Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kocsmárbereg

    csendes tag

    válasz insido #152 üzenetére

    Én regiztem de kérdi hogy milyen honapba születem meg volt és azt hogy melyik nap ba az is és hogy hány éves vook az is megvolt utánna nem csinál semmit csak ezt irja:LÉPJBE EGY MGFELELŐ ÉVET mi a teendő ?? elöre is köcce!!! :R

  • Hírhedt

    csendes tag

    válasz insido #152 üzenetére

    Régebben én is kerestem, pár mondatot találtam róla(kb.3 rövidke). Hát írtam egyet, igyekeztem nagyon érthetően leírni, hogy az is tudja használni aki nem ért ezekhez(én is így kezdtem), sok könyvet olvastam már rajta.
    És ne ijedj meg a beállításokat csak 1x kell megcsinálni, utána már 1 perc alatt lehet könyvet készíteni:)
    Úgy érzem minden fontosabb beállításra rájöttem, de ha valaki szeretné kibővíteni, bátran tegye meg, hátha így az ifjoncok is elolvasnak pár könyvet:))
    Akinek nincs meg töltse le, de ha kell szívesen elküldöm a programot!:)

    Teqilacat leírás:

    Első teendőd a könyvet mentés másként-tel txt formátumba menteni, ezt tudja kezelni a Teqilacat.
    Shell.exe nyitja a teqilát.
    Bal oldalt lesznek a főbb beállítási pontok.
    1.Select phone model:
    Kiválasztani a " Samsung touchphones + parlingo widget
    Text block size: 50 000
    3.Front and colors:
    Én a Big phone frontot használom(11 betűméret, nekem bevált )így 3 betűméret közül választhatsz olvasás közben.
    Bal oldalt ha kattintasz az Add large phone-ra berak még egy big phonet középre ezeket tetszés szerint színezheted  nekem most 8 különböző színvilágú betűkészletem van a fekete-fehéret is meghagytam. Kreatívkodj:)
    Screen size: beírni 240*320
    page margins:nálam csak szélső margó van 5-5 (az alsó felsőt levettem 0-ra, mert eltüntet 1 sort ha az is 5-5ön van)
    4.Set path and properties:
    Jar file maximális mérete: (mivel próbálkoztam jó párszor vele nekem a telón a 750 KB működött szóval) 768000. Ha kell lehet még nagyobbra venni, ha jól emlékszem az1024000-t még bírja, ha túl nagyra állítod a teló hibás fáljként fogja azonosítani, persze erre csak akkor van szükség, ha egy sorozatot 1 jarba szeretnél tenni :))
    És ami fontos: Jar compression levelnél válaszd a " Best(Slowest start, SMaLLER JAR)
    A pipálós résznél nálam egy pipa sincs mivel nekem nincs szükségem .Jad-ra, neked se lesz:)
    Beállítod hová mentse a jar. filet amit már a Corby is használni tud.
    6.Redefine keys: itt tudod beállítani, hogy a képernyőt megérintve, hol, milyen funkciót érsz el. A Key #1-ben ha át akarod állítani másra az üres négyzetbe jobb klikk és válassz.
    Az én beállításaim: Open main menu- Tap center (menü)
                                 Line up- Tap bottom left (egy sor fel)
                                 Line down- Tap bottom right (egy sor le)
                                 Page up- Tap top left (1 oldal fel)
                                 Page down- Tap Top right (1 oldal le)
      Én olvasás közben is szoktam állítani a bent lévő színkészletek között épp mi esik jól a szememnek, és a betűnagyság között is ezért a maradék 3 lehetőség nálam ez. Ha neked ez nem fontos keress olyasmit amit gyorsan szeretnél elérni:)    
    Prev. font- Tap Top Center (előző szín megjelenítés)
                                  Next front- Tap bottom Center (köv. szín megjelenítés)
                                  Change font size- Tap Center Left(betűméret váltás)
    A kis kék kocka természetesen azt jelöli, hol érj a képernyőhöz, hogy elérd a kívánt funkciót.
    A Set up java book-ot és a install created books-ot nem piszkáltam.

    És most jöhet a könyvkészítés!!
    Configure books: Add book itt kiválasztod a kívánt könyv txt-jét( ha sorozatot olvasnál azt egyesével beküldheted és csinálhatsz egy jar-t belőle, ha befejezted az egyik könyvet akkor menü-Books-Open book végignyomkod és nyithatod is a következő részt, az olvasottat pipálja:)
    Fejezetek: ha szeretnéd, h a fejezeteket kiírja a telefon az infóknál akkor: Fejezet fejléc használata(pipa)-Treat single...(pipa) (frissítés a fejezet fejléc alatti felsorolás végén lévő gombbal )a felsorolás tetszés szerint bővíthető, a fejezet átnevezhető: bal klikkel kijelölöd és F2 v. bal egér hosszan.
    Lent a book name-nél beírod a könyv címét, íróját amit szeretnéd ha kiírna a telefon mellé a JAR file-ba uazt ékezet nélkül. E mellett egy kocka telefonnal és könyvvel( ha ráviszed a kurzort Build felirat) erre katt és kész a könyv.
    Ezt simán áthúzod a telódra a Pc studióban.
    Telóban: saját fájlok-egyéb fájlok-könyv-telepít(igen)-tartalom nincs aláírva(folytat)-telepít-A telepítés befejeződött(Vissza). Utána zárd be és a játékokban olvasd. Megjegyzi hol tartasz ha bezárod ott folytathatod ahol abbahagytad.
    Ha változtatnál az érintőgomb menün(a telefonban):
    közép-közép érintés(főmenü)-6.settings-6.Keys-1.Assing key-1.To menu item-Ezen belül kiválasztod amit szeretnél pl: hidegben ne kelljen lapozgatni-6.Settings-4.Autoscroll-1 Toggle on/off és kiválasztod melyik rész megérintésével szeretnéd (én alul középre szoktam tenni)
    Kiválasztás törlése:főmenü-Settings-Keys-2.Reset keys(vissza állítja az eredeti beállításokat)
    Kellemes olvasást! :DD

    Ha valami kérdés van még írj, válaszolok, ha tudok :DD

  • Tigi

    őstag

    válasz insido #395 üzenetére

    Köszi, de tegnap találtam a net-en egy szerviz kódot amivel vissza állítottam mindent gyári állapotra.

    Köszi a hsz-t. :R
    üdv.

    Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Új hozzászólás Aktív témák