egy kis világos/szürkület.

    Én nem azért élek, hogy dolgozzak, hanem azért dolgozom, hogy éljek. ennek megfelelően a munkámat akarom az életemnek, a jó közérzetemnek alárendelni és nem az életemet akarom úgy igazítani, hogy a munkát minél jobban kiszolgálja.

    Igenis azt szeretném, ha a munkanapokon még minél több mindenre tudnám a megmaradt szabadidőmet értelmesen felhasználni. Az nekem nem értelmes, hogy hazamegyek este szürkületben és mire hazaérek már vége a napnak. Kinézek és sötét van. Nem, én este még futni, bicajozni, patak parton sétálni akarok.

    Ha nyáron hajnali 4 kor vagy az előtt kel a nap (eltörlik az óraállítást és GMT+1-ben maradunk) és nekem 9-re kell beérni valahová (és minden amúgy is csak 8-kor nyit) akkor az én értékrendem szerint az 5-órányi elpazarolt napsütés. Télen pedig inkább mennék be sötétben a munkahelyre és világosban haza, mint fordítva.

    nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

    Már most sem vagyunk EU-kompatibilisek földrajzilag és fizetésileg sem:
    Mi vagyunk a legkeletibb ország az óriási GMT+1 időzónában. Az hogy tőlünk 1000-1500 Km-rel nyugatra tök boldogok ebben az időzónában csak azt mutatja, hogy nekünk ez nem lehet ideális. Annak hogy Nyugat Németországban, Kelet Franciaországban, a Benelux államokban olyan kellemesen hosszú, jól használható nyári nappalok vannak az az ára, hogy nekünk itt keleten munka után takarodó van (értsd: munka után hamar sötétedik és irreálisan korán kel a nap).

    Ha a hosszú nyári és téli nappaloknak az az ára hogy a románokkal ukránokkal egy időzónába kerülünk én nagyon szívesen megfizetem ezt az árat. És felőlem maradhat még emellé a nyári óraállítás, vagy a nyári időszámítás, télen-nyáron.

    [ Szerkesztve ]

  • idegen lény

    őstag

    válasz Arpee78 #120 üzenetére

    Rendben, én támogatom a 25 órás napok bevezetését, nekem is kevés 24! Különben is felgyorsult az idő, ahogy azt a maják megjósolták. Az óraátállítást is nyugodtan eltörölhetik, engem nem zavarna, ha évente egyszer egy órát nem lenne áram. Persze nem a kórházakban és egyéb helyeken.

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • idegen lény

    őstag

    válasz Arpee78 #127 üzenetére

    Éljen! Akkor van rá esélyem! :DDD

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Új hozzászólás Aktív témák